Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Od piątku będzie można już oddawać krew w nowym Centrum Krwiodawstwa w Nowym Sączu

Klaudia Kulak
Klaudia Kulak
Od dziś (19 lutego) przez kilka dni w Nowym Sączu nie będzie można oddać krwi. Powodem jest przeprowadzka do nowego budynku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które został wybudowane przy ul. Sienkiewicza w Nowym Sączu. Od piątku jednak warunki krwiodawców będą lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nowoczesne CKiK zapewni doskonałe warunki. W nowej siedzibie planowane jest też utworzenie Centrum Edukacji promującego wiedzę o krwiodawstwie wśród młodzieży - przyszłych potencjalnych krwiodawców. Będą tam też szkolenia dla personelu medycznego w zakresie krwiolecznictwa.

Do tej pory sądeccy krwiodawcy od lat krew oddawali przy ul. Kazimierza Wielkiego w Nowym Sączu, gdzie pomieszczenia były wynajmowane. Od listopada ubiegłego roku terenowy oddział centrum krwiodawstwa zmienił swoją siedzibę - tymczasowo przeniesiony został do Biegonic na ulice Zakładników 1.

Krwiodawcy mogli oddawać krew w jednym z pomieszczeń przy tamtejszej remizie OSP. Teraz krew można oddawać przy ul. Kochanowskiego 15, ale to ciągle tymczasowe rozwiązanie.

Już wtedy starania o znalezienie stałej siedziby dla sądeckiego centrum podejmował między innymi poseł Patryk Wicher. W grudniu ubiegłego roku w Ministerstwie Rozwoju i Technologii została podpisana umowa pomiędzy Skarbem Państwa, a RCKiK w Krakowie.

Dotyczyła ona przeniesienia własności w celu doposażenia RCKiK w Krakowie o nieruchomość położoną w Nowym Sączu przy ul. Sienkiewicza 44. Niszczejący od lat budynek wraz z działką został przekazany na własność dla sądeckiego oddziału centrum krwiodawstwa.

Właśnie wtedy zapadła decyzja, że dawna siedziba policji zostanie zrównana z ziemią, aby mógł tam powstać nowoczesny budynek, który będzie stałą siedzibą regionalnego centrum krwiodawstwa. Prace dobiegły już końca, a instytucja rozpoczęła przeprowadzkę.

To oznacza, że od poniedziałku, 19 lutego tymczasowa siedziba pozostaje zamknięta, ale od piątku (23 lutego) krew będzie można oddawać w budynku przy ul. Sienkiewicza.

To wyjątkowe miejsce na mapie Małopolski. Astro Centrum w Chełmcu oficjalnie otwarte!

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto