18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Dziecka na Falkowej – regionalnie, kulinarnie, sportowo

Stanisław Śmierciak
Anna Koział-Ogorzałek
Zarząd osiedla Falkowa w Nowym Sączu wielką imprezę z okazji Dnia Dziecka urządził już w piątek. Honory gospodarzy pełnili tam przewodniczący Zarządu Osiedla, a zarazem radny Rady Miasta, Artur Czernecki i Marta Plata, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 11, na terenie której odbywała się impreza. Puchar dla zwycięskiej drużyny w meczu piłkarskim ufundował ks. Ryszard Kudroń, który swoją posługę kapłańską pełni w kościele niemal sąsiadującym ze szkołą.

Atrakcjami dla najmłodszych zagospodarowano cały dzień. W ich przygotowanie włączyli się rodzice uczniów, nauczyciele SP 11, a także sponsorzy, którzy z sądeckim osiedlem Falkowa nie mają nic wspólnego poza sympatią żywioną dla tamtejszych dzieci. Na liście tej poczesne miejsce zajęły firmy Konspol, Koral, Szubryt i Fakro.

Uczniowie, wspólnie z rodzicami, przygotowali pokazowy zestaw przysmaków regionalnych, prezentowany na efektownym stoisku w budynku szkoły. Tam każdy mógł do wili częstować się tradycyjnymi wędlinami. serami oraz masłem domowego wyrobu, przetworami z warzyw i owoców, razowym chlebem, smalcem z cebulką lub bez tego dodatku. Również kołaczami, podpłomykami, plackami z serem, jabłkami, truskawkami.

Kto miał ochotę na przysmaki z grilla, musiał wyjść na szkolne podwórko. Tam na ruszcie przypiekano kiełbaski, hamburgery oraz nóżki z kurczaka. Ta plenerowa kuchnia była królestwem Bożeny Poręby z Zarządu Osiedla Falkowa.

W obsłudze małych i całkiem dorosłych gości wspierał ją przewodniczący Zarządu Osiedla. To nie mogło dziwić, bo przecież Artur Czernecki jest inicjatorem i współorganizatorem Mistrzostw Nowego Sącza w Grillowaniu, którym od początku medialnie patronuje „Gazeta Krakowska".

Apetyty dopisywały, bo niektóre z atrakcji Dnia Dziecka wymagały od uczestników sporego wysiłku. Tak było zwłaszcza z piłkarzami toczącymi zacięty ból, na małym szkolnym boisku.

W ekipie vip-ów brylował Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. Bylo to spore zaskoczenie, chociaż słynie on ze sportowej pasji, ale jest nią kolarstwo.

W ekipie młodzieżowej wszyscy walczyli ofiarnie, a dla obydwu drużyn najmniej ważny był końcowy wynik. Liczyły się sportowa rywalizacja i wspólna zabawa.

Dla tych, którzy sportem się nie pasjonują, były m.in. konkurs na najładniejszy strój regionalny lachowski lub góralski oraz konkurs literacki i plastyczny. W każdym na zwycięzców czekały nagrody.

O innych atrakcjach Dnia Dziecka w dzielnicy Falkowa w Nowym Sączu informowaliśmy już wcześniej w materiale „Dzień Dziecka na Falkowej – mundurowe atrakcje".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto