Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na terenie Sądecczyzny działa 40 szkółek ginących zawodów

Jerzy Cebula
Starosta nowosądecki Jan Golonka wręczył instruktorom pracującym z młodzieżą umowy na prowadzenie zajęć w ramach szkółek ginących zawodów.

Działalność placówek, a działa obecnie czterdzieści, finansowana jest przez Powiat Nowosądecki. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią szkółki muzykowania. Zainteresowaniem młodych ludzi cieszy się jest bibułkarstwo, haft, rysunek na szkle, wykonywanie ceramiki, taniec ludowy, rzeźbienie czy ikonopisarstwo.

- Największym skarbem Sądecczyzny, nas wszystkich i tym co wyróżnia powiat wśród innych regionów i czym możemy się promować jest bogactwo i piękno kultury regionalnej. - stwierdził starosta Jan Golonka. - Dziękuję za to, że swoje umiejętności i swoją wiedzę mistrzowie przekazują dzieciom i młodzieży. Efekty tej nauki możemy podziwiać podczas przeglądów i festiwali sztuki ludowej, gdzie nasza młodzież zdobywa prestiżowe nagrody - dodał starosta.
Umowy na prowadzenie szkółek ginących zawodów w bieżącym roku wręczył „mistrzom” starosta nowosądecki Jan Golonka oraz Józef Puścizna - dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto