Przegląd tygodnia w Nowym Sączu, najważniejsze wydarzenia od 6.06 do 12.06.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowego Sącza nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowego Sącza nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowego Sącza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 6.06 a 12.06.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te znaki zodiaku lubią romansować! Kochają intensywnie, ale krótko. Związek z nimi to emocjonalny roller coaster! [HOROSKOP] 13.06”?

Przegląd tygodnia Nowy Sącz od 6.06 do 12.06.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Te znaki zodiaku lubią romansować! Kochają intensywnie, ale krótko. Związek z nimi to emocjonalny roller coaster! [HOROSKOP] 13.06

Znaki zodiaku, które mają tendencje do romansowania łączy brak potrzeby poczucia stałości. Związek z nimi to emocjonalny roller coaster! Wciąż szukają, eksperymentują, czerpią z życia pełnymi garściami - często nie zwracając uwagi na to, że krzywdzą osoby, które obdarzyły ich zaufaniem. Sprawdź w HOROSKOPIE, które znaki zodiaku bywają niewierne.

📢 Wiktoria Radwańska reprezentuje Nowy Sącz w wyborach Miss Małopolski. W finale obiecuje dać z siebie wszystko [ZDJĘCIA]

Wielkimi krokami zbliża się finał konkursu Miss Małopolskie 2021. Wśród finalistek Nowy Sącz ma jedną reprezentantkę. Wiktoria Radwańska ma 21 lat i udało się jej już przejść przez kilka etapów. Dla Gazety Krakowskiej opowiedziała o sobie trochę więcej. Poznajcie kandydatkę, która będzie reprezentować nasze miasto w zmaganiach o tytuł najpiękniejszej małopolanki.

📢 Euro 2020. Mecz Dania - Finlandia przerwany! Christian Eriksen był reanimowany na boisku

Euro 2020. Mecz mistrzostw Europy 2020 pomiędzy Danią, a Finlandią został przerwany z powodu strasznej sytuacji do jakiej doszło na boisku związanej z piłkarzem gospodarzy. Christian Eriksen zemdlał na murawie, na boisko wbiegli medycy, którzy przeprowadzili reanimację zawodnika.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 6.06-12.06.2021 Nowy Sącz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowym Sączu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Łabowa wypadek. Po zderzeniu dwóch aut jedno z nich przewróciło się na bok [ZDJĘCIA]

11 czerwca około godz. 16.50 na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Łabowa doszło do zderzenia dwóch samochodów. Jeden z pojazdów przewrócił się na bok. Zablokowany był jeden pas drogi krajowej.

📢 Nowy Sącz. Balkony sądeczan okiem kamer Google Street View. Zobacz, co zarejestrowały [ZDJĘCIA]

Pełne kwiatów czy gratów? Jakie są balkony sądeczan? Kiedy kamery Google Street View odwiedziły nasze miasto przy okazji zarejestrowały również to, w jaki sposób żyją mieszkańcy miasta. Nikt nie spodziewał się ich wizyty, dlatego na balkonach sądeczan zastali różne obrazy. Jedne balkony były piękne i ukwiecone. Inne pełne były świeżego prania, a pozostałe w nieładzie. Rowery, fotele, pościele- słowem wszystko, co trzyma się na balkonie. Zobaczcie, jak zapamiętały balkony sądeczan kamery Google Street View. Może jest tam też Wasz balkon?

📢 Nowy Sącz. Dzień Dziecka na os. Falkowa z licznymi atrakcjami i specjalnym koncertem Kordiana [ZDJĘCIA]

Na nowosądeckim os. Falkowa przygotowano integracyjno-sportowy Dzień Dziecka z wieloma atrakcjami, muzyką i wspólnym grillem. Atrakcją imprezy był występ gwiazdy disco Kordiana, czyli Wacława Cieślika.

📢 Tomasz Bocheński wraca do rodzinnego Nowego Sącza wystawą „Title”. Mistrz gazetowych okładek tu rozpoczynał swoją karierę [ZDJĘCIA]

Do 27 czerwca w Galerii MCK Sokół oglądać można 50 niezwykłych projektów grafiki prasowej autorstwa pochodzącego z Nowego Sącza Tomasza Bocheńskiego. Dyrektor artystyczny Polska Press Grupy jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w branżowych konkursach. Wernisaż jego wystawy „Title”, który odbył się 11 czerwca, zgromadził wielu sympatyków jego twórczości oraz przyjaciół. To właśnie tu, w Nowym Sączu, 25 lat temu Bocheński rozpoczął swoją przygodę z mediami w nowosądeckim oddziale „Gazety Krakowskiej”.

📢 Muszyna. Budynek nowego ratusza już otwarty. Można też zwiedzać odrestaurowane piwnice [ZDJĘCIA]

Na rynku w Muszynie uroczyście otwarto budynek nowego ratusza, który architektonicznie nawiązuje do stylu galicyjskiego z XIX wieku. Największą atrakcją turystyczną ratusza są zrekonstruowane zabytkowe piwnice m.in. z salami tortur. Inwestycja wraz z przebudową rynku i ul. Zakościelnej kosztowała ponad 20 mln zł i była jedną z wielu jakie w ostatnim czasie zrealizowano w Muszynie.

📢 Luksusowy pałac w Małopolsce trafił na licytację komorniczą! Zobacz wnętrza i poznaj historię Pałacu w Paszkówce 11.06.2021

Paszkówka to niewielka wieś położona 30 kilometrów od Krakowa. Spośród innych, okolicznych miejscowości wyróżnia ją jedna rzecz - to pałac, który posiada niezwykłą i długą historię. Budynek wystawiony jest obecnie na licytację komorniczą. Cena wywoławcza? 7 milionów złotych. Poznaj historię i zobacz zdjęcia tego miejsca z duszą.

📢 Sądecczyzna. Najlepsze kąpieliska, baseny i plaże na upalne dni maksymalnie godzinę drogi od Nowego Sącza [ZDJĘCIA]

Nic tak nie chłodzi i relaksuje w letnie gorące dni jak woda. W Nowym Sączu i okolicach jest kilka miejsc, gdzie można wypocząć na plaży czy popływać. Wszyscy zwolennicy kąpieli słonecznych mogą te dni wykorzystać na leżaku czy kocyku. Najczęściej są specjalnie przygotowane i zapewniają opiekę ratownika. Trzeba pamiętać o regularnym nawadnianiu oraz stosowaniu kremów z filtrem, nie można też zapomnieć o nakryciu głowy. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie kąpielisk i basenów, które znajdują się w regionie.

📢 Krynica. W weekend na deptaku ruszają mobilne szczepienia przeciwko COVID-19. Skorzystają mieszkańcy i turyści

W ten weekend ruszą w Małopolsce cztery punkty szczepień zlokalizowane na Pustyni Błędowskiej, na Krupówkach w Zakopanem, w Szczawnicy, a co najważniejsze w Krynicy-Zdroju. Zaszczepić mogą się zarówno mieszkańcy Sądecczyzny jak i turyści.

📢 Nowy Sącz. Wsiadł za kółko mając 2 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Spowodował kolizję

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 37-letni mężczyzna, który siadł za kierownicą opla i spowodował kolizję drogową na ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu. Dalszą jazdę uniemożliwił mu mężczyzna, któremu uszkodził auto. Jak się okazało sprawca kolizji posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a także od blisko 3 lat nie dokonywał obowiązkowego przeglądu stanu technicznego swojego opla.

📢 Lider Püdelsów spoczął na Cmentarzu Rakowickim. Rodzina, muzycy i fani pożegnali Andrzeja "Pudla" Bieniasza

W piątek 11 czerwca w samo południe odbył się na krakowskim Cmentarzu Rakowickim pogrzeb Andrzeja "Pudla" Bieniasza. Lidera zespołu rockowego Püdelsi pożegnali najbliżsi, ale też koledzy ze sceny i fani.

📢 Czwartek pełen wypadków na sądeckich drogach. Strażacy i pogotowie wyjeżdżali do Wielogłów, Nowego Sącza i Florynki [ZDJĘCIA]

10 czerwca sądeccy strażacy wzywani byli do kilku zdarzeń drogowych. O godz. 14.40 zastępy z JRG nr 1 Nowy Sącz interweniowały w Wielogłowych, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki ford focus oraz chevrolet cruze. Samochodami podróżowało cztery osoby, które opuściły pojazdy przed przybyciem strażaków i nie zostały poszkodowane.

📢 Dzień targowy w Nowym Sączu przyciągnął tłumy. Klienci kupują truskawki i czereśnie. Jakie są ceny? [ZDJĘCIA]

Sezonowe owoce i warzywa królują na nowosądeckim rynku maślanym. W piątkowy poranek targowisko w Nowym Sączu odwiedziło mnóstwo klientów, a towarem cieszącym się wśród kupujących największym zainteresowaniem były truskawki oraz czereśnie. Ich ceny u poszczególnych sprzedawców różnią się od siebie. Sprawdziliśmy, ile kosztują truskawki i inne owoce sezonowe.

📢 W wakacje na tory wyruszy pociąg retro. Ostatni raz na trasie z Nowego Sącza do Chabówki

Rusza VII Edycja Małopolskich Szlaków Turystki Kolejowej. Tradycją stały się już kolejowe podróże po Małopolsce z wykorzystaniem historycznych parowozów i wagonów z początku XX wieku. Rok 2021 będzie kolejnym, w którym będzie można zobaczyć żywą historię naszej kolei i prawdziwe perełki na szynach w asyście członków grup rekonstrukcyjnych i zespołów ludowych.

📢 To najlepszy czas, aby „sądeczanka” powstała. Ważne spotkanie parlamentarzystów i samorządowców z ministrem infrastruktury

W czwartek 10 czerwca w siedzibie GDDKiA Oddziału w Krakowie, z inicjatywy ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka zorganizowane zostało spotkanie w sprawie budowy drogi z Brzeska do Nowego Sącza, popularnie zwanej „sądeczanką”. Inwestor zapewnił, że po wakacjach złożony zostanie wniosek o wydanie decyzji środowiskowej do RDOŚ w Krakowie dla trzech wariantów przebiegu trasy.

📢 Tour de Konstytucja dotarła do Nowego Sącza. W ramach akcji odbyła się pikieta na ul. Jagiellońskiej [ZDJĘCIA]

Przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji oraz Inicjatywy Socjaldemokratycznej z Nowego Sącza zorganizowali dziś na ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Tour de Konstytucja. Jej celem było przybliżenie ustawy zasadniczej w życiu każdego obywatela.

📢 Krynica. Filharmonia Krakowska zacieśnia kontakty z Centrum Kultury w Krynicy. Razem przygotują Festiwal im. Jana Kiepury

Małopolskie instytucje kultury: Filharmonia Krakowska i krynickie Centrum Kultury nawiążą współpracę związaną z organizacją Festiwalu im. Jana Kiepury, który co roku odbywa się w Krynicy. Jak przyznają sygnatariusze listu intencyjnego, wspólne działania pozwolą ponadto na podjęcie nowych, wartościowych inicjatyw, w tym koncertów czy innych wydarzeń o charakterze kulturalno-edukacyjnym promujących region.

📢 Krynica- Zdrój. Na Jaworzynie Krynickiej powstaje najwyższy w okolicy taras widokowy. Będzie gotowy w sierpniu [ZDJĘCIA]

Przy stacji na szczycie Jaworzyny Krynickiej powstaje platforma widokowa. Ma ona stać się kolejną atrakcją Krynicy-Zdroju tuż po kolejce gondolowej. Na placu budowy trwają intensywne prace, które zgodnie z planem mają się zakończyć w sierpniu tego roku.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lato

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie