Piłka ręczna – II liga kobiet. Pierwsze zwycięstwo sądeczanek

Jerzy Cebula
W Nowym Sączu po czterech kolejkach spotkań sądeczanki wreszcie odniosły zwycięstwo. Punkty nie dały jeszcze awansu w tabeli, ale pierwszy krok został zrobiony.

UKS Dwójka Profil Nowy Sącz – SMS ZPRP Płock 26:24 (13:9)
Bramki: Sroka 8, Cempa 5, Olejarczyk 5, Kamińska 4, Kawa 1, Kuroś 1, Waligóra 1 – Świerzewska 10, Kwiecińska 5, Trzaska 3, Suszek 3, Urbaniak 1, Sucha 1, Warda 1.
Przed meczem wszyscy w Nowym Sączu zdawali sobie sprawę z faktu, że przegrana może bardzo skomplikować sytuację w drużynie i klubie, dlatego w grę nie wchodziło inne rozwiązanie niż wygrana. Gospodynie od początku zaatakowały z werwą, ale to rywalki po kontrze zdobyły gola. Na szczęście Po strzale Kamińskiej był remis 1-1. Zanim do tego doszło rzut karny zmarnowała Cempa, chwilę później trafiła piłką w słupek. Kolejna akcja sądeczanek, ale tym razem w poprzeczkę trafiła Kamińska. Zespół z Płocka wykorzystał niemoc strzelecką sądeczanek obejmując prowadzenie 4-3. Po 10 minutach i rzucie Sroki był remis 4-4, jednak bardzo nerwowa gra daleka była od założeń taktycznych przed spotkaniem. Po kwadransie rywalizacji na tablicy wciąż widniał remis. Dopiero po 22 minutach i kolejnym ataku Sroki sądeczanki objęły prowadzenie 9-8 i przewaga miejscowych zaczęła rosnąć. Po zmianie stron gospodynie zaatakowały i w ciągu pięciu minut zdobyły cztery bramki pod rząd prowadząc 18-11. Wydawało się, że tak zdecydowana przewaga spowoduje spokojną grę. Tymczasem zespół z Nowego Sącza wdał się w wymianę ciosów popełniając wiele błędów. Piłkarki z Płocka, a zwłaszcza Świerzewska wykorzystywały kontry i po 50 minutach gospodynie prowadziły, ale tylko 21-18. To spowodowało, że na boisku zrobiło się nerwowo. Rywalki robiły wszystko, by zniwelować różnicę, ale na szczęście tym razem zawodniczki z Nowego Sącza wytrzymały napór i nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa.
- Wreszcie zespół zagrał to co potrafi i do tego skutecznie – mówili po meczu trenerzy zespołu UKS Dwójka Paweł Szafran i Włodzimierz Strzelec. - Oczywiście błędów nie brakowało, ale z pewnością teraz będzie lepiej, bo radość ze zwycięstwa jest spora.