Przegląd tygodnia z 25.09.2022 w Nowym Sączu. Najważniejsze wydarzenia od 18.09 do 24.09.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowego Sącza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowego Sącza czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowego Sącza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.09 a 24.09.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nowy Sącz. Zakończenie sezonu z SubaruLifeStyle. Samochody "z świnką" wjechały na płytę sądeckiego rynku (zobacz zdjęcia)”?

Przegląd tygodnia: Nowy Sącz, 25.09.2022. 18.09 - 24.09.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nowy Sącz. Zakończenie sezonu z SubaruLifeStyle. Samochody "z świnką" wjechały na płytę sądeckiego rynku (zobacz zdjęcia)

W sobotnie popołudnie (24 września), na płytę nowosądeckiego rynku wjechało kilkadziesiąt samochodów japońskiej marki subaru. W ten sposób członkowie grupy Subaru LifeStyle Nowy Sącz pożegnali tegoroczny sezon. Rynek stanowił jednakże tylko przystanek w ich podróży, następnie bowiem wielbiciele pojazdów "ze świnką" udali się w 150 - km trasę wiodącą pętlą Popradu. - Nasza grupa liczy około 30 - 50 osób i działamy od tego roku. Zwykle spotykamy się raz w miesiącu na spotach, takich jak dzisiejszy na płycie rynku - wyjaśniali organizatorzy imprezy. W spotkaniach organizowanych przez sądeczan biorą także udział wielbiciele subaru z innych regionów Polski, zaś członkowie grupy mają nadzieję zarazić swoją pasją również młodszych wiekiem entuzjastów "japończyków". - W przyszłym roku planujemy zorganizowanie ogólnopolskiego zlotu miłośników subaru - zapowiadają. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z nowosądeckiego rynku.

📢 Sądecka firma zadbała o pacjentów szpitala. W oknach pojawiły się rolety

Sądecka firma Fakro zamontowała swoje markizy na oknach oddziału otolaryngologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Wcześnie rolety pojawiły się na oddziale pediatrycznym.

📢 Mistrzowie grzybobrania 2022. Zbiory Małopolan robią wrażenie! Są grzyby-giganty, ale rekord wciąż należy do okazu znalezionego pod Tarnowem

W latach 70. we wsi pod Tarnowem znaleziono grzyba-giganta. O ważącym 15 kilogramów szmaciaku gałęzistym rozpisywały się media na całym świecie. To do tej pory polski rekordzista (niestety, już nie światowy). Przyznać trzeba, że małopolscy mistrzowie grzybobrania mają doskonałe oko - być może któremuś z nich uda się pobić rekord sprzed prawie 50 lat. Zobaczcie, z jakimi okazami wracają z grzybobrania. Ich zbiory robią wrażenie!

Tygodniowa prasówka 25.09.2022: 18.09-24.09.2022 Nowy Sącz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowym Sączu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nowy Sącz, Kraków. Zaginął Jakub Bocheński, polityk Lewicy. Rodzina i znajomi proszą o pomoc w poszukiwaniach

Zaginął Jakub Bocheński, nowosądecki polityk Lewicy oraz działacz społeczny. Ostatni raz widziany był w Krakowie, 22 września, przy hotelu Hilton (ul. Dąbska 5). Mógł przemieszczać się grafitowym samochodem marki renault megane combi o rejestracji KNS 0453N. Ubrany był w dżinsy oraz czarną bluzę z kapturem. Jakub Bocheński ma 30 lat, 180 cm wzrostu, brązowe oczy, ciemne włosy i zarost. Ktokolwiek może udzielić w tej sprawie informacji, proszony jest o kontakt pod numerem telefonicznym 505 770 112 lub 112.

📢 Nowy Sącz. Prezydent Ludomir Handzel zapowiada kolejną ofensywę drogową w mieście. Co będzie remontowane?

Prezydent Ludomir Handzel zapowiada kolejne remonty drogowe w Nowym Sączu. Modernizacji doczekają się m.in. ul. Śniadeckiego, przy której mieści się Sądeckie Pogotowie Ratunkowe, odcinek ul. Grodzkiej pomiędzy Al. Wolności a ul. Nawojowską, wybudowane zostanie także długo oczekiwana ścieżka pieszo - rowerowa wzdłuż Al. Piłsudskiego. W tym roku ma się także rozpocząć się budowa nowego mostu na rzece Kamienicy (w ciągu ul. Kamiennej) oraz ronda u zbiegu ulic Pierwszej Brygady i Freislera.

📢 Gdzie na grzyby w Małopolsce? Oto najlepsze miejsca! Stamtąd grzybiarze wracają z pełnymi koszami

Gdzie na grzyby w Małopolsce? Jakie miejscówki są najlepsze? Każdy grzybiarz doskonale wie, gdzie się udać, by uzbierać pełny kosz owoców runa leśnego. Fascynaci grzybobrania strzegą swoich miejscówek, jak oka w głowie. My uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy, które miejsca w okolicach Tarnowa, Nowego Sącza, Małopolski zachodniej, Podhala i Krakowa obfitują w dorodne okazy grzybów. Przejdź do galerii i sprawdź listę polecanych miejsc.

📢 Krynica-Zdrój. Patria, niegdyś luksusowe sanatorium Kiepury, nadszarpnięta zębem czasu. Od prawie 90 lat nie było tam remontu

Słynne sanatorium Patria w Krynicy-Zdroju, które przyczyniło się do rozwoju niegdyś mało znanego uzdrowiska, powoli niszczeje. Luksusowe wnętrza wypełnione marmurem i mahoniem tęsknią za latami świetności, pamiętają Jana Kiepurę. Mija prawie 90 lat, a zabytkowy budynek coraz głośniej domaga się remontu.

📢 Pod Nowym Sączem auto rozpadło się na kawałki. Rannego kierowcę zabrał śmigłowiec LPR

W położonej nieopodal Nowego Sącza miejscowości Podrzecze samochód osobowy wypadł z drogi, uderzył w betonowy przepust i dosłownie rozpadł się na kawałki. Ciężko rannego kierowcę, którego z wraku wozu wydobyli strażacy, do szpitala zabrał śmigłowiec LPR. Znamy więcej szczegółów na temat wypadku.

📢 Nowy Sącz. Nie ma chętnych do ustabilizowania osuwiska na ul. Zalesie. Przetarg na dokumentację unieważniony

Regulacja osuwiska i kompleksowy remont drogi na ul Zalesie w Nowym Sączu jest konieczny i powinien zostać przeprowadzony jak najszybciej. Niestety nic na to nie wskazuje. W ogłoszonym przetargu na przygotowanie dokumentacji koniecznej do ustabilizowania osuwiska nie zgłosiła się żadna firma.

📢 Nowy Sącz. Wody Polskie przystępują do prac na rzece Kamienica. Modernizacja trzech stopni wodnych to koszt ponad 20 mln złotych

Już niedługo Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przystępuje do rewitalizacji rzeki Kamienicy w Nowym Sączu. W pierwszej kolejności zostaną gruntownie zmodernizowane trzy stopnie wodne znajdujące się w pobliżu ujścia Kamienicy do Dunajca. Ma to poprawić poziom bezpieczeństwa związany z zagrożeniem powodziowym, a także ułatwić migrację ryb, oraz poprawić estetykę tej górskiej rzeki.

📢 Nowy Sącz. Czernecki kontra Kądziołka. W tle wyrzucenie radnego i kwestia przywództwa w klubie "PiS Wybieram Nowy Sącz"

Radny Artur Czernecki, do ubiegłego piątku członek klubu "PiS Wybieram Nowy Sącz", uważa, że Michał Kądziołka powinien zrezygnować z funkcji przewodniczącego tego klubu. - Uważam, że nie radzi sobie z tym odpowiedzialnym zadaniem i tym samym działa na szkodę Prawa i Sprawiedliwości - mówi. Radny Kądziołka nie pozostaje dłużny- Pan Czernecki nie jest już członkiem naszego klubu, nie musi się więc martwić o to, kto nim kieruje - ripostuje. Sprawie wykluczenia wiceprzewodniczącego rady miasta ma się przyjrzeć senator Wiktor Durlak, pełnomocnik okręgowy PiS.

📢 Nowy Sącz. Mieszkańcy Nowego Sącza chcą podzielenia 120 minut darmowego parkowania. Prezydent odpowiada

Posiadaczom Karty Nowosądeczanina korzystającym ze Strefy Płatnego Parkowania od niedawna przysługuje nie 90, ale już 120 minut bezpłatnego parkingu we wszystkich strefach. Wśród nich pojawiły się jednak głosy, że czas ten powinien się dzielić tak, aby mieszkańcy mogli wykorzystać dwie godziny w ciągu dnia, czy sumę godzin w ciągu tygodnia lub miesiąca, a nie ciągiem od momentu zaparkowania. Czy są na to szanse?

📢 Muszyna. Jesień powoli wkracza do znanego sądeckiego uzdrowiska. Słynne ogrody wciąż przyciągają jednak turystów. Zobacz zdjęcia

Choć lato się skończyło, sezon turystyczny trwa w najlepsze. W Muszynie, znanym sądeckim uzdrowisku, widać już pierwsze oznaki jesieni. Pojawiły się w słynnych muszyńskich Ogrodach, można je także dojrzeć na stokach gór otaczających to urokliwe sądeckie miasteczko. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turystycznego hitu Małopolski ostatnich lat. Być może zachęcą Was do weekendowej wycieczki i odpoczynku w coraz bardziej kolorowych Ogrodach.

📢 Limanowa. Znalazł grzyba-giganta. Prawdziwek ważył aż dwa kilogramy. To rekordowy okaz podczas grzybobrania 2022. Zobacz zdjęcia

Marcin Kasperczyk to miłośnik grzybobrania. W tym roku trafił się mu rekordowy prawdziwek, który znalazł w lesie w okolicy Limanowej. Olbrzym ważył aż dwa kilogramy, a jego średnica to 34 cm. Okaz nie jest rekordem Polski, ale z pewnością robi wrażenie. Zobacz jak wyglądał.

📢 Małopolska mapa grzybów. Sezon na prawdziwki, kanie, koźlaki a nawet rydze. Gdzie na grzybobranie w lasach Beskidu Wyspowego i Sądeckiego?

W tym roku nie każdy może liczyć na owocne zbiory. Grzybobranie 2022 w lasach Beskidu Sądeckiego i Wyspowego trwa i tylko wprawieni grzybiarze nie wracają z pustymi koszykami. Zdradzają, w których miejscach można znaleźć wspaniałe okazy. Pomimo suszy, która panowała w lecie grzyby powoli pojawiają się w lasach. Gdzie zatem wybrać się na grzyby? Oto kilka miejsc, które podpowiedzieli nam zaprawieni grzybiarze. Czekamy na odrobinę ciepła i wyruszamy na grzybobranie.

📢 Nowy Sącz. Ołtarz w sądeckiej bazylice zmieni kolor. Trwają prace konserwatorskie, po których będzie nie do poznania

Parafianie i goście przyzwyczajeni do wyglądu ołtarza w sądeckiej bazylice, mogą być zdziwieni. Trwają prace konserwatorskie wewnątrz świątyni, w ramach których charakterystyczny brązowy ołtarz przyjmie zupełnie inną barwę. Podczas prac zdarto warstwy farby i okazało się, że pierwotnie ołtarz pomalowany była na kolor morski i taki będzie też po zakończeniu renowacji.

📢 Wilkowisko. Pijany wujek podpalił jej dom. Samotna matka z trójką dzieci straciła wszystko. Zobacz jak można pomóc

Barbara Papież oraz trójka jej dzieci przeżyły chwilę grozy. Ich dom został zniszczony przez pożar, do którego umyślnie doprowadził wujek kobiety. Samotna matka z dziećmi straciła dorobek życia, straty są ogromne, bo praktycznie trzeba odbudować cały dom. Jak można pomóc?

📢 Kontrowersyjna petycja samozwańczej prezydent Polski do starosądeckiej rady miasta. Chodzi o zakup broni dla każdego mieszkańca

Do starosądeckiej rady miasta wpłynęła kontrowersyjna petycja. Zwrócono się z prośbą o utworzenie w Starym Sączu oddziałów zmilitaryzowanej Samoobrony Gminnej i zakupu broni dla każdego rdzennego polskiego mieszkańca tej gminy. Jak wynika z informacji opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej, jej autorką jest Teresa Garland. W sieci można znaleźć informacje, że jest to samozwańcza prezydent Polski.

📢 Nowy Sącz. Zapadł wyrok w sprawie wypadku, w którym zginęły dwie nastolatki. Dawid J. idzie do więzienia na pięć lat

Przed Sądem Rejonowym w Nowym Sączu zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku, do jakiego doszło w marcu 2021 roku. Zginęły wówczas dwie dziewczyny: 18-letnia Julia i 17-letnia Weronika. Były pasażerkami auta, które prowadził 21-letni wówczas Dawid J. Mężczyzna jechał 128 km/h i zderzył się z innym autem podczas manewru wyprzedzania. Sprawcy wypadku zasądzono 22 września wyrok 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 10 lat oraz nakazano zapłacić odszkodowanie dla rodziców zmarłych nastolatek w kwocie 66 tys. zł łącznie. Wyrok jest nieprawomocny.

📢 Podrzecze. Wypadek na obwodnicy Chełmca. Po ciężko rannego kierowcę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Poważny wypadek w Podrzeczu (gm. Podegrodzie) na obwodnicy Chełmca. Kierowca z poważnymi obrażeniami został zabrany do szpitala przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do zdarzenia doszło w czwartek (22 września) przed godz. 7. Samochód uderzył w przepust, w wyniku czego dachował. Droga przez dłuższy czas była zablokowana, policjanci blokowali wjazd na obwdnicę. Kierowcy musieli korzystać z drogi przez Świniarsko.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ireneusz Zyska - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie