Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Wojewódzki Urząd Pracy będzie współpracował z firmą Wiśniowski. Podpisano porozumienie [ZDJĘCIA]

Klaudia Kulak
Klaudia Kulak
Wojewódzki Urząd Pracy podpisał porozumienie z sądecką firmą „Wiśniowski”. Wspólnie będą realizować projekty kierowane dla osób wchodzących na rynek pracy oraz osób pracujących, które chcą poszerzać swoje kompetencje. Chodzi tutaj między innymi o współpracę doradców zawodowych z dużymi firmami, które są w stanie określić, jakie są zawody przyszłości oraz jakie są ich oczekiwania względem pracowników.

FLESZ - Polacy smakoszami czekolady

od 16 lat

- Jestem przekonany, że jest to początek bardzo dobrej współpracy pomiędzy firmą, a Wojewódzkim Urzędem Pracy. Staramy się być instytucją bardzo aktywną i w przeciwieństwie do Powiatowego Urzędu Pracy nie działamy z bezrobotnymi, tylko wspieramy osoby pracujące lub wchodzące w rynek pracy- mówił podczas spotkania Michał Kądziołka, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Jak przyznała Krystyna Baran, prezes zarządu firmy Wiśniowski, obecnie na rynku pracy brakuje przede wszystkim specjalistów. Jej zdaniem to między innymi pokłosie edukowania ludzi młodych w szkołach ogólnokształcących, a nie zawodowych. Wiedza i doświadczenie firmy ma wspierać projekty realizowane przez WUP i na odwrót. Na mocy podpisanego porozumienia współpracować będą w wielu obszarach.

- Jestem przekonana, że nasze doświadczenia w połączeniu z widzą i doświadczeniem WUP przyczynią się do powstanie dobrych warunków dla osób, które chcą zwiększać swoje kompetencje. To droga do wspólnego rozwoju, która długofalowo na sytuacje na rynku pracy nie tylko w naszym regionie - mówiła Baran

W uroczystym podpisaniu porozumienia wziął również udział poseł Arkadiusz Mularczyk.

- Gdy jakiś czas temu premier Morawiecki powiedział, że organizuje wizytę na Sądecczyźnie, nie miałem wątpliwości, że musi przyjechać do firmy Wiśniowski. Dziś jesteśmy tutaj po to, aby tę firmę wspierać i aby środki, które są w budżecie województwa małopolskiego były wykorzystywane do podnoszenia kwalifikacji pracującej tu załogi - mówi poseł Mularczyk.

Firma Wiśniowski zatrudnia 2 200 pracowników. Szkoli również młodych ludzi, którzy często później znajdują w firmie zatrudnienie. Z inicjatywy firmy „Wiśniowski” wprowadzony został przez ministerstwo zawód „monter stolarki budowlanej”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto