MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rynek w Muszynie cały w tulipanach. Wiosenne kwiaty zakwitły w uzdrowisku wcześniej. Warto wybrać się tam na weekendową wycieczkę

Joanna Mrozek
Joanna Mrozek
Wideo
od 16 lat
W Muszynie na rynku zakwitły już słynne tulipany, które cieszą oczy mieszkańców i turystów w samym sercu tej urokliwej sądeckiej miejscowości. Jak na początek kwietnia jest ich już bardzo dużo. Kolorowe kwiaty są znakiem, że wiosna w pełni. Można wybrać się do miasteczka podziwiać kwiaty i skorzystać z wielu dostępnych tam atrakcji turystycznych. Jest w czym wybierać.

Co warto zobaczyć w Muszynie i w okolicy?

 • Odrestaurowany zamek na wzgórzu Baszta, atrakcja jest dostępna dla turystów.

 • Ratusz i piwnice pod rynkiem - budynek został wzniesiony na ruinach piwnic, w których setki lat temu składowano wina i towary przywożone węgierskim szlakiem. W piwnicach skrywa się odtworzone więzienie z salą tortur, na które natrafili archeolodzy podczas badań w 2015 roku.

  COMPONENT {"params":{"id":"26171731"},"component":"single_article"}

 • Ogrody Sensoryczne (Zmysłów) - mieszczą się na os. Zapopradzie i składają z ośmiu stref. Ich szczególną ozdobą ogrodów są pola krokusowe, które zakwitają na przełomie marca i kwietnia. W Ogrodach mieści się także wieża widokowa, kawiarnia oraz sprzęty do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

 • Ogrody Tematyczne - mieszą się na os. Zapopradzie. W Ogrodach Tematycznych można obejrzeć antyczne rzeźby przedstawiające greckich bogów i pory roku, a także są egzotyczne, barwne ptaki, alpaki oraz daniele. W Ogrodach znajduje się pijalnia wody mineralnej Antoni oraz tężnia solankowa.

 • Ogrody Biblijne - są czwartym i zarazem największym w Polsce tego typu obiektem. Ukazują sceny zawarte w Starym i Nowym Testamencie. Składają się na nie również Dziecięcy Ogród Biblijny oraz Ogród Zakochanych.

 • Powroźnik - cerkiew pw. św. Jakuba Młodszego Apostoła to najstarsza cerkiew w południowej Polsce. Powstała w 1600 roku, zaś 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

 • Góra Miłkowa - rezerwat "Obrożyska" - znajduje się na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego i obejmuje górę Mikowa położoną nad Muszyną. Na zboczach góry zachował się obszar boru lipowego, zaś najstarsze drzewa osiągają tu ponad 200 lat.

  COMPONENT {"params":{"id":"26134809"},"component":"single_article"}

 • Żegiestów - Łopata Polska - przepiękna, malownicza ścieżka przyrodnicza biegnie dookoła Łopaty Polskiej w uzdrowiskowej części Żegiestowa. Dziesięć tablic informacyjnych pozwoli poznać wybrane gatunki ptaków zamieszkujących Beskid Sądecki, na terenie którego założono Popradzki Park Krajobrazowy i Ostoję Popradzką.

 • Złockie - mofeta - sytuowana jest w dnie bagnistego koryta potoku Złockiego, przez co wypływ dwutlenku węgla częściowo ma miejsce pod pokrywą wody i dlatego jest doskonale widoczna. W kilku punktach, na powierzchni około 25 m², wydobywają się nieustannie różnej wielkości bąble CO2. W rejonie tym występuje kilka źródeł wód mineralnych. Największe nazwane jest Bulgotką, inne, Zatopione – pokryte jest wodą potoku. Występuje tu również samotna sucha ekshalacja dwutlenku węgla czyli Dychawka.

 • Czarna Młaka - leśne jeziorko położone na zboczach Malnika i Czarnych Garbów na północny wschód od centrum Muszyny. To unikalny w Beskidzie Sądeckim zbiornik wodny, powstały na skutek osunięcia się zbocza góry. Na brzegach wybudowano pomost, jest także wiata, tablice informacyjne i miejsce parkowania dla rowerów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rynek w Muszynie cały w tulipanach. Wiosenne kwiaty zakwitły w uzdrowisku wcześniej. Warto wybrać się tam na weekendową wycieczkę - Gazeta Krakowska

Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto