18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sądeckie Kolędowanie w Mystkowie [ZDJĘCIA]

Stanisław Śmierciak
Fot. Stanisław Śmierciak
Dom Ludowy w Mystkowie już po raz ósmy był gospodarzem Sądeckiego Kolędowania. Podczas weekendu właśnie tam wyznaczyły sobie konkursowe spotkanie grupy kultywujące ludowe tradycje świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku, Trzech Króli oraz zapustów.

Folklorystyczna impreza, której patronowało starostwo Powiatu Nowosądeckiego, przyciągnęła kolędników najmłodszych i całkiem dorosłych. Wszystkich, jak zwykle bardzo serdecznie witali pomysłodawca i główny gospodarz „Sądeckiego Kolędowania" - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej Kazimierz Ogorzałek i prowadząca przegląd Danuta Mółka z zespołu Regionalnego „Mszalniczanie". Nad oceną grup, które stanęły w turniejowe szranki, długo biedziło się grono folklorystów,etnografów i muzyków. Grupy imponowały bowiem maestrią.

Nagrody rozdano w trzech kategoriach:

W kategorii zespołów dziecięcych nagrodę pierwszą zyskały „Szczodroki" z Boguszy, przygotowane przez Marię Siedlarz. Dwie nagrody drugie, równorzędnie, jurorzy przyznali grupie „Z Gwiazdą" z Cieniawy (przygotowanie Kazimiera Kiełbasa) i grypie „Herody" z Łososiny Dolnej (przygotowanie Zdzisława Wolińska). Dwie nagrody trzecie, równorzędnie, zyskały grupy „Z Gwiazdą" z Królowej Górnej (przygotowanie Sławomir Siedlarz) i „Draby" z Rąbkowej (przygotowanie Maria Hajduga i Agata Załubska).

W kategorii zespołów młodzieżowych nagroda pierwsza trafiła do grupy „Z Gwiazdą" z Boguszy Ľprzygotowanie Jan Głód). Nagrody Drugiej nie przyznano. Dwie nagrody trzecie, rownorzędnie, otrzymały grupy „Pasterze" z Królowej Górnej (przygotowanie Jan Głód" i „Z Turoniem" (przygotowanie Janina Kowalska).

W kategorii zespołów dorosłych nagrody pierwsze były dwie. Zyskały je grupa „Z Gwiazdą" z Mystkowa (przygotowanie Czesław Majewski) oraz „Herody" z Zespołu Regionalnego „Mszalniczanie", przygotowane przez Stanisława Kunickiego, który na scenie wręcz fenomenalnie kreował postać „Żyda". Nagród drugich jury przyznało aż trzy. Otrzymały je „Szopka Rodzinna Zgrzeblaków" z Podegrodzia, „Draby" z Zespołu Ludowego „Kowalnia" ze Stróż (przygotowanie Władysław Obrzut), a także „Pasterze" z Mszalnicy (przygotowanie Krzysztof Górka". Dwie, równorzędne, nagrody trzecie zyskały „Herody" z Podegrodzia (przygotowanie Krzysztof Bodziony) i grupa „Z Turoniem" z Marcinkowic (przygotowanie Mariusz Adamek).

Najlepszy Piłkarz i Trener Małopolski 2011. Weź udział w plebiscycie i oddaj głos!

Sprawdź magazyn Gazety Krakowskiej! Bulwersujące zdarzenia, niezwykli ludzie, mądre opinie

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Nowego Sącza. Zapisz się do newslettera!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto