Pomocnik Sandecji Nowy Sącz stracił miejsce w składzie

Remigiusz Szurek
Adrian Danek na zdjęciu z lewej
Adrian Danek na zdjęciu z lewej fot. Remigiusz Szurek
Adrian Danek w lipcu 2019 roku powrócił do Sandecji Nowy Sącz po przygodzie w Cracovii dołączając do „Biało-czarnych” na zasadzie wolnego transferu.

W „Pasach” u Michała Probierza nie nagrał się zbyt wiele. Miał jednak wielkiego pecha. W lipcu 2018 roku w swoim debiucie w barwach Cracovii przeciwko Śląskowi Wrocław w 1. kolejce Ekstraklasy musiał opuścić plac gry po raptem 22 minutach. Tak nieszczęśliwie upadł na murawę, że nie był w stanie kontynuować gry. Pozrywał niektóre więzadła, czekała go dłuższa pauza. W jego miejsce wskoczył ktoś inny i… tak już zostało.

Po powrocie do zdrowia wszedł na boisko w 56. minucie gry październikowego meczu Cracovii z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza w 1/16 finału Pucharu Polski i to było wszystko w kwestii jego gry w Krakowie.

- Nie mam do nikogo żalu, tak to bywa w ekstraklasie, że konkurencja nie śpi. Miałem pecha, skorzystał na tym ktoś inny. Mówi się trudno. Do elity chciałbym jednak jeszcze kiedyś powrócić – mówił zawodnik.

Danek już raz pokazał, że ekstraklasa to nie są dla niego za wysokie progi. W sezonie 2017//2018 w Sandecji był jedną z najjaśniejszych postaci. W 32 meczach w elicie zapisał na swoim koncie 3 gole i 4 asysty. Nieźle jak na nowicjusza.

W tym sezonie wydawało się, że 25-latek wraca na właściwe tory. Wystąpił w pierwszych ośmiu kolejkach, w siedmiu meczach jako podstawowy gracz. Później było jeszcze wrześniowe starcie z KSZO w krajowym pucharze (Danek wszedł na boisko w 70 minucie) i następnie cztery mecze w lidze rozpoczynane na ławce rezerwowych oraz w międzyczasie pierwszy skład w 1/16 finału PP przeciwko Błękitnym w Stargardzie. Rywalizacja z drugoligowcem zakończyła się dla Sandecji łomotem 0:3 i odpadnięciem z dalszej rywalizacji. Dla Adriana Danka był to ostatni mecz w wyjściowym składzie.