Piłka ręczna – ekstraklasa kobiet. Sądeczanki przegrywają

Jerzy Cebula
Zespół z Nowego Sącza przegrał ważny mecz, bo tylko wygrana dawała nadzieję na szanse awansu do najlepszej ósemki. Porażka oznacza, że Piotrcovia ma tylko punkt straty do sądeczanek, które za tydzień jadą do Gdyni i faworytem nie będą.

Olimpia/Beskid Nowy Sącz – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22-20 (13-14)
Sędziowali: Artur Jędrycha i Marcin Pytlik.
Olimpia/Beskid: Sach: Dubajova 9, Gadzina 6, Figiel 3, Leśniak 2, Szczecina 1, Masna 1, Basta, Rączka, Kaliciecka, Stokłosa, Bargieł.
Piotrcovia: Agova 8, Kucharska 6, Belmas 4, Rol 4, Kopertowska 3, Ivanović 2, Sobińska 2, Nowak 1.
Początek spotkania należał do sądeczanek, które grały szybko i skutecznie. Po 13 minutach gospodynie prowadziły 6-2 i nie nie wskazywało na późniejszy przebieg meczu. Rywalki zaczęły grać bardzo agresywnie w obronie, na co nie zwracali uwagi sędziowie. To spowodowało, że sądeckie piłkarki straciły animusz w ataku, a kontry rywalek okazały się skuteczne. Tuż przed przerwą był remis 13-13, ale na 2 sekudn przed gwizdkiem sędziego Kopertowska dała prowadzenie Piotrcovii. Po zmianie stron wyrówna gra trwałą do stanu 18-19 w 42 minucie. Od tego momentu przyjezdne zdobyły aż 6 bramek pod rząd, a sądeczanki ani jednej. Na kwadrans przed końcem meczu zespół gości prowadził 23-18, a kilka minut później 27-20. Piotrkowianki wygrały zasłużenie, bo popełniały mniej błędów w ataku, a szybkie ataki dawały gola za golem. Na usprawiedliwienie sądeczanek warto przypomnieć, że po wypadku samochodowym z gry na wiele miesięcy wypadała Szczurek. Chore są Płachta i Szczecina. Po kontuzji dochodzi do siebie Kaliciecka. Przyszłość sądeckiego zespołu rysuje się raczej w ciemnych barwach. (JEC)