Przegląd prasy z marca 2020 w Nowym Sączu, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja online
Redakcja online
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Nowy Sącz zmienił się  w marcu 2020 ?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Nowy Sącz zmienił się w marcu 2020 ? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Nowego Sącza najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus. Chałupnicze sposoby, jak chronić się przed zakażeniem. To zabawniejsze niż memy! [ZDJĘCIA] 1.04”?

Przegląd marca 2020 w Nowym Sączu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus. Chałupnicze sposoby, jak chronić się przed zakażeniem. To zabawniejsze niż memy! [ZDJĘCIA] 1.04

Koronawirus na całym świecie wywołał panikę, ale Azjaci przechodzili samych siebie. Butelki na głowach, staniki zamiast maseczek. W folię można nawet zawinąć psa! Zobacz, jakie niektórzy mają kosmiczne sposoby, aby uniknąć zarażenia. To lepsze niż memy! Zobacz w galerii.

📢 Płyn do dezynfekcji. WHO podaje przepis, jak zrobić go w domu [recepta WHO - 1.04.2020]

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Jak podaje WHO, teraz to w Europie jest epicentrum, jeśli chodzi o zachorowania na koronawirusa. Możemy się jednak chronić przed zakażeniem - przede wszystkim należy często i dokładnie myć ręce wodą z mydłem. Dodatkowo można używać płynów i żeli odkażających, przydatnych zwłaszcza gdy jesteśmy poza domem. Jak zrobić taki płyn dezynfekujący samodzielnie? Zobaczcie, jaką recepturę podaje WHO, Światowa Organizacja Zdrowia.

📢 Na Wzgórzu Zamkowym znaleziono prawdziwy skarb z 1610 roku

Prace archeologiczne na Wzgórzu Zamkowym zostały zakończone. Znaleziono tam cenne i ciekawe pamiątki, m.in. jest to srebrna moneta z 1610 roku. Teraz pasjonaci ze Stowarzyszenia Historyczno Eksploracyjnego Sądecczyzny czekają na pozwolenie na przeszukanie terenu.

Prasówka marzec Nowy Sącz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Nowego Sącza. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Stary Sącz na archiwalnych zdjęciach Narodowego Archiwum Cyfrowego

Pierwsza wzmianka na temat Starego Sącza datowana jest na 1257 r. Wówczas to Bolesław Wstydliwy nadał ziemię sądecką księżniczce węgierskiej Kindze jako zastaw za posag wniesiony do Polski. Kunegunda lokuje w Starym Sączu dwa klasztory - męski i żeński. Ten drugi przetrwał do dziś dnia, a Kinga po śmierci swojego męża sama wstąpiła do zgromadzenia sióstr Klarysek. Ich klasztor to niezaprzeczalny zabytek i znak rozpoznawczy Starego Sącza. Nic więc dziwnego, że właśnie zabudowania klasztorne były przed laty najczęściej fotografowane. Kilka zdjęć sprzed lat znajduje się w zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego. Zobaczcie sami Stary Sącz na czarno-białych fotografiach.

📢 Pawilon ginekologiczny już gotowy. Lada dzień zaczną się przyjęcia

Prawie 38 mln zł kosztowała budowa i doposażenie pawilonu ginekologiczno-położniczego Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Z nowoczesnego obiektu pacjentki i przyszłe mamy będą mogły korzystać już od 1 kwietnia.

📢 Koronawirus a wybory. Internauci nie zostawili na Andrzeju Dudzie suchej nitki! [MEMY] 30.03.

Jeśli plany rządu nie ulegną zmianie, wybory prezydenckie odbędą się w Polsce 10 maja 2020 roku. Internauci powątpiewają, czy ich przeprowadzenie ma sens, skoro obecnie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu, a władza co rusz ogranicza nasze swobody obywatelskie. Dali temu wyraz jak zwykle w memach. Zobaczcie te najbardziej dosadne!

📢 Niskowa. Ksiądz proboszcz Krzysztof Prokop ma koronawirusa

Urząd Wojewódzki podał informację o zakażeniu mężczyzny w sile wieku z powiatu nowosądeckiego. Jak się okazało jest to ksiądz proboszcz Krzysztof Prokop z parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Niskowej, który od kilku dni czekał na na wyniki testu na koronawirusa. Niestety, badania potwierdziły obecność COVID-19 u proboszcza, został zabrany do szpitala w Krakowie. Jego stan był nienajlepszy przekazał ksiądz Bogusław Tokarz. Cała parafia modli się o jego zdrowie.

📢 Nowy Sącz opustoszał z powodu epidemii koronawirusa. Tak było rok temu

Dokładnie rok temu na ulicach Nowego Sącza była gwarno. Mieszkańcy korzystali z pięknej pogody na świeżym powietrzu. Całymi rodzinami korzystali z pierwszych promieni słońca. Teraz ulice miasta, planty, deptak czy Rynek są puste. Sytuacja jest bardzo poważna, kwarantanna została zaostrzona, po ulicach jeżdżą radiowozy i przy pomocy megafonu proszą, aby pozostać w domu. Pozostaje nam tylko stosować się do zaleceń i czekać, aż ten ciężki dla wszystkich minie, aby jak już będzie to możliwe i bezpieczne spotkać się z rodzinami, znajomy, czy wrócić do pracy w pełnym składzie. Dbajmy o siebie i innych zostańmy w domu,

📢 Aż 9 nowych przypadków zakażenia dotyczy Nowego Sącza i powiatu

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 22 osób. W tej grupie jest kobieta w sile wieku z powiatu nowosądeckiego i 8 osób z Nowego Sącza to starsza kobieta, młoda kobieta, 2 młodych mężczyzn i 4 osoby niepełnoletnie.

📢 Cukiernia Tęgoborze produkuje papier? Tak spełniają fantazje klientów

Mieszkańcom Sądecczyzny też nie brakuje kreatywności. Cukiernia i Piekarnia Tęgoborze zamieściła humorystyczny wpis oraz zdjęcia wykonanego tortu. Klient zażyczył sobie ciasto o wyglądzie rolki papieru toaletowego. Jeszcze nie tak dawno w sklepach ciężko było go dostać. „Jakie potrzeby takie fantazje"-napisali na portalu społecznościowym.

📢 Oto lista aptek w Nowym Sączu. Adresy i numery telefonów [PRZEGLĄD]

Przygotowaliśmy listę aptek działających na terenie Nowego Sącza. W czasie epidemii lepiej zostać w domu, a wychodzić jeśli jest to naprawdę konieczne.Pamiętajmy również, aby zachować bezpieczną odległość stojąc w kolejce, oraz w miarę możliwości płacić kartą.

📢 Piękne dziewczyny z Nowego Sącza i okolic. Im wdzięku nie brakuje [ZDJĘCIA]

Co prawa karnawał już dawni za nami. Kluby są zamknięte, bo trwa Wielki Post. Również ze względu na epidemię koronawirusa nie można przebywać w skupiskach ludzi i najlepiej zostać w domu. Dlatego można powspominać dobre chwile i beztroski czas. Zdjęcia pięknych kobiet pochodzą z klubu Infinity z Nowego Sącza oraz Space z Czchowa. Zapraszamy do galerii zdjęć.

📢 Młodzi żyją w niepewności, a domy weselne liczą straty

Ślub jak z bajki? Żadna z młodych par nie spodziewał się, że z powodu koronawirusa będzie musiała odwołać wesele, w którego przygotowanie włożyła dużo pieniędzy, czasu i serca. Niestety czarny scenariusz najprawdopodobniej się spełni. Miesiące kwiecień i maj to idealny czas na wymarzony ślub, jednak nie w tym roku.

📢 Kasjerzy, kierowcy, piekarze, listonosze, kurierzy to nasi bohaterowie. Podziękujmy im!

Są dziś tak ważni jak lekarze, pogranicznicy czy strażacy. To osoby, które też stoją na pierwszej linii walki z koronawirusem w Polsce i są w grupie ludzi najbardziej narażonych na zakażenie. Sprzedawcy, kasjerzy, pracownicy sklepów, piekarze, kierowcy, listonosze, kurierzy. Znacie kogoś, komu chcielibyście podziękować? Wyślijcie nam zdjęcie na [email protected] i kilka słów o bohaterze.

📢 Zobacz, jak można skorzystać ze spowiedzi w sądeckich parafiach

Biskup tarnowski Andrzej Jeż w specjalnym dekrecie ograniczył możliwość uczestnictwa wiernych w mszach świętych do maksymalnie pięciu osób. Zalecił także, że kościoły w ciągu dnia mają być otwarte, ale nie może w nich przebywać również więcej niż pięć osób równocześnie. Takie wytyczne, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, mocno ograniczają możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Niektóre parafie zdecydowały się na nietypowe rozwiązania. Zobacz, jak można skorzystać ze spowiedzi świętej w poszczególnych parafiach w Nowym Sączu.

📢 Sądeccy posłowie na obradach Sejmu. Robią sobie selfie w maseczkach

W Warszawie ruszyło 8. posiedzenie Sejmu RP, na którym parlamentarzyści mają m.in. uchwalić program „tarczy antykryzysowej”. W związku z epidemią posłowie są podzieleni na 14 zespołów, tak by mieć jak najmniejszy kontakt ze sobą. Na obradach jest dziewięciu reprezentantów naszego regionu (brakuje tylko Edwarda Siarki, który zarażony koronawirusem leczy się w krakowskim szpitalu). Posłowie zdążyli już sobie zrobić selfie w maseczkach ochronnych, podkreślając swoje „poświęcenie dla narodu”. Zobaczcie jak wyglądają.

📢 Ceny paliw poszły w dół. Gdzie w Nowym Sączu zatankujemy najtaniej?

Przez pandemię koronawirusa i związany z tym kryzys na stacjach benzynowych spadły ceny paliw. Sprawdziliśmy ceny benzyny bezołowiowej 95 i diesla na stacjach w Nowym Sączu. Tak taniego paliwa nie było od kilku lat.

📢 Dezynfekują przystanki i miejsca ogólnodostępne w Nowym Sączu

W wielu miejscach w Polsce władze miast podjęły decyzję o codziennej dezynfekcji ławek, przystanków oraz miejsc ogólnodostępnych. Od dzisiaj (26 marca) pracownicy w specjalnych strojach ochronnych zajmują się odkażaniem Nowego Sącza. Takie rozwiązanie wdrożyło miasto i gmina Stary Sącz w ubiegłym tygodniu.

📢 Te sklepy w Nowym Sączu i okolicy dowożą zakupy spożywcze do domu [PRZEGLĄD]

Tworzymy listę sklepów, które dowożą zakupy do domu na terenie Nowego Sącza i okolicznych miejscowości w tym trudnym dla wszystkich czasie. Jeśli chcesz dodać swoją ofertę napisz do nas na ades: [email protected]

📢 Stary Sącz. Z góry widać lepiej. Tak rozbudowuje się Galeria pod Piątką

W zabytkowym centrum Starego Sącza rozbudowywana jest Galeria pod Piątką. Kamienica mieszcząca się w Rynku, ze względu na zły stan techniczny, nie była w pełni wykorzystywana. Po remoncie się to zmieni. Zobaczcie jak wygląda plac budowy z góry.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ostrzał Kijowa. W trakcie operacji na sercu dziecka zabrakło prądu

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie