Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Akcja krwiodawstwa w sądeckiej komendzie policji. Przelali ponad 14 litrów cennego płynu

OPRAC.:
Alicja Fałek
Alicja Fałek
W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu krwią podzielili się nie tylko policjanci ale także pracownicy innych służb mundurowych oraz Sądeczanie
W Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu krwią podzielili się nie tylko policjanci ale także pracownicy innych służb mundurowych oraz Sądeczanie KMP Nowy Sącz
„105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania Policji” – pod takim hasłem w czwartek w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu przeprowadzona została akcja krwiodawstwa. Udało się zebrać ponad 14 litrów cennego płynu.

W kolejce chętnych do oddania krwi ustawili się m.in. policjanci oraz pracownicy cywilni sądeckiej komendy, funkcjonariusze Policji z jednostek ościennych, mundurowi z Zakładu Karnego oraz Straży Miejskiej w Nowym Sączu, a także mieszkańcy Sądecczyzny. Ostatecznie bezcenny płyn pobrano od 32 osób, co dało łącznie 14 400 mililitrów. Zebrana krew trafi do pacjentów małopolskich szpitali i klinik.

- Zbiórkę zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy naszej jednostce oraz Zarząd Terenowy w Nowym Sączu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, natomiast profesjonalną obsługę medyczną zapewnili pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz sądeckiego oddziału RCKiK – podkreśla Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Na tym jednak akcja się nie kończy i można nas wspierać w osiągnięciu celu do końca lipca.

Krew można oddawać w oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Chcąc wesprzeć policyjną akcję przy rejestracji należy poinformować, że oddaje się krew na akcję „105 litrów krwi na 105. rocznicę powstania Policji”.

Wojnarowa. Wojsko znów na Sądecczyźnie. Tu będzie stacjonował 21. Lekki Batalion Górski

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto