Nowoczesne Przedszkole Galicyjskie to odpowiedzialna edukacja

Materiał informacyjny Fundacja Europa +
W klimatycznym Miasteczku Galicyjskim, czy w centrum dużego osiedla mieszkaniowego – w każdej z tych lokalizacji można stworzyć wyjątkowe miejsce, gdzie przedszkolak będzie się czuł podmiotowo, bezpiecznie i szczęśliwie, a rodzice będą mieć poczucie, że ich największe skarby rozwijają się zgodnie ze swoimi potrzebami, pod okiem mądrych zaangażowanych nauczycieli.

Tak dzieje się w Przedszkolu Galicyjskim. Niezwykle klimatyczne Miasteczko Galicyjskie, gdzie już od prawie 9 lat działa kameralne przedszkole, to przykład tego, że można pogodzić tradycję z nowoczesnością. Postęp i miasto – z ciszą i bliskością natury. Jest tu niezwykły sensoryczny plac zabaw, są obiekty pokazujące życie dawnej Galicji, są kozy, które przedszkolaki w sezonie letnim z upodobaniem dokarmiają. I mnóstwo bezpiecznego terenu do spacerów i szaleństwa. I ciekawe imprezy plenerowe.

Nowa placówka – Przedszkole Galicyjskie na osiedlu Gorzków – to kolejny krok w stronę zaproponowania bardzo wysokiej jakości edukacji przedszkolnej przy jednoczesnym zachowaniu kameralnej, rodzinnej atmosfery. Wyzwanie – jak w warunkach miejskich, sporego osiedla mieszkaniowego, stworzyć enklawę idealną dla harmonijnego rozwoju młodych ludzi. Stąd własny, bezpieczny plac zabaw, a na wiosnę także eko-zakątek, gdzie przedszkolaki będą uczestniczyć w zajęciach z uprawy roślin, obserwować owady w hotelikach. Zimą – dokarmiać ptaki. I uczyć się odpowiedzialności za siebie, za przyrodę.

Dzieci muszą zobaczyć, by poznać; doświadczyć, by się nauczyć; zaobserwować, by naśladować. Stąd bardzo duży nacisk Przedszkole Galicyjskie kładzie na warsztaty, eksperymenty, doświadczenia. Na spotkania z ciekawymi ludźmi. Warsztaty ceramiczne, kulinarne, wokalne, taneczne. Poznawanie innych kultur. Kreatywne zajęcia pokazujące działanie zjawisk atmosferycznych, geologicznych. Pracujemy też metodą projektu!

W pozornej opozycji do świata przyrody stoi świat techniki, postępu cywilizacyjnego, technologii informacyjno-komunikacyjnych. Przedszkole Galicyjskie godzi te dwa światy, wychowując uczniów odpowiedzialnych, nowoczesnych, samodzielnych i gotowych do podjęcia wyzwań szkolnych.

Robotyka, programowanie, kodowanie? Proszę bardzo. Supernowoczesne środki dydaktyczne (monitory interaktywne, tablice multimedialne, magiczny dywan, tablety, ozoboty, klocki edukacyjne, zestawy robotów)? Proszę bardzo. Przedszkolna matematyka, zagadki logiczne, zagadnienia techniczne – mamy to w programie. W końcu wychowujemy kolejne pokolenie, które będzie musiało ponieść dalej odpowiedzialność za swoje rodziny, starszych, dzieci, za losy ludzkości.

Kształcimy w zakresie edukacji artystycznej – warsztaty muzyczne, plastyczne, taneczne, teatralne, rzeźbiarskie – bo nigdy nie wiadomo jaką pasję odkryje w sobie które dziecko.
Warto spróbować wszystkiego. Dziecko jak już spróbuje, to wybierze sobie aktywność, która najbardziej będzie mu odpowiadać.

Pamiętamy, że żyjemy w globalnej wiosce – stąd konieczność nauczania języków obcych już od najmłodszych lat. Przystąpiliśmy do Programu Powszechnej Dwujęzyczności – w partnerstwie z Yellow House English prowadzimy zajęcia z języka angielskiego codziennie, według specjalistycznego programu, przy użyciu dedykowanych środków dydaktycznych.

I oczywiście – w zdrowym ciele zdrowy duch. Nigdy nie zapominamy o aktywności fizycznej. Jesteśmy częścią Drużyny Kangura (dzieci uwielbiają te energetyczne, zróżnicowane pod względem tempa, ciekawe zajęcia). Spacerujemy kiedy tylko się da. Biegamy i współzawodniczymi podczas aktywności sportowych. Gimnastykujemy się.

Ćwiczymy umysł, ciało i emocje. Jesteśmy grupą. Jesteśmy jedną rodziną. Pomagamy sobie, uczymy się współpracy, tolerancji. Nowych kolegów i koleżanki wspieramy. Wiemy, że może im być trudno na początku, ale z naszą pomocą najtrudniejsze chwile nie trwają długo, a po chwili już wszyscy cieszymy się naszą wspólnotą.

Ciocie wiedzą, że mamy swoje potrzeby, ograniczenia, ale też ukryte możliwości. Umiejętnie wydobywają nasze mocne strony, wzmacniają zawsze i tylko pozytywnie. Nigdy nie jesteśmy karani, nie dostajemy smutnych minek ani nie bierzemy udziału w krzywdzących i piętnujących rankingach. Każdy z nas jest równy innym, przy zachowaniu naszych różnorodności. Nikt nie jest gorszy. Ciocie widzą to, co w nas dobre, pomagają nam stawać się lepszymi każdego dnia.

Bawimy się, nawet nie wiemy kiedy zdobywamy ogromne porcje nowej wiedzy. To takie łatwe! Uśmiechamy się dużo. Nawet gdy mamy gorszy dzień (bo kto nie ma?), to nie trwa on długo. Mamy siebie, mamy ciocie. Bo to nasze przedszkole. Mamy poczucie, że jest dla nas, a my jesteśmy w nim najważniejsi.

Informacje:
18 448 72 02, kom. 605 313 747.
Bardzo dużo o tym, co robimy na naszym profilu: facebook.com/przedszkolegalicyjskie

Dodaj ogłoszenie