"Mineralne" zablokowały rywalki w Bydgoszczy

Rafał Kamieński
Muszynianka 21 punktów zdobyła blokiem
Muszynianka 21 punktów zdobyła blokiem MKSMUszynianka/Stanisław Rozpędzik
Dużo walki i ambicji pokazały zawodniczki Centrostalu w meczu z mistrzyniami Polski. Tyle tylko, że mecz w Bydgoszczy obejrzała garstka kibiców.

Siatkówka w sobotę przegrała z ME w piłce ręcznej. Mimo naprawdę dobrej, a fragmentami popisowej gry, Centrostal miał za mało atutów, by myśleć o wygraniu meczu.
Liczba 21 skutecznych bloków w wykonaniu podopiecznych Bogdana Serwińskiego mówi sama za siebie. Za łatwa była jednak zagrywka Muszynianki i to głównie z tego powodu Centrostal mógł sobie pograć.
Mimo wszystko zaczeło się bardzo ciekawie i faworyzowane siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro pierwszego seta przegrały. Dobre zawody rozegrały Kowalkowska i Mróz, a cała drużyna w końcówce pierwszego seta wykazał więcej zimnej krwi.
Centrostal za ciosem jednak nie poszedł popełnił masę własnych błędów i Muszynianka spokojnie wyrównała stan meczu.
Trzecia odsłona toczyła się pod dyktando Muszynianki i wydawało się, że nic złego się zespołowi z Muszyny stać nie może.
Chwila dekoncentracji i dwa błędy w ataku Joanny Mirek sprawiły, że Centrostal miał realną szanse na wywalczeni echoćby jednego punktu w tym meczu. Prowadził 20:19, ale "mineralne" nie z takich tarapatów" wychodziły cało. Szybko odzyskały prowadzenie i już go nie oddały. Odpowiedzialność w ostatnich akcjach seta wzięła na siebie kapitan Ola Jagieło i Joanna Mirek
Druga szansa na punky dla bydgoszczanek pojawiła sie również w ostatnim secie, bo nadal świetnie grająca Kowalkowska wyprowadziła swój zespół na czteropunktowe prowadzenie (15:11).
Taki obrót sprawy jednak zdaje się tylko podenerwował Muszyniankę, bo zdobyła dziesięć punktów, a jej rywalki tylko jednego. Tak bezpiecznej przewagi Muszynianka nie marnotrawi nigdy.
Muszynianka raczej spokojnie kontrolowała przebieg tego meczu. Nie powinno to dziwić, bo przecież potencjał ma o wiele większy. Inny wynik w Bydgoszczy to byłaby niespodzianka dużego kalibru. Pociąg pod nazwą Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna jedzie więć planowo i raczej małym nakładem sił wygrywa z tym z kim wygrać ma.
Widomo, że najważniejsza w tym roku jest Liga Mistrzyń, a Muszynianka jest bardzo mocno zaabsorbowana przygotowaniami do meczu w pierwszej fazie play-off. Rywal z najwyższej z możliwch półek - włoski Volley Bergamo.
GCB Centrostal Bydgoszcz - Bank BPS Muszynianka Fakro 1:3 (25:22, 18:25, 22:25, 19:25)
GCB Centrostal Bydgoszcz: Kowalkowska, Mróz, Polak, Kuligowska, Pelc, Smak, Wysocka (libero) oraz Nowakowska, Savochina, Kuczyńska.
Bank BPS Muszynianka Fakro: Bełcik, Pykosz, Bednarek-Kasza, Mirek, Żebrowska, Jagieło, Zenik (libero) oraz Skowrońska, Pycia, Śrutowska.
Sędziowali: Jacek Broński i Jarosław Makowski.
MVP spotkania: Aleksandra Jagieło.