Dwukrotny Mistrz Polski lepszy od Sandecji Nowy Sącz

Remigiusz Szurek
Za piłkarzami Sandecji kolejny zimowy sparing
Za piłkarzami Sandecji kolejny zimowy sparing fot. Sandecja.pl
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz, aktualnie przedostatnia siła drugiej ligi, zmierzyli się w swoim czwartym zimowym sparingu z Polonią Bytom, niegdyś (1954 i 1962) najlepszym klubem w Polsce, a obecnie piętnastą drużyną trzeciego poziomu rozgrywkowego w naszym kraju. Górą była ekipa ze Śląska triumfując 3:1.

Po remisie z Wieczystą Kraków 1:1 oraz wygranych nad Wisłoką Dębica 4:2 i Podhalem Nowy Targ 5:1 „Duma Krainy Lachów” stanęła w szranki z ligowym przeciwnikiem (jesienią było 3:2 dla sądeczan) Polonią Bytom.

Piłkarze trenera Roberta Kasperczyka wyszli na prowadzenie już po 120 sekundach, gdy „jedenastkę” na gola zamienił Kwietniewski. Chwilę wcześniej w słupek trafił Wolsztyński. Bytomianie odpowiedzieli bardzo szybko. W 7. minucie Żagiel pokazał niezłe umiejętności i zakończył indywidualną akcję trafieniem wyrównującym.

W kolejnych minutach z uderzeniem Kwietniewskiego nie bez problemów poradził sobie Mirus, a Żagiel po składnej zespołowej akcji ponownie wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie „Biało-czarni” chcieli się odgryźć, ale próba Wilczyńskiego minęła cel. Podobnie było w przypadku Żołądzia i Gołębiowskiego. Bardziej konkretny był eks-napastnik Sandecji Dawid Wolny, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Kolejny mecz kontrolny drużyna z Sądecczyzny rozegra 10 lutego z Resovią. Rzeszowianie po rundzie jesiennej plasują się na trzeciej od końca pozycji w Fortuna 1. Lidze.

Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz 3:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Kwietniewski 2 (karny), 1:1 Żagiel 7, 2:1 Żagiel 25, 3:1 Wolny 74 (karny)

Polonia: Eryk Mirus - Michał Bedronka, Adrian Piekarski, zawodnik testowany, Dawid Brzozowski, Daniel Ściślak, Tomasz Gajda, Michał Szmigiel, Filip Żagiel, Konrad Andrzejczak, Dawid Wolny. Sandecja: (I połowa) Martin Polacek - Piotr Kowalik, Kamil Słaby, Dawid Szufryn, Rastislav Vaclavik, Denis Potoma, Tomasz Nawotka, Kacper Talar, Mikołaj Kwietniewski, Patryk Bryła, Rafał Wolsztyński. (II połowa) Paweł Sokół - Kamil Sobczak, Mateusz Bartków, Michał Rutkowski, Mateusz Popiela (70 Kacper Talar), Bruno Żołądź, Igor Maślanka, Radosław Gołębiowski, Marcinho, Jakub Wilczyński, Wiktor Kamiński.