Przegląd tygodnia z 3.07.2022 w Nowym Sączu. Najważniejsze wydarzenia od 26.06 do 2.07.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowego Sącza nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowego Sącza nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowego Sącza, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.06 a 2.07.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tęgoborze. Ładowarka przygniotła kierowcę. Mężczyzna niestety nie przeżył wypadku. Zobacz zdjęcia”?

Przegląd tygodnia: Nowy Sącz, 3.07.2022. 26.06 - 2.07.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Tęgoborze. Ładowarka przygniotła kierowcę. Mężczyzna niestety nie przeżył wypadku. Zobacz zdjęcia

W sobotę, 2 lipca, o godz. 12.23, strażacy z Nowego Sącza oraz druhowie z OSP Tęgoborze otrzymali wezwanie do Tęgoborzy( gm. Łososina Dolna). Po przybyciu na miejsce okazało się, że na drodze gminnej ładowarka przygniótł kierowcę. - Na miejscu była już karetka pogotowia, ale ratownicy stwierdzili wcześniej zgon mężczyzny - mówi st. bryg. Paweł Motyka z KM PSP w Nowym Sączu. Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały pięć godzin.

📢 Nowy Sącz. Mieszkańcy bawili się w Parku Strzeleckim na Imieninach Miasta. Atrakcji nie brakowało. Zobaczcie zdjęcia

W sobotę (2 lipca) nowosądeczanie ruszyli do Parku Strzeleckiego na kolejną odsłonę Imienin Miasta. Organizatorzy imprezy przygotowali sporo atrakcji, z których szczególnie cieszyli się najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Wielki dmuchany zamek - zjeżdżalnia, zabawy z animatorami, pokazy służ ratowniczych ... Było w czym wybierać. Nie zabrakło oczywiście różnego rodzaju przekąsek, zaś największą popularnością się lody włoskie. Zobaczcie jak bawiono się w Parku Strzeleckim w pierwszy lipcowy weekend. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

📢 Krynica-Zdrój. Koncert pod Wieżą w rytmie największych letnich przebojów

Summertime to tegoroczna edycja Koncertu pod Wieżą, jednego z najważniejszych muzycznych wydarzeń na południu Polski. W przepięknych górach Beskidu Sądeckiego wybrzmią polskie i międzynarodowe utwory, które na zawsze wpisały się w kanon letnich przebojów. Koncert na żywo w podniebnym amfiteatrze na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.) w Krynicy-Zdroju odbędzie się 27 sierpnia o godz. 17. Bilety już są w sprzedaży.

Tygodniowa prasówka 3.07.2022: 26.06-2.07.2022 Nowy Sącz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowym Sączu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nowy Sącz. Strażacy sprawdzają swoje umiejętności w różnych sytuacjach. Sami zobaczcie na zdjęciach

Strażacy bez względu na sytuację zawsze muszą być w formie. Dlatego w ubiegłym miesiącu sprawdzali swoje umiejętności na różnych obiektach w mieście, w tym Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego oraz Domu Opieki Społecznej przy ul. Emilii Plater. - Podczas ćwiczeń sprawdzono możliwość prowadzenia działań, ustawienia samochodu i sprzętu oraz sprawdzenie warunków prowadzenia ewakuacji - wyjaśnia st. bryg. Paweł Motyka z KM PSP w Nowym Sączu. Natomiast przewodnicy psów ratowniczych wyjechali do Gdańska i tam przez kilka dni ćwiczyli poszukiwania na obiektach poligonowych Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

📢 Nowy Sącz. Policja odwołała poszukiwania 45 - latka. Znaleziono ciało mężczyzny

Sądecka policja odwołała dzisiaj (2 lipca), poszukiwania 45 - letniego mieszkańca Nowego Sącza, który zaginał 24 czerwca. - Informujemy, że poszukiwania zostały zakończone ze względu na odnalezienie ciała mężczyzny - mówi Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Zaznacza, że z uwagi na dobro rodziny funkcjonariusze nie udzielają żadnych informacji w tej sprawie.

📢 Nowy Sącz/Powiat Nowosądecki. Aktualne oferty pracy w Sądeckim i Powiatowym Urzędzie Pracy. Zobacz galerię

Prezentujemy aktualne oferty zatrudnienia z Sądeckiego Urzędu Pracy oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Sączu na dzień 02.06. 2022 roku. Kogo poszukują sądeccy pracodawcy i ile są gotowi zapłacić przedstawicielom różnych branż? Na jakie zawody nie ma niestety zapotrzebowania na lokalnym rynku pracy? Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii ofert.

📢 Które kąpielisko jest najlepsze na Sądecczyźnie? Zagłosuj w naszej sondzie

W upalne wakacje większość z nas w wolne od pracy dni szuka miejsca, w którym można odpocząć i ochłodzić się w wodzie. Na Sądecczyźnie jest wiele miejsc, gdzie można się kąpać. My wybraliśmy 10 z nich i pytamy naszych Czytelników, które z nich jest najlepsze. Zagłosuj w naszej sondzie.

📢 Nowy Sącz. Jest już tegoroczny program festiwalu Święto Dzieci Gór. Szykuje się sporo atrakcji w mieście i w regionie

Powoli zbliża się 29. edycja festiwalu Święto Dzieci Gór, który po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, wraca do Nowego Sącza w tradycyjnej, a nie wirtualnej odsłonie. Przez klika festiwalowych dni (od 24 do 30 lipca) mieszkańcy miasta i regionu będą mogli obejrzeć występy dziecięcych zespołów regionalnych z Polski oraz Litwy, Rumunii, Bułgarii, Słowacji oraz Chorwacji, a także wziąć udział w innych festiwalowych wydarzeniach jak chociażby warsztaty czy kiermasz twórczości ludowej i rękodzieła artystycznego. Koncerty będą się również odbywać w Krynicy - Zdroju, Muszynie, Krościenku nad Dunajcem oraz w Bieczu. Poniżej prezentujemy program całej imprezy, a także informacje o cenach biletów oraz sposobie ich zakupy.

📢 Nowy Sącz. Twierdzi, że Romowie nie dają jej żyć. Domaga się innego mieszkania, ale co jej zaproponują to odmawia

Krystyna Wójs od kilku lat mieszka w bloku komunalnym przy ul. Kusocińskiego w Nowym Sączu. Skarży się na uciążliwych sąsiadów romskiego pochodzenia i domaga zmiany mieszkania. Prezes STBS rozkłada ręce, bo jak wyjaśnia, sądeczanka już czterokrotnie odmówiła nowego lokum.

📢 Referendum w Nowym Sączu poprzedzi debata. W jej trakcie zetrą się argumenty przeciwników budowy spalarni i inwestora

Na kilka dni przed planowanym referendum lokalnym dotyczącym gospodarki odpadami w Nowym Sączu, w mieście zaplanowano debatę. Wezmą w niej udział przedstawiciele komitetu „Stop spalarni” oraz przedstawiciele inwestora, który przymierza się do budowy spalarni. - Najwyższa pora zacząć rozmawiać - komentuje Ewa Stasiak - Kubacka reprezentująca grupę przeciwników inwestycji.

📢 Nowy Sącz. Policyjni wywiadowcy uratowali nieprzytomnego mężczyznę. Świadek zdarzenia dziękuje funkcjonariuszom

Sądeccy wywiadowcy udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który stracił przytomność i krwawił z głowy. Świadkiem zdarzenia była sądeczanka, która następnie wysłała do komendanta miejskiego policji w Nowy Sączu słowa uznania dla funkcjonariuszy w cywilu. - Pomagali mu, dopóki nie nadjechała karetka i robili to z wielkim spokojem - podkreślała w swoim e - mailu. Dzięki szybkiej reakcji policjantów oraz fachowej pomocy ratowników medycznych poszkodowany 28-latek odzyskał przytomność i trafił do szpitala pod opiekę lekarzy.

📢 Tłumy odprowadziły w ostatnią drogę śp. Ryszarda Wasiluka, komendanta Straży Miejskiej w Nowym Sączu. Zdjęcia z pogrzebu

Najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi ale także służby mundurowe, przedstawiciele urzędów i samorządów oraz prezydent miasta Nowego Sącza towarzyszyli w ostatniej drodze śp. Ryszardowi Wasilukowi. Komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu został pochowany w piątek, 1 lipca, na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu.

📢 Limanowa. Most na ul. Lipowej znika z krajobrazu miasta. Na nową przeprawę mieszkańcy poczekają dwa lata [ZDJĘCIA]

Ruszyła duża inwestycja w Limanowej. Początek wakacji przywitał kierowców dużymi utrudnieniami. Zakorkowane miasto to perspektywa dwóch lat. Po tym czasie ma powstać nowy, dwukierunkowy most na ul. Lipowej. Tymczasem burzona jest stara przeprawa. Ciężkie sprzęty rozwalają ją, aby w jej miejsce mógł powstać nowy obiekt.

📢 Nowy Sącz. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków odwiedził stolicę regionu. Zobaczcie zdjęcia

W upalny czwartek (30 czerwca), sądeczanie przywitali na rynku kolarzy biorących udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Solidarności" i Olimpijczyków. W stolicy regionu zakończył się tzw. etap królewski rozgrywany w ekstremalnych temperaturach. Kolarze mieli do pokonania odcinek 207,7 km z Jaworzna do Nowego Sącza, zaś termometry wskazywały tego dnia około 37 stopni w cieniu. Było ciężko, góra, dół, góra, dół i tak na okrągło - mówił spiker Michał Opaciński. Około 30 kilometra z peletonu odjechało 11 zawodników i uzyskało ponad pięć minut przewagi nad rwącym się peletonem. Na metę dotarło w zasadniczej grupie tylko czterech, a potem jeszcze dwóch. Pozostali odpadli. Najszybszy okazał się Holender Timo Kielich z Alpecin Felix, drugi przyjechał na metę Tomasz Budziński, zaś trzecie miejsce zajął Słowak Matus Stocek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

📢 Sądeckie Pogotowie Ratunkowe inwestuje miliony w poprawę swojej siedziby. Zdjęcia

Gruntowna modernizacja garaży oraz nowe ogrodzenie wokół głównej siedziby Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu – to zadania, które w tym roku pochłoną ponad milion złotych z budżetu placówki.

📢 Grybów. Osobówka wypadła z DK 28 i zatrzymała się na drzewach. Cud, że kierowcy nic się nie stało. Zdjęcia

Z niewyjaśnianych jak dotąd przyczyn kierowca samochodu osobowego na DK 28 w Grybowie zjechał z jedni, przebił barierki ochronne, spadł kilka metrów w dół i uderzył w drzewa rosnące na skarpie. Do zdarzenia doszło w czwartek, 30 czerwca, przed południem. Na miejsce udały się zastępy strażackie z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Grybów Biała oraz OSP Gródek oraz karetka pogotowia. Ratownicy udzielili pomocy medycznej kierowcy, który podróżował sam. Po przebadaniu okazało się, że nie jest konieczna jego hospitalizacja. Okoliczności i przyczyny zdarzenia bada policja.

📢 Laskowa. Szpecący mur zmieniła w instagramowe miejsce. Artystka z Laskowej stworzyła w małej miejscowości ciekawą atrakcję [ZDJĘCIA]

Szary i brzydki mur w Parku Dworskim w Laskowej zmienił się nie do poznania. Kiedyś ludzie grali tam w tenisa, ale od wielu lat mur straszył tylko swoim wyglądem. Teraz to miejsce stało się atrakcją miejscowości. Powstał tam mural, który ma wiele funkcji: można sobie zrobić przy nim ciekawe zdjęcie, cieszy oko, zdobi park i niesie z sobą pozytywne przesłanie.

📢 Muszyna. Ogrody Zmysłów na Zapopradziu przyciągają jak magnes. Są popularne także na Instagramie. Turyści chętnie robią sobie tam zdjęcia

Muszyna, obok Krynicy-Zdroju, jest jednym z chętniej odwiedzanym przez turystów i kuracjuszy uzdrowiskiem. Oferuje wiele atrakcji, ale z pewnością do ulubionych miejsc należą ogrody, a na Zapopradziu jest w czym wybierać. Ogólnodostępny parki zdrojowy zwany także Ogrodami Sensorycznymi podzielony jest na osiem stref, w tym w jednej z nich nowożeńcy mogą zasadzić swoje drzewko miłości. Instagram pęka w szwach od zdjęć z tego uroczego uzdrowiska.

📢 Wilki znów pojawiły się w sądeckich lasach. Trzeba zachować ostrożność

Samotnego wilka w ostatnich dniach zaobserwowała jedna z osób mieszkająca w Bukowcu w gminie Korzenna. W tej samej okolicy znaleziono również martwego, prawdopodobnie zagryzionego psa. Wilk widziany był też przez leśniczego w pobliżu Krużlowej w gminie Grybów.

📢 Gródek nad Dunajcem. Para ze Śląska zatrzymana przez policję. W tle włamanie, narkotyki i perspektywa więzienia. Zobaczcie zdjęcia

Sądeccy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy pod nieobecność właściciela weszli do remontowanego obiektu, gdzie postanowili przenocować. - W ich rzeczach osobistych oraz samochodzie, którym przyjechali, mundurowi znaleźli różnego rodzaju narkotyki - mówi Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Dodatkowo okazało się, że 34-latek był poszukiwany do odbycia kary dówch lat więzienia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pierwsza od 4 lat wizyta prezydenta Francji w USA

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie