Koszykówka – liga chłopców

Jerzy Cebula
Sądeccy adepci koszykówki, zespół STS Wikar po dobrej grze pokonali rywali z Kielc, co daje szanse na awans w tabeli.

STS Wikar Nowy Sącz – MKK MDK Kielce 62:40 (23:3, 11:10, 17:16, 11:11)
Sędziowali: Adam Ozga i Urszula Kotarba.
STS Wikar: Obrzut Mateusz 16, Krawczyk Michał 15, Chowaniec Wiktor 8, Liśkiewicz Kacper 7, Rola Jakub 6, Frojdenfel Szymon 2, Bania Wojciech 2, Kossoski Wojciech 2, Kropiwnicki Kacper 2, Skrzypiec Łukasz 2, Czop Bartosz, Zapała Emil. Trener drużyny – Sommer Łukasz
MKK MDK Kielce: Jagielski Jan 17, Lesirz Oskar 5, Trela Paweł 4, Włodarczyk Wiktor 4, Burzawa Maciej kpt 4, Suchenia Jan 3, Kania Dominik 2, Mazur Aleksander 1, Augustyn Igor, Trela Olaf, Smardziewski Marcel. Trener drużyny – Agnieszka Merwat.
Od pierwszych minut meczu sporą przewagę na boisku wypracowali sobie gospodarze. Szybkie ataki, kończone celnymi rzutami spowodowały, że po 4 minutach było już 15:0, a pierwsza kwarta zakończyła się wysokim prowadzeniem 23-3. Kolejne części meczu były bardziej wyrównane, ale kielczanie nie mieli pomysłu na zniwelowanie przewagi sądeczan. Kolejne spotkanie zespół z Nowego Sącza rozegra z Cracovią na wyjeździe.