Nareszcie! Sandecja Nowy Sącz wygrała swój pierwszy mecz w 2. lidze

Piłkarska Sandecja wygrała po raz pierwszy w tym sezonie!
Piłkarska Sandecja wygrała po raz pierwszy w tym sezonie! fot. Sandecja.pl/Adrian Maraś
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz po trzech porażkach z rzędu mieli nadzieję na przełamanie czarnej passy. Nie dość, że sądeczanie okupowali ostatnie miejsce w tabeli 2. ligi, to jeszcze pozostawali jedynym zespołem na tym szczeblu bez ligowego triumfu…

Już w 3. minucie Sandecja występująca na obiekcie Garbarni Kraków w roli gospodarza, miała swoją okazję. Po dośrodkowaniu Gołębiowskiego z rzutu wolnego piłka wyszła w pole karne, a tam dopadł do niej Talar, ale golkiper rywali zdołał jakoś odbić futbolówkę i ta przeszła nad poprzeczką. Stal odpowiedziała za sprawą Kowalskiego, ale ten będąc blisko celu ostatecznie nie trafił w bramkę. Kilkanaście minut później znów chcieli ukłuć sądeczanie. Po strzale Gołębiowskiego z rzutu wolnego piłkę lecącą tuż przy słupku wybił jednak Smyłek. W 23. minucie rywale mieli rzut karny, ale Kowalski nie trafił w bramkę… Kolejną dogodną okazję miała też Sandecja, ale Wróbel przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem.

W 52. minucie piłkarze i kibice Sandecji mieli wreszcie okazję do świętowania. Celną główką po dośrodkowaniu popisał się Szufryn i było 1:0. Za moment miejscowi mogli podwyższyć prowadzenie, ale wychodzący na czystą pozycję Talar przegrał pojedynek z golkiperem. Na pięć minut przed końcem goście ostemplowali poprzeczkę gości. Już w doliczonym czasie gry Stal szukała swoich okazji, ale gracze Łukasza Surmy przeszkadzali jak mogli. W dodatkowej siódmej minucie rywalizacji „zamknął ją” Gołębiowski wykorzystując okazję sam na sam.

Sandecja wygrała swój pierwszy mecz w tym sezonie ligowym w poprzednich kolejkach notując sześć porażek i dwa remisy.

Sandecja Nowy Sącz – Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Szufryn 52, 2:0 Gołębiowski 90.

Sandecja: Sokół - Nawotka, Bartków (46 Kowalik), Szufryn, Słaby (79 Vaclavik), Sobczak - Galara (46 Potoma), Kołbon, Talar (63 Kwietniewski), Gołębiowski - Wróbel (79 Popiela). Stal: Smyłek - Kowalski (46 Seweryn), Banach (72 Rogala), Oko, Urban (72 Maluga), Ziarko (63 Pioterczak) - Górski (68 Kościelniak), Soszyński, Mydlarz, Chełmecki - Klisiewicz. Żółte kartki: Kołbon, Szufryn, Nawotka, Słaby, Gołębiowski, Sokół - Kowalski, Oko, Mydlarz, Pioterczak, Klisiewicz, Rogala. Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).