Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Znamy program kolejnej Sądeckiej Jesieni Kulturalnej. Wystąpią między innymi Baciary, Michał Szpak i SDM [ZDJĘCIA]

Redakcja Nowy Sącz
Te gwiazdy wystąpią jesienią 2022 roku w Nowym Sączu
Te gwiazdy wystąpią jesienią 2022 roku w Nowym Sączu UM Nowy Sącz
Nowy Sącz rozpoczął już przygotowania do kolejnej Sądeckiej Jesieni Kulturalnej. Choć poprzednia właściwie dopiero się zakończyła, miasto ogłosiło już program kolejnej edycji w 2022 roku. Na sądeckich scenach zaprezentuje się mnóstwo znanych artystów, a prezydent zapowiedział już że posiadacze Karty nowosądeczanina będą mogli liczyć na większe zniżki niż miało to miejsce w 2021 roku. Festiwal potrwa od 9 września do 9 października 2022 roku.

FLESZ - Polacy smakoszami czekolady

od 16 lat

- Cały zespół pracuje nad tym, aby w Nowym Sączu odbywały się wydarzenia na najwyższym poziomie i aby wszystko co odbyło się w tym roku zostało jeszcze poprawione i ulepszone. Ta edycja to była dla nas lekcja, co jeszcze można poprawić i zmienić. Chcemy obniżyć w tym roku ceny biletów. Dla posiadaczy Karty Nowosądeczanina będzie to 25 procent - mówi prezydent Ludomir Handzel.

Wśród gwiazd, które wystąpią na scenie amfiteatru Parku Strzeleckiego (3 tysiące miejsc na widowni) znajdą się między innymi Marek Piekarczyk, Krzysztof Cugowski, Felicjan Andrzejczak, Michał Szpak, SDM, Golec’ u Orkiestra, Lady Pank, ale będą też nieco bardziej folkowe klimaty, Dla sądeczan zagrają Baciary i Ciupaga.

- Konstruując nowy repertuar uwzględniliśmy na tyle, na ile to możliwe sugestie, które do nas docierały. To, że w przyszłym roku wystąpią u nas gwiazdy z pierwszych stron gazet to efekt tego, że podczas tegorocznej edycji, przygotowywaliśmy juz kolejną - mówił podczas konferencji prasowej Benedykt Polański, dyrektor MOK w Nowym Sączu.

Równolegle odbywać się będą również spektakle. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie można je obejrzeć w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu (300 miejsc dla widowni).

Będzie można obejrzeć spektakle: Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy, Teatru Capitol, Teatru Kwadrat oraz Teatru im. Stanisława Witkiewicza z Zakopanego. Na scenie sądeckiego MOK zagra wielu znanych aktorów.

Zarówno prezydent jak i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Benedykt Polański podkreślili, że poprzednia edycja pomogła im wyciągnąć wnioski, które w przyszłości przełożą się na jeszcze doskonalszą organizacje ich zdaniem najważniejsze imprezy kulturalnej w mieście.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto