Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Kiermasz staroci w Miasteczku Galicyjskim cieszy się dużym zainteresowaniem. Można tam znaleźć perełki za grosze

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
Kiermasz staroci w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu
Kiermasz staroci w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu Damian Radziak
W niedzielę 16 lipca od godz. 10:00 w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbywa się Galicyjski Kiermasz Staroci. Dodatkową formą, zainaugurowaną przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu w 2015 roku, jest akcja "Drugie życie książki", do której zaproszeni są wszyscy, którzy dzięki wymianie chcą "przewietrzyć" swoją domową biblioteczkę. Są stare meble, obrazy, porcelana, szkło, biżuteria, książki i mnóstwo bibelotów. To wszystko można oglądać, ale też kupić. Antyki przywiozło ponad 30 wystawców z całego kraju.

Kiermasz staroci w Nowym Sączu

Na straganach wystawcy z różnych części Polski prezentują oryginalne przedmioty. Są wiekowe francuskie figurki z brązu, lampy z okresu Imperium Brytyjskiego, czy przedmioty codziennego użytku z czasów PRL-u. To tylko niektóre z przedmiotów, jakie można kupić podczas Kiermaszu Staroci w Miasteczku Galicyjskim.

Zainteresowanie wydarzeniem organizowanym przez jest duże. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zachęca nie tylko do kupowania i oglądania staroci, ale także do udziału w akcji "Drugie życie książki", która z roku na rok cieszy się co raz większym powodzeniem. Warto przejrzeć prywatną bibliotekę i przynieść książki na wymianę.

Podczas kiermaszu można posłuchać muzyki w wykonaniu Janusza Starczynowskiego i Wojciecha Nędzy - czyli w dwóch słowach - "Czarnego Misia", którzy zaprezentują mieszankę muzycznej ekspresji, talentu i stylu w najlepszym wydaniu. Utwory „Czarnego Misia” opierają się na autorskich tekstach, które są opowieściami o własnych doświadczeniach i życiowych perypetiach. Są przewrotne, pełne życia i obserwacji. Występ zespołu będzie przeplatany słowem, humorem muzyków i interakcją z publicznością. Muzycy uprawiają klasyczny street - art, którego celem jest ciągłe poszukiwanie i obcowanie z ludźmi.

Co z osuwiskiem w Grybowie? Prace stoją, projekt czeka na rozpatrzenie

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto