Rugby II liga. Pierwsza porażka Biało-Czarnych.

Jerzy Cebula
Sądeccy rugbiści niestety ulegli w wyjazdowym meczu w dalekim Pruszczu Gdańskim z Czarnymi. Był to niewątpliwie najciekawszy i najważniejszy mecz IV kolejki II ligi rugby, ponieważ do walki stanął lider i wicelider tabeli.

RC Czarni Pruszcz Gdański v Biało-Czarni Nowy Sącz 43:17 (36:12)
Biało-Czarni: Michał Żygłowicz 10), Dariusz Janik, Tomasz Goliński.
Było to trudne spotkanie z mocnym fizycznie i grającym bardzo dobre rugby przeciwnikiem (Czarni Pruszcz Gdański to spadkowicz z I ligi). Gospodarze bardzo szybko zdobyli przyłożenie na szczęście bez skutecznego podwyższenia. Biało-Czarni skontrowali i doprowadzili do remisu, chwilę później kolejne przyłożenie co dało prowadzenie sądeczanom 12-7. Niestety doświadczona drużyna z Pruszcza zaczęła przeważać, a efektem tego była bardzo dobra gra w ataku i 36-12 dla gospodarzy po pierwszej połowie.
W przerwie spotkania Biało-Czarni odbyli męską rozmowę w szatni. To przyniosło efekt, bo mecz był bardzo ciekawy. Rugbiści z Nowego Sącza rzucili się na rywali, ale mocna obrona gospodarzy nie pozwalała zdobywać punkty. Biało-Czarni cały czas walczyli lecz nie potrafili tego wykorzystać. Natomiast gospodarze wykorzystywali każdy błąd sądeczan co przełożyło się na ich wysoką wygraną.
- Szkoda niewykorzystanych sytuacji zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy to byliśmy prawie cały czas na połowie gospodarzy, ale taki jest sport. Cieszy natomiast pokazanie naszego charakteru i ofiarna gra do końca. Brakuje nam w treningach i sparingach właśnie meczy z tak doświadczonymi, i grającymi bardzo mocno w obronie drużynami – mówił po meczu kapitan Biało-Czarnych Grzegorz Goliński.
W najbliższy weekend Biało-Czarni wezmą udział w drugim turnieju
eliminacyjnym mistrzostw Polski seniorów w Rugby7. Następny mecz drugoligowy odbędzie się 25.10.2014 z zawodnikami z Rudy Śląskiej.