Kickboxing – Krynica-Zdrój. I Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych

Remigiusz Szurek
Na zdjęciu Ewa Bulanda z córeczką Ritą
Na zdjęciu Ewa Bulanda z córeczką Ritą Fot. Archiwum UKS Evan
W weekend 7 i 8 marca w Krynicy-Zdroju w tamtejszej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Kraszewskiego 158 rozegrano pierwszą edycję Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu.

Reprezentantki Sądecczyzny, Ewa Bulanda i Teresa Baldowska zdobyły łącznie sześć złotych medali! W szranki na krynickim turnieju stanęło 48 reprezentacji służb mundurowych z całej Polski. To niemal 200 zawodniczek i zawodników, z których każdy chciał odnieść sukces. W sobotę rywalizujących zawodników odwiedził Jarosław Gromadziński, generał dywizji Wojska Polskiego.

1. Teresa Baldowska (KP Grybów) – kat. 65 kg

Także dzięki świetnym występom i wysokiej formie naszych zawodniczek, triumfatorem w klasyfikacji drużynowej została Reprezentacja Polskiej Policji.

Za organizację imprezy odpowiadał UKS Evan Nowy Sącz do spółki z Polskim Związkiem Kickboxingu. To m.in. zawodniczki i zawodnicy tego klubu, którzy na co dzień sami rywalizują na matach Polski, przygotowywali dyplomy, parzyli kawę czy sprzątali. Mowa o Emilii Dadaś, Gabrieli Migdzie, Weronice Szmit, Andrzeju Groniu oraz Ewie i Ricie Bulandom.