Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grota z legendarnym skarbem Kicarza w Piwnicznej gotowa. Jest też olbrzym! Oto jak prezentuje się nowa atrakcja w uzdrowisku nad Popradem

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
Grota z legendarnym skarbem olbrzyma oraz brama prowadząca na górę Kicarz gotowe. To nowe atrakcje Piwnicznej
Grota z legendarnym skarbem olbrzyma oraz brama prowadząca na górę Kicarz gotowe. To nowe atrakcje Piwnicznej Informacja Turystyczna Piwniczna
Grota ze skarbem Kicarza w Piwnicznej-Zdrój już gotowa. Atrakcja ma szanse stać się bardzo popularnym miejscem. Oprócz tego na słynnej górze powstało wiele innych atrakcji w tym trakt spacerowy oraz punkt widokowy. Cała inwestycja jest już na ukończeniu i wkrótce będzie można zobaczyć ją w całości.

Słynna legenda inspiracją

Legenda głosi, że wieki temu, kiedy Piwniczna jeszcze nie istniała, a na jej terenie rósł las, wśród drzew żył olbrzym zwany Kicarzem. W całej okolicy zbudzał on wielki strach, a każdy kto stanął na jego drodze kończył tragicznie. Olbrzym gromadził skarby w swojej grocie, które zabierał kupcom, ale także rozbójnikom. Pewnego dnia olbrzym postanowił ulepić górę, z której miałby lepszy widok na okolicę, oraz gdzie mógł lepiej chronić zrabowane skarby. Zmęczony pracą zasnął już na wieku, a złoto, które gromadził, nadal jest gdzieś tam ukryte. Tę historię zna każdy mieszkaniec Piwnicznej, teraz dzięki inwestycji ożyje ona na nowo.

Powstała już grota z olbrzymem wydrążonym w skale, który trzyma worek pełen złota. Jest też już brama. Atrakcja z pewnością zachwyci najmłodszych, którzy z zainteresowaniem wysłuchają legendy.

Góra Kicarz zyskuje nowe atrakcje

Góra Kicarz (gm. Piwniczna-Zdrój) to szczyt Beskidu Sądeckiego górujący nad Piwniczną. Rozciąga się z niego piękna panorama zarówno na uzdrowisko jak i przełom Popradu. Tego wzniesienia trudno nie zauważyć, często jest wybierana przez mieszkańców oraz turystów na piesze wycieczki. Aby jednak bardziej wykorzystać jej potencjał na zboczach góry gmina postanowiła wybudować ciekawe atrakcje, które mają przyciągnąć turystów, a szczególnie rodziców z dziećmi. Dzięki projektowi "Poprad - rzeka, która łączy" udało się stworzyć ciekawe miejsce, które związane jest ze słynną legendą o olbrzymie Kicarzu.

Na ścieżkach biegowo-spacerowych na Kicarzu powstała mała architektura od stojaków na rowery, wiaty wypoczynkowe czy ławeczki. To kolejne elementy, które uatrakcyjnią spacer urokliwymi alejkami.

- Ścieżka jest pieszo-biegowo-rowerowa prowadzi od mostu metalowego na Majerzu w kierunku Muszyny. Powstały tam mostki drewniane oraz punkt widokowy. Ten daje nam fantastyczne widoki na nasza Dolinę Popradu - mówił "Gazecie Krakowskiej" Dariusz Chorużyk, burmistrz Piwnicznej-Zdroju, który dodaje, że powstało tam kilka niespodzianek, które warto zobaczyć.

Na szczycie góry turyści będą mogli odpocząć w altanie. Jak przyznaje burmistrz to inwestycje skierowania głównie do rodzin z dziećmi. Do końca roku w części uzdrowiskowej Piwnicznej ma powstać także tężnia solankowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto