Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sądecki Laur Biznesu. W Rytrze nagrodzono najprężniej rozwijające się firmy

Alicja Fałek
Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Znamy laureatów X edycji konkursu „Start w biznes z Urzędem Pracy” organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego. Podczas dzisiejszej gali zwycięzcom wręczono dyplomy oraz nagrody.

Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego już po raz dziesiąty wyróżnił i nagrodził najlepiej i najprężniej rozwijające się firmy, które założyli bezrobotni mieszkańcy powiatu nowosądeckiego przy udziale dotacji z Urzędu Pracy. Dzisiaj w Hotelu Perła Południa w Rytrze odbyła się uroczysta gala.

- Cieszę się, że na Sądecczyźnie powstaje wiele nowych firm, które świetnie sobie radzą – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Podziwiam też odwagę osób, które decydują się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. To na pewno nie jest łatwa decyzja, ale właśnie w takich chwilach warto skorzystać z pomocy specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy. Prowadzenie firmy pozwala na realizację swoich pasji. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym. Życzę dalszego rozwoju i sukcesów.

Konkurs „Start w biznes” jest skierowany do przedsiębiorców, którzy jako osoby bezrobotne podjęli ryzyko i założyli własny biznes. Skorzystali przy tym ze wsparcia finansowego, które oferuje nowosądecki PUP. Jego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz samozatrudnienia. Organizatorzy nagradzając biznesmenów, propagują także dobre praktyki w prowadzeniu działalności gospodarczej. Przy tym promują przedsiębiorców, którzy pomimo krótkiego stażu w prowadzeniu swoich firm, utworzyli już miejsca pracy, są rozwojowi i innowacyjni.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 18 firm, które w 2016 roku założyły osoby bezrobotne po otrzymaniu z urzędu pracy dotacji na podjęcie działalności gospodarczej. Z pośród nich wybrano dziesięć, które najlepiej się rozwijają.

- Ta Gala jest wyrazem wdzięczności za to, co robicie Państwo dla rozwoju lokalnego rynku pracy – podkreśliła Teresa Klimek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego. - Bez miejsc pracy, które tworzycie, Urząd Pracy nie miałby szans na wypełnianie swojej misji, jaką jest ograniczanie bezrobocia i jego skutków. To dzięki współpracy z Wami, co roku udaje nam się zaktywizować zawodowo blisko trzy tysiące bezrobotnych. To ogromna liczba, a robi się jeszcze większa jeśli popatrzymy na nią przez pryzmat pojedynczych ludzkich historii - pana Janka, który ma szansę dopracować do emerytury w ramach prac interwencyjnych czy pani Basi, której po dziesięciu latach poświęconych na wychowywanie dzieci, udało się znaleźć pracodawcę, który weźmie ją na staż i potem zatrudni.

Dyrektorka PUP dodała, że urząd dysponuje szerokim wachlarzem usług, profesjonalną kadrą i wsparciem finansowym przy tworzeniu nowych miejsc pracy.

- Dlatego warto skorzystać z naszej oferty - zachęcała Teresa Klimek.

Nagrodzeni:

I miejsce zdobyła Aleksandra Gosztyła, właścicielka firmy Mokosza, której nazwę zapożyczyła od słowiańskiej bogini, opiekunki ogniska domowego i prządek. Firma specjalizuje się w przetwarzaniu runa merynosów w przędzę o dużej grubości, która ogrzeje każdego zmarzlucha. Podczas produkcji, Pani Aleksandra pozyskuje barwniki z roślin rosnących dziko na terenie Sądecczyzny oraz używa tutejszej źródlanej wody. Stąd też wybarwienia przędzy są wyjątkowe. W ofercie można znaleźć akcesoria odzieżowe oraz tkaniny dekoracyjne do wnętrz, ciepłe koce i narzuty. Tradycyjne metody wytwarzania pozwalają na stworzenie jedynego w swoim rodzaju, unikatowego wyrobu. Pomysłem na dalszy rozwój firmy jest propagowanie rękodzieła za pomocą pokazów przędzenia wełny na nowoczesnym kołowrotku specjalnie sprowadzonym w tym celu z Nowej Zelandii.

II miejsce przyznano firmie Car Styling Jana Górskiego. Świadczy ona usługi m.in. w zakresie renowacji i polerowania ceramicznych powłok lakieru najbardziej zaawansowanym systemem RUPES Big Foot, stosując najwyższej jakości woski. Firma zajmuje się także czyszczeniem wnętrza samochodu, tapicerki materiałowej i skórzanej. Najważniejszym osiągnięciem firmy była prestiżowa nagroda „DEBIUT ROKU” od brytyjskiej firmy GTECHNIQ.

III miejsce zdobył Maciej Halczak, właściciel firmy ochroniarskiej Atut Training Center. Głównym celem firmy jest profesjonalne przygotowanie i przeszkolenie pasjonatów, kolekcjonerów, miłośników broni, służb mundurowych, agentów ochrony, uczniów szkół o profilu wojskowym oraz cywilów do prawidłowego posługiwania się bronią palną.

Wyróżnienia w konkursie „Start w biznes z Urzędem Pracy” otrzymali:

Pracownia Commo Magdaleny Rychtarczyk, która oferuje unikatowe produkty szyte oraz ręcznie malowane, nacechowane wyjątkowością, często przez dodawanie do stylizacji elementu folkloru.

Dens Morale Pracownia Techniki Dentystycznej Anny Gurgul wykonująca na zlecenie lekarzy i stomatologów ruchome uzupełnienia protetyczne, oparte na nowoczesnej technologii protezy elastyczne, a także wszelkiego rodzaju aparaty ortodontyczne, pozwalające na leczenie wad zgryzu u dzieci i młodzieży szkolnej.

Patryk Kuzak „DJ Porke” zajmujący się oprawą muzyczną imprez okolicznościowych m.in. ich prowadzeniem, profesjonalnym nagłośnieniem z zastosowaniem efektów specjalnych. Swoje usługi świadczy głównie na terenie Małopolski, ale również w województwie podkarpackim, świętokrzyskim i śląskim.

Pracownia Eustoma Moniki Mlyczyńskiej, która oferuje swoim klientom szeroki wachlarz usług dekoracyjnych, produkty typu handmade, wyroby tworzone metodą decaupage oraz sprzedaż kwiatów i upominków.

Marek Bagnicki właściciel firmy Hydrografika, zajmującej się drukowaniem metodą transferu wodnego. Jest to metoda trójwymiarowego dekorowania, umożliwiająca naniesienie grafiki o wysokim stopniu szczegółowości (rysunek słojów drewna, włókna węglowego, elementów kamuflażu oraz wiele innych) na powierzchnię produktu.

Paweł Janus „Panus” właściciel studia nagraniowego Piwnica, które umożliwia mu profesjonalne nagrywanie własnych piosenek oraz tworzenie aranżacji muzycznych na zamówienie klienta. Właściciel to wokalista i kompozytor łączący rap z muzyką góralską, autor takich teledysków jak: „Hej dziewczyno”, „Polskie Góralki”, „Jak się bawię to się bawię” oraz najnowszego klipu „Czas na miłość Disco Polo”.

Wedding Bar Michała Kubisza, zajmujący się organizacją obsługi barmańskiej na przyjęciach, eventach firmowych i wszędzie tam gdzie potrzebna jest doza profesjonalizmu połączona ze szczyptą szaleństwa.

ZOBACZ KONIECZNIE:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto