MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu ma nowego rektora. Dr hab. inż. Józef Ciuła wybrany w tajnym głosowaniu jednogłośnie

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
Dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS, wybrany Rektorem Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
Dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS, wybrany Rektorem Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu Biuro Pasowe ANS -Janusz Bobrek
Dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS, wybrany rektorem Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. W tajnym głosowaniu kandydat otrzymał 100-procentowe poparcie i będzie pełnił tę funkcję przez najbliższe cztery lata. Rektor podkreślił, że to go ogromne wyzwanie i ciężka praca dla nas wszystkich, którzy przyczyniają się do rozwoju uczelni.

Nowy rektor ANS w Nowym Sączu wybrany

Kolegium Elektorów, składające się z pracowników naukowych i administracyjnych Uczelni oraz studentów, w tajnym głosowaniu zdecydowało o wyborze dr. hab. inż. Józefa Ciuły, prof. ANS, na Rektora Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. 1 września przejmie on obowiązki ustępującego rektora dr. hab. inż. Mariusza Cygnara, prof. ANS, który uczelnią zarządzał przez dwie kadencje (2015-2024).

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować całej społeczności akademickiej za zaufanie, a decydującemu dziś o wyborze Kolegium Elektorskiemu za jednogłośne poparcie. Zdaję sobie sprawę, że to olbrzymie wyzwanie i ciężka praca dla nas wszystkich, którzy przyczyniamy się do rozwoju naszej Uczelni – zaznacza dr hab. inż. Józef Ciuła, prof. ANS.

Konferencja prasowa z nowym rektorem
Konferencja prasowa z nowym rektorem Biuro Pasowe ANS -Janusz Bobrek

Nowy rektor podczas konferencji dla mediów mówił o planach na najbliższą kadencję, skupiając się m.in. na parametryzacji w trzech dyscyplinach naukowych: Ekonomia i finanse, Inżynieria mechaniczna oraz Nauki o zdrowiu, co wiąże się chęcią przekształcenia Akademii Nauk Stosowanych w pełnoprawną uczelnię akademicką.

- Chcemy w tych trzech dziedzinach uzyskać minimum kategorię B+, co w przypadku uzyskania dla minimum dwóch z nich, da nam dodatkowo możliwość utworzenia szkół doktorskich stacjonarnych bądź eksternistycznych – wyjaśnił. Innym z wyzwań, jakie ANS czekają w najbliższych latach, jest niż demograficzny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu ma nowego rektora. Dr hab. inż. Józef Ciuła wybrany w tajnym głosowaniu jednogłośnie - Gazeta Krakowska

Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto