Ma wielki talent, ciało z gumy, a na swoim koncie kolejne mistrzostwo. Emilia Dubiel ze Starego Sącza podbija światową scenę taneczną

Klaudia Kulak
Emilia Dubiel ze Starego Sącza z kolejnym sukcesem
Emilia Dubiel ze Starego Sącza z kolejnym sukcesem Print Screen Instgram
Trudno zliczyć ile sukcesów ma już na swoim koncie ta dziewczyna. W wieku 11 lat młoda tancerka ze Starego Sącza może poszczycić się już zdobytymi kilkukrotnie mistrzostwami świata i Europy. Jej talent do tańca jest wszechstronny - zdobyła już mistrzostwo w kilku stylach, a swoją miłością do tańca zaraziła również swoje rodzeństwo. Teraz wróciła z Macedonii Północnej z tytułem mistrzyni Europy w stylach tańca Balet, Jazz oraz Modern & Contemporary Międzynarodowej Organizacji Tańca, IDO.

FLESZ - Polacy się starzeją a miasta wyludniają. Jest raport GUS

od 16 lat

To już kolejny sukces starosądeczanki. Początkiem czerwca udało się jej dostać do ścisłego finału konkursu tanecznego Youth America Grand Prix w USA. W kategorii dzieci zaprezentowało się 157 dziewczynek z całego świata, a Emilia dostała się do ścisłej 12. Pojechała tam prosto z Krajowych Mistrzostw Modern, Contemporary & Balet w Janowie Podlaskim, gdzie uzyskała tytuł Mistrzyni Polski w kategorii Solo Modern.

W grudniu ubiegłego roku starosądeczanka wzięła bowiem udział w Mistrzostwach Świata IDO World Championships Modern Dance. Konkurowała z 34 tancerkami z całego świata i okazała się być najlepsza. Zdobyła mistrzostwo świata, a odbierając nagrodę z dumą i łzami w oczach odśpiewała hymn narodowy.

W lipcu dosłownie jej sukces powalił ją na kolana. Na filmie z ogłoszenia wyników po odczytaniu jej nazwiska dziewczyna upadła z radości. Nic dziwnego, bo takich sukcesów nie odnosi się codziennie. Została mistrzynią Europy w Show Dance.

Mistrzostwa Europy Międzynarodowej Organizacji Tańca Show Dance i Puchar Improwizacji Sztuk Performing w tym roku odbyły się w Zakopanem. Od 30 czerwca do 2 lipca 2022 r. tancerze z całej Europy zmagali się o tytuł najlepszego.

Uczestniczyło w nim ponad 820 tancerzy z 15 krajów. Ich występy oceniali sędziowie z dziewięciu państw. Starosądeczanka Emilia Dubiel, która ma na swoim koncie juz tegoroczne mistrzostwo świata w show dance okazała się być najlepsza i to właśnie ona zdobyła mistrzostwo Europy.

Zaprezentowała układ choreograficzny, który przygotowała razem ze swoją trenerką Natalią Gap. Taneczne widowisko opatrzone tytułem „ Drzewo życia” przyniosło jej mistrzostwo. Dopełnieniem choreografii łączącej w sobie elementy baletu, akrobatyki i jazzu były przygotowane rekwizyty. Występ zachwycił jury.

Tym razem - we wrześniu - wzięła udział w Mistrzostwach Europy w stylach tańca Balet, Jazz oraz Modern & Contemporary Międzynarodowej Organizacji Tańca, IDO, które odbyły się w Skopje w Macedonii Północnej. W rywalizacji wzięło udział ponad 1900 tancerzy, z 22 krajów.

Starosądeczanka wywalczyła potrójne Mistrzostwo Europy. Stanęła też na najwyższym miejscu podium po swoich występach solowych, natomiast trzecie złoto zdobyła wraz ze swoimi koleżankami z Gapsteam i bratem Franciszkiem.