Przegląd tygodnia w Nowym Sączu, najważniejsze wydarzenia od 22.03 do 28.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowego Sącza nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowego Sącza nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowego Sącza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus. Niewyspany bohater na froncie walki COVID-19. Minister Łukasz Szumowski [MEMY] 29.03. ”?

Przegląd tygodnia Nowy Sącz od 22.03 do 28.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus. Niewyspany bohater na froncie walki COVID-19. Minister Łukasz Szumowski [MEMY] 29.03.

Nie da się ukryć, że minister zdrowia Łukasz Szumowski już stał się swego rodzaju symbolem walki z koronawirusem. Każdego dnia przekazuje Polakom informacje na temat nowych zakażeń i działań, jakie podejmuje polski rząd. Spostrzegawczy internauci zauważyli, że minister wygląda, jakby od wielu dni nie zmrużył oka i jak zwykle ruszyli do akcji. Zobaczcie najlepsze memy z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim w roli głównej.

📢 Limanowa. Kobieta zarażona koronawirusem. To już trzeci potwierdzony przypadek

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirus u starszej kobiety z powiatu limanowskiego, również pozytywny test uzyskała kobieta w sile wieku z powiatu gorlickiego. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 112 osób.

📢 Samochód płonął jak pochodnia w szczerym polu

W Lubomierzu strażacy zostali wezwani do pożaru samochodu osobowego. Ze względu, że znajdował się on w trudno dostępnym, górzystym terenie, na środku pola strażacy mieli problem,aby tam dotrzeć. Byli dowożeni samochodem prywatnym natomiast jednostki z OSP Niedźwiedź sami dotarli na miejsce samochodami terenowymi. Ze względu na brak możliwości rozwinięcie linii gaśniczej w akcji brało udział 7 jednostek jednostek gasząc pożar gaśnicami. Jednostka OSP Niedźwiedź dowoziła wodę na miejsce.

Tygodniowa prasówka 22.03-28.03.2020 Nowy Sącz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowym Sączu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oto lista aptek w Nowym Sączu. Adresy i numery telefonów [PRZEGLĄD]

Przygotowaliśmy listę aptek działających na terenie Nowego Sącza. W czasie epidemii lepiej zostać w domu, a wychodzić jeśli jest to naprawdę konieczne.Pamiętajmy również, aby zachować bezpieczną odległość stojąc w kolejce, oraz w miarę możliwości płacić kartą.

📢 Piękne dziewczyny z Nowego Sącza i okolic. Im wdzięku nie brakuje [ZDJĘCIA]

Co prawa karnawał już dawni za nami. Kluby są zamknięte, bo trwa Wielki Post. Również ze względu na epidemię koronawirusa nie można przebywać w skupiskach ludzi i najlepiej zostać w domu. Dlatego można powspominać dobre chwile i beztroski czas. Zdjęcia pięknych kobiet pochodzą z klubu Infinity z Nowego Sącza oraz Space z Czchowa. Zapraszamy do galerii zdjęć.

📢 Łabowa. Druhowie dezynfekują przystanki, ławki i kosze na ternie gminy [ZDJĘCIA]

Dezynfekcja miejsc ogólnodostępnych ruszyła na dobre. Również w Łabowej druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzają akcję odkażania przystanków autobusowych zlokalizowanych na terenie gminy.

📢 Ksiądz proboszcz z Niskowej czeka na wyniki testu na koronawirusa

Ksiądz proboszcz Krzysztof Prokop z parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Niskowej czeka na wyniki testu na koronawirusa. Księża mają zakaz opuszczania plebanii i przebywają na kwarantannie. Ze względów bezpieczeństwa kościół został zamknięty, a wszystkie inne sprawy muszą być załatwiane telefonicznie.

📢 Młodzi żyją w niepewności, a domy weselne liczą straty

Ślub jak z bajki? Żadna z młodych par nie spodziewał się, że z powodu koronawirusa będzie musiała odwołać wesele, w którego przygotowanie włożyła dużo pieniędzy, czasu i serca. Niestety czarny scenariusz najprawdopodobniej się spełni. Miesiące kwiecień i maj to idealny czas na wymarzony ślub, jednak nie w tym roku.

📢 Selfie bohaterów. Poruszające zdjęcia medyków walczących z epidemią

Pozostanie w domu jest dla ciebie próbą? Są osoby, które przechodzą teraz o wiele trudniejszy sprawdzian. To medycy - lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, sanitariuszki i sanitariusze. Bez snu i odpoczynku, bez kontaktu z rodziną, narażeni są na nieprawdopodobny stres. Aby pokazać, jak teraz wygląda ich życie, medycy dzielą się zdjęciami swoimi i swoich kolegów - ich twarze są posiniaczone i podrażnione od kilkunastogodzinnego kontaktu z maseczkami i goglami ochronnymi. Swoje fotografie wrzucają do mediów społecznościowych, apelując przy tym: "Spójrzcie na nas. To nie żart. Zostańcie w domach".

📢 Ulica Sucharskiego ma już nowy asfalt. Prace nie zwalniają tempa [ZDJĘCIA]

📢 Wyszedł po papierosy, choć był na kwarantannie. Może słono zapłacić

Sądeczanin objęty nakazem kwarantanny, postanowił wybrać się po papierosy. Ponieważ ma zakaz opuszczania domu, nałóg może go sporo kosztować. Za złamanie zasad kwarantanny grozi bowiem kara finansowa do 30 tys. zł.

📢 Pomagamy sądeckiemu szpitalowi. Trwa akcja zbiórki pieniędzy

Trwa akcja zbiórki pieniędzy na rzecz wsparcia personelu medycznego Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Pieniądze zebrane od sądeczan zostaną przeznaczone na zakup sprzętu potrzebnego do walki z epidemią koronawirusa. Mowa tutaj m.in. o kombinezonach ochronnych, maseczkach, a także środkach do dezynfekcji i rękawiczkach jednorazowych.

📢 Przy wjeździe na stację paliw doszło do wypadku,jedna osoba w szpitalu

Wypadek w Łęce (gmina Korzenna) koło Nowego Sącza. Dzisiaj po godz. 12 przy wjeździe na stację paliwa doszło do zderzenia dwóch pojazdów - samochodu osobowego i dostawczego. Jedna osoba została poszkodowana i była opatrywana przez ratowników pogotowia ratunkowego, następnie karetką została przewieziona do sądeckiego szpitala. Ruch na drodze był utrudniony i odbywał się wahadłowo. W akcji uczestniczyły zastępy JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna oraz OSP Siedlce .

📢 W Nowym Sączu są dwa nowe przypadki koronawirusa

Jak podaje Biuro Prasowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, w Nowym Sączu pojawiły się dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Mowa tutaj o mężczyźnie i kobiecie w sile wieku, którzy pozostają w izolacji domowej. Tym samym w mieście mamy trzy przypadki zarażenia chińskim wirusem. Pierwszy z nich pojawił się wczoraj, czyli 26 marca. Mężczyzna również przebywa w izolacji domowej. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 75 osób.

📢 Kasjerzy, kierowcy, piekarze, kurierzy to nasi bohaterowie. Podziękujmy im!

Są dziś tak ważni jak lekarze, pogranicznicy czy strażacy. To osoby, które też stoją na pierwszej linii walki z koronawirusem w Polsce i są w grupie ludzi najbardziej narażonych na zakażenie. Sprzedawcy, kasjerzy, piekarze, kierowcy, kurierzy. Znacie kogoś, komu chcielibyście podziękować? Wyślijcie nam zdjęcie na [email protected] i kilka słów o bohaterze.

📢 Czy trójka sądeczan złamała zasady kwarantanny?

Jak informuje sądecka policja, funkcjonariusze prowadzą obecnie trzy sprawy dotyczące złamania zasad kwarantanny. Jeśli okaże się, że dana osoba, rzeczywiście złamała zalecenia dotyczące izolacji, policja skieruje sprawę do sądu, a także powiadomi o tym fakcie Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną. Z złamanie zasad kwarantanny grozi kara finansowa do 30 tys. zł.

📢 Sądeczanie lubią się bawić. Znajdź się na zdjęciach z imprez w mieście

Choć z powodu epidemii koronawirusa jesteśmy uwiezieni w domach, sądeczanie zawsze lubili dobrą zabawę. Koncerty, festiwale, spektakle plenerowe, a nawet castingi do filmów. Było w czym wybierać. Zanim ponownie wyjdziemy z domów, by spędzać czas wśród ludzi, przypomnijmy sobie, jak Sądecczyzna potrafi się bawić. Znajdziecie się na zdjęciach z imprez? Zapraszamy do obejrzenia galerii.

📢 Ratownicy szyją maseczki dla sądeckich medyków #zarażamydobrem

Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz zapoczątkowała akcję „Nowy Sącz szyje dla medyków". Akcja na Facebooku rośnie w siłę dołączają do niej osoby oferujące konkretną pomoc, polegającą na szyciu maseczek dla nowosądeckiego szpitala i pogotowia ratunkowego. Akcja rozwija się z godziny na godzinę, a zamówień jest coraz więcej.

📢 Pustki w sądeckich uzdrowiskach. Winny koronawirus

Tak pustego deptaka w Krynicy-Zdroju oraz Ogrodów Sensorycznych w Muszynie od dawna nie widzieliśmy. Wszystkiemu winny jest rozprzestrzeniający się koronawirus. Rząd wprowadzając kolejne obostrzenia i zakazy skutecznie przekonał mieszkańców, by wychodzili z domu najwyżej w dwie osoby i tylko w pilnej potrzebie. Sanatoria wstrzymały przyjmowanie kuracjuszy, a turystów także nie ma. Sądeckie uzdrowiska zamarły.

📢 Czy odbędą się pierwsze komunie? Kuria tarnowska wydała oświadczenie

Kuria Diecezjalna w Tarnowie wydała oświadczenie dotyczące organizacji pierwszych komunii świętych. Ponieważ w okresie zamknięcia szkół nie odbywają się żadne spotkania formacyjne, niezależnie od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju, zaplanowane na kwiecień uroczystości pierwszokomunijne nie odbędą się. Nie podjęto jeszcze decyzji odnośnie pierwszych komunii w maju.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ostrzał Kijowa. W trakcie operacji na sercu dziecka zabrakło prądu

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie