18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Agropromocja 2013 w Nawojowej [ZDJĘCIA]

Wojciech Chmura
Agropromocja 2013 w Nawojowej
Agropromocja 2013 w Nawojowej Wojciech Chmura
Agropromocja 2013 w Nawojowej. Ponad 40 tys. zwiedzających i około 400 stoisk wystawców z całej Polski. Te liczby pokazują, jak wielkim powodzeniem cieszyła się XXIII Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agropromocja w Nawojowej. Zainteresowanie zakończoną w niedzielę dwudniową imprezą przerosło najśmielsze oczekiwania organizatora - Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Agropromocja 2013 w Nawojowej [ZDJĘCIA]

Tłumy było widać na każdym kroku. Wystawcy i kupujący zapełnili szkołę rolniczą, łącznie z jej dziedzińcem i gospodarstwem. Stoiska stały też przed pałacem Stadnickich. Parkingi przygotowano już pół kilometra od terenów wystawowych.

Sprzedawano wszystko, czego potrzeba w gospodarstwach, ogrodach i na działkach. Obfitość warzyw, owoców i zwierząt hodowlanych z regionu nowosądeckiego wskazywała, że nasze rolnictwo ma się całkiem dobrze. Szczególnie promowano owce i owcze produkty. Hitem był pierwszy w historii imprezy redyk bacowski. Stanisław Sroka z Przysietnicy z pomocą górali z Podhala przyprowadził w sobotę w południe 340 owiec. Z ich udziałem rozegrano w niedzielę po południu Mistrzostwa Polski w Strzyżeniu Owiec Metodą Tradycyjną.

Agropromocja 2013 w Nawojowej - Padł rekord liczby stoisk[ZDJĘCIA]

- Dobrze, że się promuje owczarstwo, które zanika w Polsce - mówił znany baca Włodzimierz Oleksy, były burmistrz Muszyny. - Mamy w kraju milion saren, a tylko 200 tys. owiec, cztery razy mniej niż po wojnie.

Agropromocja była wielkim festynem dla wszystkich. - Rolnicy z rękodziełem i produktami rolnymi zajmują zaledwie jedną czwartą powierzchni - oceniał kierownik Zespołu Doradztwa Rolniczego MODR w Nawojowej Marek Kwiatkowski. Na stoiskach wystawiano m.in. maszyny rolnicze, zwierzęta gospodarskie, artykuły gospodarstwa domowego, a nawet ozdoby indiańskie, które promowali muzycy z Peru.

Na wystawie wręczono liczne nagrody. "Agroligę" w kat. firma wygrał Sadowniczy Zakład Doświadczalny w Brzeznej, w kat. rolnik - Stanisław Zelek, lider grupy producenckiej ZELSAD z Tęgoborza. W konkursie "Estetycznie zagospodarowana zagroda" zwyciężyły Elżbieta Mozgała z Tomic i Renata Leśniak spod Oświęcimia. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Rymarczyk ze Szczyrzyca.

W agroturystyce I miejsce zdobyło gospodarstwo "U Grzegorza" w Tyliczu. Tytuł Farmerów Roku przypadł Monice i Andrzejowi Staszyńskim z Bystrej pod Gorlicami za prowadzenie sadu śliwowego i materiału nasiennego róż. Konkurs potraw regionalnych wygrało KGW z Wyżyc koło Bochni. KGW z Tęgoborza było trzecie.

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!

**Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail.

Zapisz się do newslettera!

"Gazeta Krakowska" na Twitterze i

Google+

**

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto