Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krynica-Zdrój. Ogrody Żywiołów na Górze Parkowej otworzą się dla mieszkańców i turystów wiosną 2022 roku [ZDJĘCIA]

Janusz Bobrek
Janusz Bobrek
W Krynicy powstają Ogrody Żywiołów. Koszt prac to około 5 mln zł
W Krynicy powstają Ogrody Żywiołów. Koszt prac to około 5 mln zł Piotr Ryba Facebook
Postępują prace przy budowie Ogrodów Żywiołów na zboczu Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju. Ponad pięciohektarowe miejsce wypoczynku i rekreacji ma nawiązywać do siły czterech żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi. Atrakcja ma być oddana do użytku wiosną 2022 roku.

Prace na zboczu Góry Parkowej, gdzie powstają Ogrodach Żywiołów, powoli zmierzają do finału. Wiosną 2022 roku atrakcja zostanie otwarta dla gości i mieszkańców Krynicy.

W ciągu dwóch tygodni pojawią się lampy, utwardzenie alejek spacerowych, a od strony ulicy Źródlanej ukończone zostaną kieszenie parkingowe oraz nawierzchnia asfaltowa. Urządzenia pokazujące prawa fizyki są już częściowo zamontowane, trwa też krycie dachu „kuźni”. Taras widokowy jest praktycznie ukończony, a postumenty granitowe już są gotowe na postawienie na nich miniatur z brązu prezentujących najpiękniejsze budynki Krynicy-Zdroju - zaznacza Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju.

Przypomnijmy od maja 2020 roku za 5 mln zł firma Sorted Sp. z o.o. z Piaseczna buduje pod Górą Parkową w Krynicy-Zdroju Ogrody Żywiołów. Na przestrzeni ponad 5 hektarów zaprezentowane zostaną siły natury: ziemi, wody, ognia i powietrza, których wielkość turyści i mieszkańcy będą mogli poznać dzięki urządzeniom do przeprowadzania doświadczeń. Powstanie tam także wieża widokowa, siłownia pod chmurką i alejki spacerowe.

Nowa atrakcja Krynicy urozmaici formy spędzania wolnego czasu podobnie jak stało się to w pobliskiej Muszynie. Tam Ogrody (m.in. biblijne i sensoryczne) w sezonie od wiosny do jesieni przyciągają tysiące turystów, nie tylko ze względu na bogactwo roślin i walory krajobrazowe (podczas słonecznej pogody można tu nawet podziwiać Tatry), ale sporym zainteresowaniem cieszą się sprowadzone tu zwierzęta. W muszyńskich Ogrodach jest kilka gatunków kaczek, łabędzie, bażanty, pawie, papugi, a nawet kukabury chichotliwe. Furorę robią także przyjazne turystom alpaki.

FLESZ - Morsowanie dla każdego?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Krynica-Zdrój. Ogrody Żywiołów na Górze Parkowej otworzą się dla mieszkańców i turystów wiosną 2022 roku [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto