MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Ulica wyremontowana, szpecą ją budynki PKP

Stanisław Śmierciak
Liczę, że po modernizacji ulicy Kolejowej, za remont wezmą się właściciele stojących przy drodze budynków - mówi Jadwiga Dudzik
Liczę, że po modernizacji ulicy Kolejowej, za remont wezmą się właściciele stojących przy drodze budynków - mówi Jadwiga Dudzik Stanisław Śmierciak
Przewodniczący osiedli przy ulicy Kolejowej walczą o estetyczny wygląd obiektów, które znajdują się obok wyremontowanej drogi.

Jadwiga Dudzik, przewodnicząca osiedla Przydworcowego w Nowym Sączu cieszy się, że już wyremontowano odcinek ul. Kolejowej, prowadzący przez jej osiedle. Ale jednocześnie martwi, że ulicę szpecą zaniedbane budynki PKP, stojące przy drodze. Remont ujawnił, jak bardzo są obskurne.

W sukurs samorządowej koleżance pospieszył Mieczysław Kaczwiński, radny i przewodniczący osiedla Szujskiego, które graniczy z os. Przydworcowym i którego część stanowi drugi odcinek ul. Kolejowej. Podczas niedawnej sesji Rady Miasta Kaczwiński oficjalnie zwrócił się do prezydenta Nowego Sącza z wnioskiem, by ten przymusił właścicieli szpetnych budynków przy wyremontowanym odcinku drogi - od ul. Nawojowskiej do al. Batorego - do szybkiej poprawy ich wyglądu.

Właściciele budynków muszą wziąć się do roboty

Apel radnego Mieczysława Kaczwińskiego na szczęście nie pozostał bez echa. Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż przyznał, że w chwili składania wniosku w sprawie estetyki ul. Kolejowej, nie było prowadzone postępowanie mające wymusić na właścicielach budynków wykonanie ich remontu. Niemniej zapewnił, że samorząd wystąpił już do Państwowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego o możliwie najszybsze podjęcie stosownych działań w tym kierunku.

- Te najbardziej obskurne budynki należą do PKP - podkreśla radny Tadeusz Gajdosz. - Odpadają z nich tynki. Na brudnych elewacjach są różnorakie bazgroły. Rażąco kontrastują nie tylko z przebudowaną jezdnią, chodnikami i zieleńcami, ale chyba najbardziej z wyremontowanym za miliony złotych zabytkowym budynkiem dworca kolejowego - podkreśla radny.

Według wiceprezydenta Jerzego Gwiżdża, poprawy estetyki pilnie wymaga również pobliski pawilon handlowy. Jest własnością prywatnej spółki. Jego elewację szpecą napisy. Wiceprezydent zamierza zwrócić się do właścicieli, by odmalowali fronton budynku. Wierzy, że procedura administracyjna nie będzie do tego konieczna.

Skwer został dobrze zagospodarowany

- Przebudowa ulicy Kolejowej to również spory sukces osiedla Przydworcowego - przypomina Jadwiga Dudzik. Chodzi jej o to, że w ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili projekt zagospodarowania skweru u zbiegu ul. Kolejowej i al. Batorego. Nie zyskał odpowiedniej liczby głosów poparcia, niemniej w znacznej części ich pomysł został zrealizowany w ramach przebudowy ul. Kolejowej.

- Nie zbudowano tylko wymarzonej przez nas fontanny - dodaje przewodnicząca osiedla.

Tłumy na premierze Kenzo dla H&M

Autor: Anna Kaczmarz, Marcin Karkosza

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piknik motocyklowy w Zduńskiej Woli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto