Rezerwy Sandecji zadziwiły piłkarską Polskę. Padło aż 25 goli!

Remigiusz Szurek
Drugi zespół Sandecji Nowy Sącz nie miał dla swojego przeciwnika żadnej litości
Drugi zespół Sandecji Nowy Sącz nie miał dla swojego przeciwnika żadnej litości Sandecja.pl
O tym wyczynie informują ogólnopolskie media. Sandecja II Nowy Sącz występująca w rozgrywkach Ligi Okręgowej w grupie nowosądecko-gorlickiej rozbiła na wyjeździe Białą Brunary… 25:0!

„Kosmiczne zwycięstwo” – taki tytuł nosi relacja z meczu na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Drużyna dowodzona przez Marka Zagórskiego i Sławomira Cetnarowskiego już po pierwszej połowie spotkania prowadziła dziewięcioma golami, ale zapewne mało kto spodziewałby się aż takiego rezultatu.

Wynik starcia w 10. minucie otworzył Mateusz Popiela. Młodzieżowiec przymierzył celnie z rzutu karnego. Wielkie strzelanie rozpoczęło się na dobre i trwało do 90. minuty. Błysnęli gracze pierwszej drużyny: napastnicy Jakub Wróbel i Mariusz Gabrych kolejno ośmiokrotnie i czterokrotnie pakowali piłkę do bramki rywali. Hat-tricka skompletował Bartłomiej Kasprzak. Trafienia na swoim koncie zapisali również Michal Piter-Bućko, Patryk Kapica czy Tomasz Nawotka.

„Szok... Wynik. Wieczysta Kraków pobita”, „Jeszcze jeden, jeszcze jeden” – komentowali uradowani internauci, kibice „Dumy Krainy Lachów”.

„Zimny prysznic na początek sezonu. Niestety przegrywamy z wzmocnioną przez zawodników z pierwszej kadry drużyną Rezerw Sandecji Nowy Sącz. Pozostaje Nam tylko oczyścić głowy i skupić się na najbliższym meczu z drużyną z Kobylanki” – to już wpis na stronie Białej w mediach społecznościowych.

Druga drużyna nowosądeckiego klubu została reaktywowana w tym sezonie. Miało to nastąpić już kampanię wcześniej, ale wówczas m.in. z powodów finansowych nie zdecydowano się na taki ruch.