Pierwsza sparingowa wygrana Sandecji Nowy Sącz

W środę piłkarze Sandecji Nowy Sącz na sztucznej murawie PWSZ pokonali 1:0 swojego ligowego rywala, Puszczę Niepołomice (14. miejsce w lidze). Bramkę na wagę triumfu zanotował Mariusz Gabrych, dla którego było to drugie trafienie w trakcie zimowych przygotowań.

Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego, którzy w trzech wcześniejszych sparingowych potyczkach trzykrotnie przegrywali, teraz chcieli nieco poprawić sobie nastroje. To gospodarze byli stroną przeważającą. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Mateusz Klichowicz, ale przegrał ten pojedynek. Kilka chwil później to Radosław Kanach mógł otworzyć wynik meczu, ale nie zdołał wykorzystać zagrania wspomnianego Klichowicza i jego strzał został zablokowany.

Po niemal półgodzinie gry w dogodnej sytuacji znalazł się Maciej Korzym, miał szansę na pięknego gola, ale piłka ostatecznie wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką. W drugiej części meczu szkoleniowiec „Biało-czarnych” dał szanse gry siedmiu młodzieżowcom (Szymon Tokarz, Jakub Leśniak, Wiktor Żołądź, Jan Kuźma, Dominik Urban, Patryk Orlof oraz Kamil Palacz). Gola na wagę zwycięstwa zdobył jednak 25-letni Gabrych. W polu karnym znalazł się Orlof, jego próba została zblokowana, do futbolówki dopadł jednak napastnik sądeczan i precyzyjnym uderzeniem posłał piłkę do celu.

Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Gabrych 82.

Sandecja (I połowa): Mrozek - Basta, Piter-Bućko, Flis - Kun, Walski, Kanach, Kałahur - Ogorzały, Klichowicz, Korzym. II połowa: Tokarz - Socha, Leśniak, Żołądź - Palacz, Kuźma, Orlof, Małkowski, Urban - Dudzic, Gabrych.

Puszcza (I połowa): Niemczycki - Furtak (30 Bartków), Stępień (30 Czarny), Stawarczyk, Mikołajczyk - Szczepaniak, Uwakwe, Serafin, Klec, Tomalski - testowany. II połowa: Niemczycki - Bartków, Czarny, Stawarczyk (60 Stępień), Mikołajczyk (60 Kotwica) - Nowak, Stefanik, Sitek, Wojtaszek (75 Klisiewicz), Żurek - Klisiewicz (65 Orłowski).