MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jarogniew Barciszewski-Kozioł z nagrodą im. Dra Jerzego Masiora. Gala w sadeckim Sokole

Stanisław Śmierciak
Stanisław Śmierciak
Stanisław Śmierciak
Jarogniew Barciszewski-Kozioł, parający się plastyką i grafiką komputerową, został tegorocznym laureatem nagrody im. Dra Jerzego Masiora, która od 14 lat jest przyznawana dla młodych artystów uzdolnionych i już szczycących się sukcesami. Nagrodę tę przyznaje działająca w Nowym Sączu Fundacja im. Dra Jerzego Masiora. Laur wręczany jest podczas galowego koncertu, w którym prezentują się wszyscy nominowani. Ten sobotni odbył się w gmachu sądeckiego Sokoła.

Jerzy Masior był doktorem nauk medycznych, ale także wspaniałym artystą (poetą i malarzem) oraz bardzo aktywnym społecznikiem wspierającym i promującym artystycznie uzdolnione dzieci i młodzież. Choć urodził się we Lwowie, to mieszkał, pracował i działał w Nowym Sączu.

Dzieło rozpoczęte przez Doktora kontynuuje działająca w Nowym Sączu Fundacja jego imienia, którą założyła żona Jerzego Masiora. Teraz Fundacji tej przewodniczy Józef Kaczmarczyk, działacz kultury i były radny Rady Miasta w Nowym Sączu.

Jej działania na rzecz rozwoju kultury doczekały się uhonorowania. Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego Fundacja, której prezesem jest Józef Kaczmarczyk, została wyróżniona Medalem Polonia Minoris.

Fundacja działa od ponad ćwierć wieku, ale nagrody dla młodych artystów przyznała dopiero 14 raz. Grono wcześniejszych laureatów - stypendystów nie jest wiec imponująco liczne. Jednak w tym zespole są osoby, które zyskały ogólnopolska sławę. Tak szczęśliwie potoczyły się losy m.in. laureata z roku 2011 Mateusza Bieryta, który zyskał aktorska sławę oraz świecącej piosenkarskie tryumfy w Polsce i USA Izabeli Szafrańskiej, laureatki z roku 2015.

Do Nagrody im. Dra Jerzego Masiora za rok 2022 pretendowało 6 osób. Młodych, a nawet bardzo młodych. Byli to: Ewelina Boczarska, Paulina Gajewska, Maria Książkiewicz, Bartłomiej Gajewski, Tomasz Gwódź i Jarogniew Barciszewski-Kozioł.

Nazwisko laureata ogłosił przewidniczący Kapituły Nagrody im. Dra Jerzego Masiora redaktor Piotr Gryźlak, były kierownik Oddziału "Dziennika Polskiego" w Nowym Sączu, który przyjaźnił się z Doktorem - patronem nagrody.

Nagrodę im. Dra Jerzego Masiora za rok 2022 zyskał Jarogniew Barciszewski-Kozioł, parający się plastyką i grafiką komputerową.

Swoją nagrodę, dla najmłodszej w gronie nominowanych, wręczyła radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska. Tę nagrodę otrzymała Marysia Książkiewicz, która gra na skrzypcach.

Nagrodę publiczności, która do ostatniego miejsca zapełniła salę im. Romana Sichrawy w MCK Sokół, zyskała Ewelina Boczarska.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto