Młoda Liga Kobiet - VI kolejka. Starosądeczanki górą

Jerzy Cebula
W szóstej - ostatniej kolejce rundy zasadniczej Młodej Ligi Kobiet zespół Polski Cukier Muszynianka pokonał rywalki z Dąbrowy i awansował do fazy rozgrywek o miejsca 1-6.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Tauron Banimex MKS Dąbrowę Górniczą 3:2 (23:25, 19:25, 25:12, 25:12, 15:5)
Sędziowali: Łukasz Lemiech i Mariusz Gadzina..
Polski Cukier Muszynianka: Konieczny, Szczygieł, Bogacka, Lechowicz, Wańczyk, Szwala, Pasiut (libero) oraz Csorich, Tokarczyk.
Tauron Banimex: Krzeszewska, Wydmańska, Wylężak, Borowiecka, Sochacka, Lach, Wysocka -(libero) oraz Ślęzak, Piątek, Zych, Kaszuba, Tysler.

Dla podopiecznych Janusza Pasiuta było to ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej Młodej Ligi Kobiet i bardzo ważne, bowiem od jego wyniku zależał układ w tabeli, a tylko zwycięstwo dawał awans do dalszej fazy gier.
Młode siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna rozpoczęły spotkanie znakomicie i po szybkich atakach gospodynie prowadziły już 8-2. Wydawało się, że set i spotkanie szybko się zakończy. Tymczasem rywalki zebrały siły odrabiając straty i wygrywając dwie pierwsze części meczu. Dopiero od trzeciego seta mineralne zaczęły grać skutecznie, choć do połowy rozgrywki żadnej z drużyn nie udawało się osiągnąć większej przewagi. Przy stanie 12-11 dla Polskiego Cukru na zagrywce stanęła Szczygieł szybko zrobiło się 21-11. Rywalki nie miały lekarstwa na posyłane przez nią piłki. Kolejne dwa sety też padły łupem starosądeczanek. Szkoda tylko, że gospodynie zaczęły grać na swoim poziomie dopiero od trzeciego seta. Ale zwycięstwo cieszy i dwa punkty też.
Początek rozgrywek o Mistrzostwo Młodej Ligi (faza 1-6) już od 10 stycznia 2015 roku.