Prace architektoniczne związane z budową Student House WSB-NLU rozpoczęły się w styczniu 2022 roku,, a pozwolenie na budowę udało się uzyskać w październiku. Wiadomo, że cała inwestycja składać się będzie z trzech etapów. Pierwszy z nich przewiduje wybudowanie obiektu o powierzchni 4 tys. metrów powierzchni użytkowej i na to zadanie 1 lutego podpisana została umowa z wykonawcą.
- To będą 74 pokoje jedno, dwu i trzyosobowe, w których znajdzie miejsce ponad 120 osób. Dodatkowo powstanie też 10 sal wykładowych - każda na 50 osób - wyposażonych w odpowiedni sprzęt - mówi Przemysław Bochenek, kanclerz WSB.

Zgodnie z planem budynek będzie miał sześć pięter. Na każdym z nich znajdzie się część kuchenna, gospodarcza i pralnie. Z kolei w każdym z pokoi będzie osobna łazienka i aneks kuchenny.
- Na najwyższym piętrze znajdzie się taras użytkowy, który będzie spełniał rolę strefy relaksu i strefy projektowej. Będzie też zimowy ogród, a cały budynek będzie miał 20 metrów wysokości - na tyle pozwala nam obecny plan zagospodarowania przestrzennego działek - wyjaśnia Bochenek.
Budynek powstanie w miejscu dawnych kortów tenisowych, które nie były remontowane od wielu lat. Wiadomo, że prace mają ruszyć lada dzień, a wykonawca zobowiązał się zrealizować inwestycję w ciągu 15 miesięcy od podpisania umowy,
- W takim terminie generalny wykonawca jest zobowiązany uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Planujemy, że pierwsi studenci wprowadzą się tu w maju 2024 roku - zaznacza kanclerz WSB

Inwestycja wykonana zostanie ze środków własnych uczelni, a realizacją prac budowlanych będzie zajmować się firma Remontowo-Budowlana Tadeusza Pióro z Łabowej. Wartość pierwszego etapu opiewa na dokładnie 23 698 314 zł netto. Drugi etap przewiduje stworzenie dodatkowych 80 miejsc i pięć mieszkań oraz parkingi.
- Nasza uczelnia już od kilku lat konsekwentnie realizuje swoją strategie i rozwija swoją działalność - nie tylko edukacyjną. Bardzo cieszę się z projektu wybudowania akademika, bo choć bazujemy na działalności internetowej na polu edukacyjnym, to mamy też miejsce dla studentów stacjonarnych - podkreśla rektor sądeckiej WSB Dariusz Woźniak.
W akademiku zamieszkają studenci kierunków: Zarządzanie, Informatyka, Psychologia oraz na kierunku Prawo. To również osoby spoza granic naszego kraju.

- Wiemy, że ten akademik przysłuży się warunkom studiowania studentów stacjonarnych spoza miasta. Mam nadzieję, że będzie to kolejny krok, żeby w Nowym Sączu lepiej się studiowało - dodaje Wożniak.
Jak podkreśla Robert Gmaj właściciel WSB NLU, nowy akademik wpłynie też pozytywnie na prestiż uczelni, który w ostatnich latach systematycznie rośnie. I choć uczelnia ma za sobą złote lata i trudne czasy, to aktualnie jego zdaniem sytuuje się w czołówce uczelni w całym kraju i nie tylko.
- Zdecydowanie jesteśmy w fazie rozwoju, jeśli chodzi o naszą uczelnie. Wierzymy, że ta inwestycja pomoże to czynić w dalszym ciągu. Perspektywy, które posiadamy, ale także ilość studentów (8,5 tys. uczących się stacjonarnie i online), jaką możemy się poszczycić to nasz atut. Mamy jeden z najlepszych w kraju, ale chyba nie tylko, system do nauczania w czasie rzeczywistym - dodaje Gmaj.
Zaznacza, że dużą wartością uczelni jest też ciekawa oferta oraz fakt, że wszystkie wykłady i ćwiczenia są prowadzone zarówno na salach wykładowych, jak i wirtualnie w czasie rzeczywistym. Studenci mają też dostęp do archiwalnych nagrań zajęć.
- Katarzyna Zielińska uwielbia rośliny. W mieszkaniu stworzyła namiastkę dżungli
- Oto znane kobiety miliardera. Patrycja Tuchlińska, Beata Pruska czy Laura Michnowicz
- To najlepszy czas na wędrówkę do rezerwatu przyrody Białowodzka Góra
- Kuchnie świata na Sądecczyźnie. Co i gdzie można zjeść?
- Jest światowej sławy modelką. Pochodzi z małej sądeckiej wsi
- Wielkie otwarcie sezonu motocyklowego. W wydarzeniu wzięły udział setki osób
To wyjątkowe miejsce na mapie Małopolski. Astro Centrum w Chełmcu oficjalnie otwarte!

Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?