Kolejna porażka Sandecji Nowy Sącz w sparingu z drugoligowcem

Remigiusz Szurek
Na zdjęciu Mateusz Klichowicz Fot. R.Szurek
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w środę o godzinie 12 na sztucznej murawie miejscowej Państwowej Szkoły Zawodowej rozpoczęli swój drugi zimowy sparing. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Tomasza Kafarskiego była Resovia, czwarta siła drugoligowych rozgrywek.

Podobnie jak w sobotę ze Stalą Rzeszów (porażka 3:4) rozegrano trzy tercje po 35 minut. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Podkarpacia. Daniel Świderski uderzył po długim rogu i było 1:0 dla rzeszowian. Na 1:1 wyrównał Mateusz Klichowicz, wykorzystując przytomne zagranie w uliczkę Macieja Małkowskiego. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. Znów Daniel Świderski wpakował piłkę do siatki, tym razem dokonując tego po trafieniu głową.

Kolejny sparing Sandecja rozegra w sobotę. Jej przeciwnikiem w Mielcu będzie tamtejsza Stal, wicelider Fortuna 1 Ligi.

Sandecja Nowy Sącz - Resovia Rzeszów 1:2
0:1 Świderski 62, 1:2 Klichowicz 67, 1:2 Świderski 72.

Sandecja (I tercja): Krzysztof Baran - Michal Piter-Bućko, Dawid Szufryn, Marcin Flis - Damian Chmiel, Michał Walski, Radosław Kanach, Dominik Kun, Miłosz Kałahur - Kamil Ogorzały, Maciej Korzym.

(II tercja): Konrad Mrózek - Adrian Basta, Grzegorz Baran, Zawodnik Testowany - Tadeusz Socha, Bartłomiej Kasprzak, Szymon Kuźma, Maciej Małkowski, Kamil Palacz- Mateusz Klichowicz, Mariusz Gabrych.

(III tercja): Szymon Tokarz - Zawodnik Testowany, Jakub Leśniak, Jan Kuźma - Wiktor Żołądź, Dominik Urban, Wojciech Oleksy, Piotr Bryja, Bartłomiej Dudzic - Patryk Orlof, Kamil Kuzera.

Resovia (wyjściowy skład): Marcel Zapytowski - Rafał Mikulec, Sebastian Zalepa, Konrad Domoń, Mateusz Kantor - Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Grzegorz Płatek, Kamil Radulj - Serhiy Krykun, Karol Twardowski.

(Skład od 60 minuty): Wojciech Daniel - Dawid Kubowicz, Jakub Persak, Radosław Adamski, Mateusz Geniec - Jakub Kurek, Bartłomiej Wasiluk, Kamil Radulj, Szymon Hajduk - Zawodnik Testowany, Daniel Świderski.