Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Grudzień 2023 w Nowym Sączu: Przegląd najważniejszych wydarzeń listopada 2023

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd listopada 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Nowego Sącza nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd listopada 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Nowego Sącza nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Nowego Sącza najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Tak zmienił się Nowy Sącz w ciągu 30-40 lat. Taka było moda na sądeckich ulicach, tacy byliśmy! Z archiwum Stanisław Śmierciaka”?

Przegląd listopada 2023 w Nowym Sączu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tak zmienił się Nowy Sącz w ciągu 30-40 lat. Taka było moda na sądeckich ulicach, tacy byliśmy! Z archiwum Stanisław Śmierciaka

Nowy Sącz jeszcze 40 lat temu wyglądał zupełnie inaczej. Zebraliśmy archiwalne zdjęcia miasta z różnych wydarzeń i okresów. Tak było w latach 90, 80 i 70. Autorem tych interesujących zdjęć jest Stanisław Śmierciak, legendarny fotoreporter i dziennikarz "Gazety Krakowskiej". Na fotografiach można zobaczyć m.in. pochód 1-majowy z czasów PRL, kwiaciarki na ryku, aptekę przy ul. Batorego 81 /w Pekinie czy ul. Jagiellońską, która wtedy tętniła życiem.

📢 Policyjna akcja „Zapora” na Sądecczyźnie. Funkcjonariusze ćwiczyli działania pościgowe oraz rozstawianie blokad na drogach

Pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli, staranował radiowóz, a policjanci ruszyli za nim w pościg – taki w skrócie był scenariusz ćwiczeń pod kryptonimem „Zapora 2023”, w których wzięli udział sądeccy policjanci.

📢 Nostalgiczna podróż do Krynicy Zdrój. Takie było słynne uzdrowisko lata temu. Te zdjęcia są unikatowe i dotąd nie były publikowane

Krynica-Zdrój już od stu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Dzięki uprzejmości Marcina Krzysztofka publikujemy zdjęcia i pocztówki dawnej Krynicy. Pochodzą one z różnych okresów, wiele z nich to lata 90, 80 czy 70.. To był całkiem inny świat, choć wiele się nie zmieniło. Zapraszamy na sentymentalną podróż w czasie po słynnym uzdrowisku.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Nowy Sącz: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Nowego Sącza. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tylko u nas. Budowa stadionu Sandecji. Jan Kos z Blackbird grzmi: nie dam z siebie zrobić kozła ofiarnego!

Budowa stadionu dla drugoligowej Sandecji Nowy Sącz stanęła m.in. po tym jak generalny wykonawca obiektu Grupa Blackbird za pośrednictwem prezesa Jana Kosa 31 października wystąpił z oświadczeniem o odstąpieniu od umów na realizację inwestycji. Winą obarczył Nowosądecką Infrastrukturę Komunalną i Miasto Nowy Sącz. Teraz po dłuższym milczeniu skontaktował się z naszą redakcją i jak zapowiada, chce dbać o swoje dobre imię.

📢 Balanga andrzejkowa w klubie Space. Wystrzałowa impreza przyciągnęła imprezowiczów chcieli się dobrze bawić w klubie na jeziorem

W minioną sobotę, 25 listopada w Space Club w Czchowie odbyła się impreza andrzejkowa. Na klubowiczów czekało wiele niespodzianek oraz jak zawsze trzy poziomy z muzyką na żywo, DJ-em i orkiestrą. . Niektórzy przez długie godziny nie opuszczali parkietu tanecznego. Zabawa na parkiecie trwała do białego rana. Zobaczcie atmosferę jaką panowała podczas Andrzejek w Space Music Club.

📢 Akademia Nauk Stosowanych rozbuduje kolejny obiekt. Będzie prosektorium, blok operacyjny, sala wcześniaków i inne

Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu niebawem ogłosi przetarg na rozbudowę istniejącego budynku Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu. Nowa część liczyć będzie około 3 tys. mkw i znajdzie się w niej m.in. prosektorium oraz sale ćwiczeniowe, w tym bok operacyjny.

📢 Nowy Sącz przygotowuję się na święta. Iluminację montowane są już w centrum miasta

Zima na dobre zagościła do Nowego Sącza, a razem z nią rozpoczęły się przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Wszystko wskazuje na to, że świąteczne iluminacje lada dzień rozświetlą miasto. Nie ma jeszcze choinek, ale świetlne ozdoby stanęły już w sąsiedztwie ratusza.

📢 Sąd wznawia sprawę skazanych za nielegalną rozbiórkę zabytkowej „Panoramy” w Zakopanem. W apelacji pojawiły się nowe dowody

Złożona w czerwcu tego roku przez obrońcę Urszuli Z. i Tomasz Ż. apelacja od wyroku skazującego ich za nielegalną rozbiórkę zabytkowego budynku ośrodka wypoczynkowego „Panorama” w Zakopanem okazała się skuteczna. W związku z nowymi okolicznościami sprawa została wznowiona. Sąd zwróci się z pytaniami do Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

📢 Co dalej ze stadionem Sandecji? Radny nie ma wątpliwości: ciężko mi w to uwierzyć

Na naszych łamach informowaliśmy ostatnio o obecnej sytuacji na placu budowy jakim nadal jest stadion dla drugoligowej Sandecji Nowy Sącz. Obiekt stawiany dotąd przez generalnego wykonawcę Grupę Blackbird miał być oddany do użytku w dwóch terminach: z końcem czerwca i 3 listopada br. Żaden z nich nie został dotrzymany.

📢 Społeczność Mszanki pożegnała swojego proboszcza. Śp. ks. Jacek Mikulski zostanie pochowany dzisiaj w rodzinnym Nowym Wiśniczu

Rzesze parafian, kilkudziesięciu księży z dekanatu gorlickiego łużniańskiego i zakliczyńskiego, dzieci z miejscowej szkoły, strażacy z Ochotniczej Staży Pożarnej w Mszanka, samorządowcy. Wszyscy od wczoraj czuwali przy trumnie ks. Jacka Mikulskiego, który przez czternaście lat był proboszczem tutejszej parafii. A dzisiaj zebrali się w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, by pożegnać drogiego im proboszcza, katechetę, kolegę.

📢 Kordian dla Szlachetnej Paczki w Nowym Sączu. W Galerii Trzy Korony mnóstwo atrakcji. Chętnych, by pomóc nie brakowało

Wolontariusze Szlachetnej Paczki we współpracy z Galerią Trzy Korony w Nowym Sączu przygotowały pełen atrakcji event, który w sobotę (25 listopada) przyciągnął tłumy osób zainteresowanych pomocą innych. Był kiermasz ciast, malowanie twarzy, występy taneczne i wokalne. Prawdziwą petardą okazał się koncert gwiazdy disco polo Kordiana.

📢 Galeria Trzy Korony w Nowym Sączu ma już 10 lat. Pamiętacie atrakcje jakie towarzyszyły otwarciu?

Minęło 10 lat, kiedy to z wielką pompą, otwarta została największa galeria handlowa w Nowym Sączu. Ówczesny właściciel galerii Trzy Korony, śp. Stanisław Kosoń, zadbał nie tylko o atrakcje dla odwiedzających obiekt, ale także o mieszkańców Nowego Sącza, z myślą o których zorganizował koncert na Rynku. Zobaczcie zdjęcia sprzed dekady.

📢 Prawda o stadionie Sandecji gorsza niż mówiono? „Pękające ściany, wilgoć”. Nowa prezes NIK działa

Budowa stadionu dla drugoligowej Sandecji Nowy Sącz stanęła po tym jak generalny wykonawca obiektu Grupa Blackbird za pośrednictwem prezesa Jana Kosa 31 października wystąpił z oświadczeniem o odstąpieniu od umów na realizację inwestycji. Winą obarczył Nowosądecką Infrastrukturę Komunalną i Miasto Nowy Sącz. Fakty są takie, że Blackbird nie dotrzymał dwóch terminów ukończenia budowy stadionu – czerwcowego i listopadowego. Teraz to NIK musi borykać się m.in. z wyłonieniem nowego wykonawcy, który dokończy budowę. A tzw. kwestii do wyprostowania jest mnóstwo. Nieoficjalnie przetarg na dokończenie prac na stadionie może zostać ogłoszony wiosną 2024 roku.

📢 Sądecczyzna. Śliskie i zaśnieżone drogi. Kierowcy muszą uważać, kilka aut w rowie. Zdjęcia

Bieżący weekend na Sądecczyźnie zwiastował intensywne opady śniegu. Prognozy synoptyków potwierdziły się. W nocy z piątku na sobotę mocno sypało, a lokalnie temperatura spadła poniżej zera, czego efektem było diametralne pogorszenie się warunków panujących na drogach powiatu. W okolicach Krynicy-Zdroju i Tylicza tylko w sobotę doszło do kilku zdarzeń drogowych. W rowie wylądowało m.in. osobowe audi i samochód terenowy. Samochody miały problemy z bardziej stromymi podjazdami zwłaszcza na zabielonych drogach bocznych. Na trasie spotkaliśmy kilka pługów, ale ani jednej piaskarki.

📢 Szusują na całego! Zima rządzi. Otwarcie sezonu narciarskiego w Tyliczu. Zdjęcia

Centrum narciarskie MasterSki i MasterSki Sport w Tyliczu w sobotę 25 listopada zainaugurowały sezon narciarski 2023/2024. Fani zimowego szaleństwa znajdą na stoku rewelacyjne warunki oraz niesamowity klimat.

📢 Amfiteatr pod Górą Parkową w Krynicy-Zdroju będzie perłą małopolskiego uzdrowiska. Kryje w sobie wiele niezwykłych symboli

W krajobraz Krynicy-Zdroju wpisuje się niezwykły budynek. Mimo zimowej już aury pełną parą idą prace związane z budową długo wyczekiwanego amfiteatru. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w czerwcu 2024 odbędą się tam pierwsze wydarzenia kulturalne. Burmistrz uzdrowiska ma nadzieję, że inwestycja otworzy przed Krynicą nowe możliwości.

📢 Sądecka wicemistrzyni świata bikini fitness podróżuje po świecie i promuje zdrowy styl życia

Ziemia Limanowska ma swoją Martynę Kaletę, o której pisaliśmy kilka dni temu po zdobyciu przez tą ambitną 18-latkę srebra na imprezie IFFB World Championships Body Building, Fitness & Fitness Challenge – Mistrzostwach Świata w kulturystyce i fitness w hiszpańskiej Santa Susanna, a Sądecczyzna może pochwalić się Patrycją Słaby-Talar, która w minionym roku świętowała wicemistrzostwo świata w bikini fitness wywalczone w Korei Południowej. Co słychać u tej wysportowanej sądeczanki? Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Niepowtarzalny towar tylko w Sklepie Emaus w Domu Brata Alberta w Nowym Sączu. Za nieduże pieniądze można trafić prawdziwe perełki

Przy ul. Szwedzkiej 18 w Nowym Sączu Nowosądeckie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta prowadzi nie tylko schronisko dla bezdomnych ale również własny sklep. Można tam znaleźć przedmioty, które zostały uratowane przed śmietniskiem, a często pieczołowicie odrestaurowane przez podopiecznych Domu Brata Alberta. Na dwóch piętrach znajdują się trzy sale ekspozycyjne, które często skrywają prawdziwe perełki. Czasem za niską cenę można trafić na prawdziwy rarytas. Zobaczcie, co nowego można kupić w Sklepie Emaus.

📢 Mieszkańcy Wólek brodzą w błocie na ul. Mickiewicza w Nowym Sączu. PKP PLK zapewnia, że prace porządkowe prowadzi na bieżąco

Od niemal dwóch tygodni wyłączony z ruchu jest fragment ul. Mickiewicza w związku z przebudową przejazdu kolejowego oraz torów. Kierowcy jeżdżą objazdami. Ruch pieszych jest dozwolony, jednak mocno utrudniony. Mieszkańcy skarżą się na kałuże i błoto. Spółka PKP PLK, która realizuje inwestycję zapewnia, że teren codziennie jest porządkowany, a utrudnienia potrwają około dwa miesiące.

📢 Nawojowa ma własny komisariat policji. Funkcjonariusze przenieśli się do nowej siedziby. Było uroczyste przekazanie kluczy

Posterunek Policji w Nawojowej został przekształcony w komisariat i przeniósł się do nowej siedziby. Funkcjonariusze, którzy zabezpieczają teren trzech gmin: Nawojowej, Łabowej i Kamionki Wielkiej stacjonują w nowo wybudowanym gminnym obiekcie przy ul. Parkowej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto