Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Rozpoczęła się rewitalizacja Lasku Falkowskiego. Powstanie tam platforma widokowa oraz kolejka linowa [ZDJĘCIA]

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
W Lasku Falkowski powstanie wiele atrakcji
W Lasku Falkowski powstanie wiele atrakcji Artur Czernecki
Władze Nowego Sącza wraz z Głównym Instytutem Górnictwa w Katowicach realizują wspólnie projekt, którego celem będzie zagospodarowanie zaniedbanego Lasku Falkowskiego. O tym, że rozpoczyna się jego rewitalizacja poinformował Artur Czernecki, radny Nowego Sącza oraz przewodniczący Zarządu Osiedla Falkowa, który od lat zabiegał o to, aby to chętnie odwiedzane, ale jednocześnie zaniedbane miejsce, stało się ponownie atrakcyjne.

FLESZ - Kiedy zakaz chowu klatkowego kur w Polsce?

Lasek Falkowski to miejsce chętnie odwiedzane przez sądeczan, jednak od jakiegoś czasu niszczeje. W ubiegłym roku Nowy Sącz wspólnie z partnerskim miastem Vyšné Ružbachy na Słowacji złożyły wspólny projekt na rewitalizację znajdującej się w Lasku Falkowskim ścieżki przyrodniczej.

-Właśnie rozpoczęła się rewitalizacja lasku Falkowskiego a wraz z nią powstanie siłownia pod chmurką, o którą od lat Zarząd osiedla zabiegał u władz miasta- poinformował Artur Czernecki na Facebooku.

W ramach rewitalizacji zostanie odtworzona ścieżka edukacyjna, wzbogacona o pewne nowocześniejsze, interaktywne elementy. Powstanie także alternatywna trasa, gdzie rodzina z dzieckiem w wózku może pójść na spacer. Główną atrakcją będzie platforma widokowa tyrolki (rodzaj kolejki linowej), a także miejsca do jazdy dla miłośników downhillu. Nie zabraknie także ścieżki przyrodniczej „szlak żaby” i „szlak dzika” oraz strefa sportowo-rekreacyjna.

-Wszystkie te miejsca zostały zaplanowane tak, aby mogły z nich korzystać także osoby niepełnosprawne- informuje Czernecki.

Projekt pod nazwą „Planowanie partycypacyjne jako droga do integracji różnych grup zawodowych dla czynnej ochrony i zrównoważonego użytkowania przyrody polskich miast” jest dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 Priorytet II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu Działanie: Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna.

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto