POLSKA - WŁOCHY: gdzie zobaczymy mecz kwalifikacyjny do igrzysk [TRANSMISJA NA ŻYWO, ONLINE,TV]

(ART)
Izabela Bełcik (przodem)

Izabela Bełcik (przodem) POLSKA - WŁOCHY LIVE: mecz kwalifikacyjny do igrzysk [TRANSMISJA NA ŻYWO, ONLINE,TV] cev.lu
POLSKA - WŁOCHY transmisja online. Gdzie zobaczymy na żywo mecz kwalifikacyjny do igrzysk Polska - Włochy? Transmisja meczu Włochy - Polska w ramach Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Kobiet w TVP Sport.

W turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk Polki przegrały z Belgią. To ich druga porażka w zawodach w Ankarze, zamykają tabelę grupy B.

POLSKA - WŁOCHY. Siatkówka kobiet: Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro
Transmisję na żywo z meczu Polska - Włochy zobaczymy w TVP Sport. Początek meczu Polska - Włochy o godz. 18.25.

W pierwszym spotkaniu turnieju, z Rosją, Polki przegrały 2:3, ale zrobiły bardzo dobre wrażenie. Można było liczyć, że ze słabszą od mistrzyń Europy Belgią uda im się wygrać.

Polki przegrały 1:3 i, podobnie jak po starciu z Rosjankami, mogą czuć wielki niedosyt. Rywal był jak najbardziej do pokonania. „Biało-czerwone” pierwszego seta przegrały. Słabszy dzień miała liderka naszej kadry Katarzyna Skowrońska-Dolata. Z 13 ataków punkt zdobyła tylko w 2 przypadkach, więc w II secie musiała usiąść na ławce.

Grając bez najskuteczniejszej zazwyczaj zawodniczki, a także bez pierwszej rozgrywającej Joanny Wołosz (uraz palca; udanie zastąpiła ją Izabela Bełcik), Polki pokazały, że potrafią podjąć walkę. Dobrą zmianę dała Berenika Tomsia, ciężar gry na siebie brała Anna Werblińska (as na 11:9, skończony atak na 13:12 i zbicie przechodzącej piłki na 20:15), swoje zrobiła na środku Sylwia Pycia i Polki wygrały do 16.

POLSKA - WŁOCHY: dla nas ten turniej jeszcze się nie skończył
W następnym secie sytuacja długo była korzystna. W końcówce to Polki miały dwa kolejne setbole, później jeszcze jednego, lecz więcej zimnej krwi zachowały rywalki, świetnie grając blokiem. Po tym ciosie nasza ekipa już się nie podniosła. - Kluczowy był trzeci set, nie udało się nam go wygrać. Musimy liczyć na inne drużyny, ale dla nas ten turniej jeszcze się nie skończył - mówi Skowrońska-Dolata.

Po wtorkowym meczu pozostawało czekać na rozstrzygnięcie jedynego środowego meczu w grupie B. Włoszki wygrały 3:2 z Belgią, a taki wynik sprawił, że nasze siatkarki nadal mają szansę na awans do półfinału i dalszą walkę o wyjazd do Rio. Muszą liczyć, że dzisiaj Belgijki nie zdobędą punktu w starciu z Rosją (a najlepiej, by przegrały do zera), a później trzeba za pełną pulę wygrać z Włoszkami.

POLSKA - WŁOCHY: WYNIKI
Wyniki. Grupa B: Włochy - Rosja 1:3, Belgia - Włochy 2:3. Kolejność: 1. Rosja - 2 zwycięstwa (5 punktów), 2. Belgia 1 (4), 3. Włochy 1 (2), 4. Polska 0 (1).

Grupa A: Niemcy - Turcja 1:3, Niemcy - Chorwacja 3:0, Turcja - Holandia 0:3. Kolejność: 1. Turcja 2 (6), 2. Niemcy 2 (5), 3. Holandia 1 (4), 4. Chorwacja 0 (0). Dziś: Holandia - Chorwacja.