Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krynica-Zdrój. Zawodowy strażak drukuje ochronne przyłbice dla medyków. Wesprzyjmy jego inicjatywę

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
Po dziesięć przyłbic otrzymali  na swoje wyposażenie strażacy z JRG Krynicy-Zdroju, oraz podstacja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Krynicy-Zdroju materiał na produkcję przekazał znajmy właściciel drukarni.
Po dziesięć przyłbic otrzymali na swoje wyposażenie strażacy z JRG Krynicy-Zdroju, oraz podstacja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Krynicy-Zdroju materiał na produkcję przekazał znajmy właściciel drukarni. Sebastian Janczura
Zawodowy strażak rodem ze Starego Sącza, który służbę pełni w Krynicy-Zdroju, zajął się produkcją przyłbic. Wykorzystuje do tego dwie drukarki 3D, chce wesprzeć służby i zabezpieczyć je w sprzęt ochronny. Potrzebuje jednak na to pieniędzy.

FLESZ - Poród i ciąża w czasach pandemii

Sebastian Janczura pochodzi ze Starego Sącza. Z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, a wykonuje zawód strażaka w JRG w Krynicy-Zdroju w czasie wolnym podjął inicjatywę produkcji przyłbic dla służb, które są drukowane na drukarkach 3D. Sam jest w posiadaniu dwóch takich maszyn, które kupił jakiś czas temu w celach hobbistycznych. Skorzystał z ogólnodostępnej instrukcji produkcji udostępnionej przez firmę z Czech.

- Kiedy usłyszałem o pomyśle drukowania przyłbic ochronnych na drukarkach 3D postanowiłem charytatywnie włączyć się w tę akcję - mówi Sebastian Janczura. Wycinanie otworów i składanie już gotowych elementów odbywa się ręcznie, ale strażak ma nadzieję, że uda mu się nawiązać współpracę z drukarnią i wycinanie będzie odbywało się za pomocą laseru. Teraz do tego używa nożyczek i dziurkacza, poprawki wykonuje przy pomocy noża.

- To bardzo żmudny proces, zajmuje dużo czasu, samo drukowanie trwa kilka godzin. Dzisiaj zgłosił się do mnie jeden pan, który chce mi pomóc - mówi.

Przyłbice, w ramach możliwości technicznych i finansowych, strażak przekaże potrzebującym funkcjonariuszom i służbom medycznym. Koszt wyprodukowania jednej przyłbicy to ok. 4 zł. Z jednego kilogramowa pet można wykonać ok. 80 przyłbic.

Koronawirus: aktualizowany raport

Wsparcie finansowe przeznaczone będzie na zakup dodatkowego sprzętu: materiałów do drukarki 3D, opakowania, gumki, rękawiczek jednorazowych dla pakujących, materiałów niezbędnych do przeprowadzenia procesu produkcji oraz bezpiecznego zabezpieczenia wykonanych przyłbic oraz ich dostawy.

- Pomoc pieniężna znacznie przyspieszy produkcję, a co najważniejsze wspomoże funkcjonariuszy działających na linii walki z wirusem, którzy choć w pewnym stopniu zabezpieczeni zostaną przyłbicami ochronnymi. Każdy może wesprzeć tę szlachetną inicjatywę wpłacając dowolną sumę na link do zrzutki

Po dziesięć przyłbic otrzymali na swoje wyposażenie strażacy z JRG Krynicy-Zdroju, oraz podstacja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Krynicy-Zdroju materiał na produkcję przekazał znajmy właściciel drukarni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto