Najlepsze letnie atrakcje Sądecczyźnie. Te miejsca Wam się spodobają

PAULINA SZYMCZEWSKA, JB
Lato i poluzowanie obostrzeń związanych z epidemią zachęcają do zabaw. Proponujemy kilka miejsc, gdzie w Nowym Sączu i okolicy można miło spędzić czas z dziećmi

Labiland w Skrudzinie

Rodzinny Park Rozrywki proponuje zabawy i gry plenerowe na świeżym powietrzu. Można zajrzeć do dużego i małego labiryntu, poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni, wcielić się w rolę poszukiwacza skarbów albo pograć w nożny bilard.

A to nie wszystko. „Mózgowcy” mogą rozegrać partyjkę szachów plenerowych, a na miłośników aktywnego wypoczynku czeka dmuchana ścianka wspinaczkowa. Nie zabrakło też plenerowych kręgli, strefy Junior, mini plaży, unihokeja, mini golfa, 30-metrowej tyrolki oraz nowości, jakimi są gra labirynt oraz mini park linowy.

Szkółka jeździectwa

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Nawojowej oferuje szkółkę jeździectwa, hipoterapię oraz możliwość odwiedzenia mini zoo i zaprzyjaźnienia się z mieszkającymi tam zwierzętami.

Zabawy na rowerze

Pumptrack przy al. Piłsudskiego 4 w Nowym Sączu to największy w Polsce i w Unii Europejskiej kompleks asfaltowych, rowerowych placów zabaw. Tory rowerowe, obok boisk do piłki siatkowej i streetworkout parku, zajmują powierzchnię ponad 6 tys. mkw. Najmłodsze dzieci mogą spróbować swoich sił na prostej pętli Mini Pump, starsze dzieci i początkujący mają do dyspozycji drugą, większą, bardziej skomplikowaną pętlę Easy Pump.

Jeden z torów przeznaczono dla zawodników trenujących olimpijską dyscyplinę BMX Racing. Największy z torów – Flow Track – łączy możliwość wykonywania skoków z płynną jazdą na dużych zakrętach profilowanych. To niekończąca się zabawa na licznych rozgałęzieniach i przeszkodach, które można pokonywać w różnych kierunkach.

Zamek w Rytrze

Ten średniowieczny zabytek przeszedł gruntowny remont i prezentuje się wspaniale. Warto wybrać się tam na wycieczkę. To miejsce wyjątkowe, które przyciąga turystów głównie dzięki przepięknym krajobrazom. Konieczne muszą tu zajrzeć pasjonaci historii.

Zamek w Rytrze, położony na wysokim wzgórzu, został zbudowany prawdopodobnie na przełomie XIII i XIV wieku. Autor budowli nie jest znany, natomiast pierwsze wzmianki o istniejącej budowli pochodzą z czasów Władysława Łokietka.

Od huśtawek po wspinaczkę

Warto odwiedzić Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej, który powstał na terenie dawnego Miasteczka Rowerowego. To wprost wymarzone miejsce dla małych miłośników wakacyjnych szaleństw. Znajdą tu oni huśtawki, karuzele, trampoliny ziemne, piaskownice z taśmociągiem, różne tory przeszkód, a nawet piramidy linowe.

Park podzielono na kilka stref – to m.in. strefa wspinaczki rodzinnej (z głazami do wspinania dla najmłodszych), strefa roferowa (z pełną infrastrukturą niezbędną do nauki jazdy na rowerze w ruchu drogowym), strefa relaksu, a także skatepark i strefa siłowni plenerowej.

Park Wodny „Stawy” zaprasza

Kąpielisko Parku Wodnego „Stawy” w Starym Sączu to doskonałe miejsce na letni wypoczynek. Można wypożyczyć rower wodny, łódkę albo kajak. Coś dla siebie znajdzie tu również każdy, kto ma ochotę pospacerować albo pograć w siatkówkę.

Pamiętać jednak trzeba, iż w związku z pandemią i obostrzeniami sanitarnymi na terenie obiektu może jednocześnie przebywać nie więcej niż 800 osób.

Ogrody w Muszynie

W pięknym parku zdrojowym „Zapopradzie” znajdziemy ogrody sensoryczne, podzielone na kilka stref. Jest ogród zdrowia, ogród dźwięku, ogrody dotykowy, zapachowy, smakowy i wzrokowy, a także pawilon muzyczny. Natomiast dzieci na pewno chętnie odwiedzą ogród baśni i legend. Warto dodać, że ogród zmysłów jest zaprojektowany tak, by oddziaływać na zmysły pozawzrokowe w większym stopniu niż zwykle. Poza funkcją spacerowo-rekreacyjną spełnia także funkcje terapii oraz nauki dla osób niepełnosprawnych i dzieci.

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju

To podróż w czasie dla wszystkich pokoleń. W tym muzeum każdy może wrócić do beztroskich lat dzieciństwa, przenieść się do miniaturowego świata i zobaczyć, jak wyglądały zabawki naszych pradziadków. W Krynickim muzeum zgromadzono ponad 3 tys. światowej klasy eksponatów. Na około 300 metrach kwadratowych znajdziemy zabawki z niemal wszystkich epok – od starożytności aż po lata 80. XX wieku.

Zapopradzie z atrakcjami

Na spragnionych letnich zabaw czeka Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie w Muszynie. To przede wszystkim kompleks basenów otwartych oraz park linowy wraz towarzyszącymi atrakcjami. W bezpośrednim sąsiedztwie basenów znajduje się amfiteatr, w którym odbywają się liczne imprezy kulturalne. Nieopodal znaleźć można także pijalnię wódmineralnych. Cały obszar poprzecinany jest siecią ścieżek dla rowerzystów i spacerowiczów. To wszystko czyni Zapopradzie wyjątkowym miejscem z kompleksową ofertą dla osób szukających relaksu i odpoczynku, także tego aktywnego.

Najmocniejsze paszporty 2020r. Polski na 14. miejscu

Wideo

Dodaj ogłoszenie