Przegląd tygodnia z 28.08.2022 w Nowym Sączu. Najważniejsze wydarzenia od 21.08 do 27.08.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowego Sącza nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowego Sącza nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowego Sącza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.08 a 27.08.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Sądecka ekipa Sandecji najlepsza w turnieju ośrodków Kibice Razem ”?

Przegląd tygodnia: Nowy Sącz, 28.08.2022. 21.08 - 27.08.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Sądecka ekipa Sandecji najlepsza w turnieju ośrodków Kibice Razem

W dniach 23-25 sierpnia reprezentacja Ośrodka KIBICE RAZEM Sandecja Nowy Sącz wzięła udział w IX edycji ogólnopolskiego turnieju ośrodków Kibice Razem, który tym razem odbył się w Gniewinie. Po dalekiej podróży meldujemy się w Hotelu Mistral Sport, który w 2012 roku służył reprezentacji Hiszpanii podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce i Ukrainie.

📢 Krynica-Zdrój. Tłumy w ostatni weekend wakacji. Deptak i Bulwary Dietla oblegane przez turystów

Od lat sądeckie uzdrowisko cieszy się niesłabnącą popularnością. Podobnie jest w słoneczny weekend 27-28 sierpnia, który zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W Krynicy-Zdroju tłumy turystów spacerują deptakiem (Al. Nowotarskiego), zwanym „sądeckimi Krupówkami” oraz Bulwarami Dietla, przy których można podziwiać piękne krynickie wille sprzed ponad stu lat.

📢 Nowy Sącz. Sądeckie straszydła. Te opuszczone budynki przyprawiają o dreszcze

W Nowym Sączu z roku na rok niestety przybywa miejsc, które straszą. To w przeważającej części budynki, w których kiedyś tętniło życie, ale dziś świecą pustkami i z roku na rok niszczeją coraz bardziej. Najwięcej takich miejsc jest w centrum, ale i poza nim jest ich całkiem sporo. Zapraszamy na spacer po Nowy Sączu tropem „miejsc wstydu”, których elewacje się sypią, dachy walą, a okna od dłuższego czasu są porozbijane.

Tygodniowa prasówka 28.08.2022: 21.08-27.08.2022 Nowy Sącz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowym Sączu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Sądecczyzna. Gdzie wybrać się na rodzinną wycieczkę w ostatni weekend wakacji? Mamy propozycje. Zobacz galerię

Kończą się wakacje, a przed nami ostatni ostatni weekend sierpnia. Pogoda jednak jest prawdziwie letnia, dlatego warto ją wykorzystać na ostatni wakacyjny wypad rodzinny za miasto. Gdzie się wybrać? Na Sądecczyźnie nie brakuje atrakcyjnych miejsc pod względem turystycznym, podobnie jak w sąsiednich regionach. Wybraliśmy dla Was kilkanaście propozycji, a ich wspólną cechą jest bliska odległość od Nowego Sącza (maksymalnie godzina jazdy samochodem). Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. Być może dowiecie się z niej o atrakcjach, których jeszcze nie znacie.

📢 Nowy Sącz. Czy prace na stadionie Sandecji są prowadzone bez pozwolenia? Nadzór budowlany bada sprawę

Powiatowy Nadzór Budowlany prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie legalności prac na stadionie Sandecji. To efekt skargi złożonej przez Tomasza Siedlanowskiego, pierwszego projektanta obiektu. Chodzi o budowę głównej trybuny przy ul. Kilińskiego, co do której istnieją podejrzenia, że może być stawiana bez stosownych pozwoleń. W sprawie tej pojawiają się także wątpliwości co do działań kontrolnych nadzoru budowlanego dotyczących inwestycji wartej ponad 75 mln zł.

📢 Nowy Sącz. Pożar domu przy ul. Radzieckiej. Paliło się jedno pomieszczenie

Półtorej godziny zajęło strażakom ugaszenie pożaru i kontrola pozostałych pomieszczeń i budynków przy ul. Radzieckiej w Nowym Sączu. Przyczyna pożaru nie została ustalona.

📢 Nowy Sącz. Z rynku zniknęła wiata przystankowa. W jej miejsce ma się pojawić nowa, z wieloma udogodnieniami dla pasażerów

Pewnie wielu sądeczan mogło być zaskoczonych, że z centrum zniknęła wiata przystankowa. Co się stało z przystankiem, który od lat służył mieszkańcom? Został rozebrany, aby w jego miejscu mógł się pojawić nowy. Zmieni się nie tylko jego wygląd, ale będzie zapewniał również mieszkańcom możliwość naładowania telefonu. Ma być na nim też bezpieczniej, dzięki zamontowanym kamerom.

📢 Nowy Sącz. Nowe parkomaty już działają. Zastąpiły stare i wysłużone urządzenia. Jak je obsłużyć?

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu wymieniło parkomaty w Strefie Płatnego Parkowania A i B. Nowoczesne urządzenia wyposażone m.in. w wyświetlacze z klawiaturą do wbijania numerów rejestracyjnych oraz możliwość płacenia telefonem czy BLIK-iem już pojawiły się w mieście. Łącznie jest ich 45.

📢 Przysietnica w gminie Stary Sącz najbardziej aktywną w sieci wsią Małopolski

W Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbyło się wręczenie nagród dla wyróżnionych w konkursie Małopolska Wieś 2022. Spośród małopolskich sołectw wybrano najpiękniejszą, najbardziej nowatorską oraz najaktywniejszą w sieci wieś. Dwie nagrody przypadły Przysietnicy.

📢 Nowy Sącz. W mieszkaniu trzymał 5 kg marihuany i 200 tys. nielegalnych papierosów. Może trafić do więzienia na 10 lat

Do 10 lat więzienia grozi 33-letniemu mieszkańcowi Nowego Sącza. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli blisko 5 kilogramów marihuany i 200 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

📢 O wypadku w Nowym Sączu strażaków zaalarmował... rozbity samochód

Na ul. Kamiennej Nowym Sączu zderzyły się dwa samochody osobowe. Zanim ktokolwiek zdążył powiadomić o tym służby ratownicze wezwanie pomocy i dokładną lokalizację miejsca wypadku przekazał sądeckim strażakom jeden z rozbitych pojazdów. Było to możliwe dzięki zainstalowanemu w nim elektronicznemu systemowi alarmowania.

📢 Łącko. Groźny pożar w dolinie Dunajca. Ogień pojawił się w przetwórni owoców

Wieś Maszkowice, jak cała gmina Łącko, słynie sadami, a wielu tamtejszych sadowników przetwarza owoce w swoich gospodarstwach susząc je lub wyciskając z nich sok. Pożary takich małych przetwórni zdarzają się bardzo rzadko, a jednak po południu w czwartek, 25 sierpnia 2022 r., tłocznię owoców w jednym z gospodarstw zaczął trawić szybko rozprzestrzeniający się ogień.

📢 Sandecja w grupie spadkowej. Wierny kibic grzmi, by rozgonić towarzystwo. Piłkarze biorą niemałe pieniądze, ale nie widać gry i chęci

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w nowym pierwszoligowym sezonie 2022/2023 mieli walczyć o powtórzenie lub poprawienie wyczynu z ub. kampanii, gdy uplasowali się na siódmej pozycji w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Póki co drużyna Dariusza Dudka zawodzi, a w poniedziałek dostała tęgie lanie od GKS Tychy dając się rozgromić aż 0:5. Obecnie jej bilans to pięć remisów i dwie porażki. Sądeczanie są w strefie spadkowej i obok ostatniej Resovii mają na koncie najmniej zdobytych bramek w całej lidze – 4.

📢 Nowy Sącz. Podwyżki nie ominą pasażerów MPK. Szykują się zmiany w cenniku biletów

Ceny idą w górę i wkrótce mogą to odczuć również pasażerowie autobusów sądeckiego MPK. Choć podwyżka nie będzie dotyczyć mieszkańców posiadających Kartę Nowosądeczanina, którzy i tak mają zapewniony darmowy transport, to mocno odczują to prawdopodobnie pasażerowie nie posiadający karty lub mieszkańcy gmin ościennych korzystający z kursów MPK.

📢 Nowy Sącz. Najpierw poprosiła o telefon, potem zaatakował go gazem. 27-latka może posiedzieć nawet 12 lat

Kobieta zaatakowała mężczyznę gazem pieprzowym, ukradła mu telefon i uciekła. Tylko godzinę potrzebowali sądeccy policjanci, aby zatrzymać sprawczynię rozboju. 27-latce, grożą teraz poważne konsekwencje, ponieważ za to przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 12 lat.

📢 Nowy Sącz. Kordian zaprosił Edytę Górniak na swoje ranczo w Żeleźnikowej

„Ranczo u Wacka” to z całą pewnością wyjątkowe miejsce na mapie Sądecczyzny. Prowadzi je wraz ze swoją rodziną znany gwiazdor disco-polo Wacław Cieślik znany jako Kordian. Cała Polska huczy o jego fascynacji Edytą Górniak, którą zaprosił do siebie. Media plotkarskie spekulują o romansie.

📢 Nowy Sącz. Zmarł Marian Salamon, zasłużony sądecki organista z kościoła św. Kazimierza

Dziś rano (25 sierpnia 2022 r.) zmarł Marian Salamon, zasłużony sądecki organista. Przez 45 lat pełnił funkcję organisty w parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu. Prowadził również chór męski Echo II oraz mieszany chór młodzieżowy.

📢 Nowy Sącz/Sądecczyzna. Jakie atrakcje czekają mieszkańców miasta w weekend? Sprawdź w naszej galerii

Ostatni weekend wakacji (26 - 28 sierpnia) upłynie na Sądecczyźnie pod znakiem imprez - zarówno plenerowych, jak i klubowych. Koncerty, tematyczne imprezy w klubach, a także regaty żeglarskie i inne wydarzenia sportowe. Jak zwykle, jest w czym wybierać. Warto wybrać się do Krynicy - Zdroju na koncert pod wieżą, a także na jarmarki w Starym i Nowym Sączu. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na spędzenie wolnego czasu w ostatnie wakacyjne dni, zapraszamy od obejrzenia naszej galerii. Może znajdziecie coś dla siebie.

📢 Pątnicy z Tarnowa coraz bliżej Częstochowy. Tak wyglądał ósmy dzień 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej [ZDJĘCIA]

Mszą świętą rozpoczął się kolejny, już ósmy dzień 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Wszyscy pątnicy z grup A i B spotkali się w Trzebniowie. Była wspólna modlitwa i śpiew. O muzyczną oprawę uroczystości zadbała schola pielgrzymkowa. To już przedostatni dzień pielgrzymowania. Pątnicy z naszej diecezji wydają się być w świetnej formie przed ostatnim etapem trasy. Jutro (25 sierpnia) dotrą do Częstochowy.

📢 Wypadek. Zderzenie dwóch osobówek na ruchliwym skrzyżowaniu w Nowym Sączu. Ucierpiała kobieta

Dwa samochody osobowe zderzyły się w Nowym Sączu na skrzyżowaniu ulic Sucharskiego i Batalionów Chłopskich. Ucierpiała kobieta podróżująca jednym z pojazdów, które się rozbiły. Po południu w środę, 23 sierpnia 2022 r., akcję ratowniczą prowadzili strażacy, a przejazd przez ruchliwe skrzyżowanie był bardzo utrudniony.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pierwsza od 4 lat wizyta prezydenta Francji w USA

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie