Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Górowski obronił honor małopolskich pięściarzy

Rafał Kamieńśki
Mateusz Górowski z Golden Teamu wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie.

Aby dostać się na te mistrzostwa trzeba było brać udział w czterech turniejach Grand Prix seniorów i zająć miejsce w pierwszej ósemce w Polsce. Jak trudne było to zadanie niech świadczy fakt udziału w tych klasyfikacjach w wadze 81 kg, aż 38 zawodników, co stanowiło rekord we wszystkich wagach. Mateusz Górowski w końcowej klasyfikacji zajął bardzo wysokie 3. miejsce z 17 punktami za Dawidem Sławińskim (18 pkt, Cristal Bialystok) i Mateuszem Trycem (18 pkt, Feniks Warszawa).

- Górowski znakomicie rozpoczął t turniej odnosząc pewne zwycięstwo nad Pawłem Pyrą z Concordii Knurów, choć punktacja wskazywała na bardzo wyrównany pojedynek 12:11 dla Górowskiego to Mateusz w tej walce pokazał znakomity boks - przyznał trener Jerzy Galara. - W walce o finał Mateusz spotkał się z rewelacją tego sezonu Mateuszem Trycem, który wygrał ostatnie dwa Grand Prix w Pile i Gliwicach i niestety przegrał 17:7 choć do końca walki szukał swojej szansy.

Rywal Mateusza Górowskiego z półfnału zdobył złoty medal, wygrywając przed czasem na początku 2. rundy z Dawidem Sławińskim (który był cztery razy liczony). Ten sam Sławiński zabrał Górowskiemu miejsce w seniorskiej kadrze narodowej przed mistrzostwami Świata seniorów w Azerbejdżanie.

Brąz Mateusza Mateusza Górowskiego był jedyenym medalem dla bokserów z Małopolski na tych mistrzostwach. Ciekawostką jest to, iż od tego roku nastąpiła znacząca zmiana w regulaminie. Dotychczas młodzieżowcami byli zawodnicy z przedziału wiekowego 19-20 let. Natomiast od tego roku do młodzieżowców włączono zawodników nawet 23-letnich, dlatego poziom zmagań był bardzo wysoki.

To trzeci medal z imprezy rangi Mistrzostw Polski. Najcenniejszy. W roku 2009 w Zawierciu wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów, a rok później w Wałczu zdobył tytuł Mistrza Polski juniorów.