Remigiusz Szurek
Sądeczanie pokazali wielką formę
Sądeczanie pokazali wielką formę Fot. archiwum klubu
Za reprezentantami Nowego Sącza w taekwondo niezwykle udany występ na XVI Międzynarodowym Turnieju Taekwon-do Mazovia Master Cup w Ciechanowie. W zawodach wystartowało aż 528 zawodników reprezentujących pięć krajów.

Rywalizowano w kategoriach wiekowych: senior starszy (jednocześnie były to IX Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych), senior, junior, junior młodszy oraz młodzik i skrzat.

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Konkurencje były rozgrywane na sześciu planszach jednocześnie. Jak co roku do Ciechanowa zjechała cała czołówka zawodników z Polski a także bardzo mocna reprezentacja Ukrainy, która okazała się najlepsza w jednej z kategorii wiekowych oraz Słowacji, Łotwy, Korei. Trzeba było stoczyć kilka ciężkich pojedynków aby wejść w strefę medalową – nie ukrywa trener Nowosądeckiego Klubu Sportowego Taekwon-do Adam Roszczyk.

Jak zauważa szkoleniowiec, zespół z miasta nad Dunajcem zaprezentował się bardzo dobrze.

- Nasz występ określam jako bardzo dobry. Nasza 15-osobowa reprezentacja wywalczyła w sumie 19 medali w różnych kategoriach wiekowych. Ciężka praca na treningach a także wiele wyrzeczeń przełożyło się na nasz występ – cieszy się trener Roszczyk.

Wyniki świadczą o jednym – każdy zawodnik zaprezentował maksimum.

- U każdego widać było mobilizację i wielką chęć wygrania. Dwunastu zawodników wywalczyło medale, trzech zajęło miejsca tuż za podium przegrywając swoje pojedynki o wejście w strefę medalową – informuje sądeczanin.

Wśród seniorów starszych krążki zdobyli: Dorota Bartusiak, która wywalczyła złoty medal w walkach w kat +75 kg i tytuł Mistrza Polski, na szyi zawodniczki zawisł również brązowy medal w układach stopni uczniowskich; Stanisław Potoniec wywalczył srebrny medal w walkach w kat. +85 kg i tytuł wicemistrza Polski, a także srebrny medal w układach stopni mistrzowskich II-VI dan i tytuł wicemistrza Polski (walka finałowa przegrana z Mistrzem Europy). Marcin Cebula zdobył brązowy medal w walkach w kat. 78 kg.

Dobrą formę zaprezentowali juniorzy nowosądeckiego klubu. Dominika Potoniec została złotą medalistką w technikach specjalnych oraz srebrną w walkach w kat 60 kg. Paulina Psonak stanęła na najniższym stopniu podium notując brąz w walkach w kat. +70 kg oraz ponownie brązowy medal w technikach specjalnych.

Juniorzy młodsi Wiktoria Słowik, Magdalena Bartusiak i Alicja Kosakowska kolejno zdobyły srebrny medal w walkach w kat 42 kg oraz dwukrotnie brązowy medal w walkach w kat 46 kg.

Młodzicy Maksymilian Orzeł i Wiktoria Gądek wywalczyli odpowiednio złoty medal w technikach specjalnych nomo yop chagi, brązowy medal w technikach specjalnych nopi ap chagi, brązowy medal w układach (dorobek Maksa) i brąz w technikach specjalnych.

Najmłodsi, czyli skrzaty również zaprezentowali się z niezwykle udanej strony. Bartosz Gądek został brązowym medalistą w technikach specjalnych nomo yop chagi, brązowy krążek wywalczył również w technikach specjalnych nopi ap chagi, zaś Krystian Bartusiak stał się posiadaczem brązowego medalu w układach stopni uczniowskich.