Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sądeczanin zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej

Stanisław Śmierciak
Stanisław Śmierciak
Stanisław Śmierciak
Tadeusz Jaśkowiak, jubiler z Nowego Sącza, zdobył Grand Prix 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej w Legnicy. Imprezy bardzo prestiżowej w tej dziedzinie twórczości artystycznej. W pokonanym polu sądeczanin pozostawił mistrzów z 35 krajów wszystkich kontynentów.

FLESZ - Co dziesiąty Polak kupuje podróbki

od 16 lat

Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej w Legnicy "Legnica - Srebro" od lat uznawany jest w świecie za jedną z najbardziej prestiżowych imprez w tej dziedzinie twórczości artystycznej. W tym roku była jego już 29 edycja. W turniejowe szranki stanęło 186 artystów z 35 krajów, którzy nadesłali aż 357 unikatowych prac.

Grono Jurorów w składzie: Caroline Broadhead (Wielka Brytania), Magdalena Kwiatkiewicz (Polska), Georg Dobler (Niemcy), Darijus Gerlikas (Litwa) i Sławomir Fijałkowski (Polska) miało więc bardzo trudne zadanie w wyborze dzieła zasługującego na Grand Prix tegorocznej edycji organizowanej pod hasłem "wciąż człowiek?".

Najważniejszym laurem i nagrodą ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu RP uhonorowany został Tadeusz Jaśkowiak z Nowego Sącza.

On zachwycił i zafascynował członków międzynarodowego jury dziełem nie ze srebra lub złota. W formę unikatowej rzeźby - medalionu przekształcił rylcem przedmiot powszechnie i codziennie użytkowany - smartfon. Nadał mu iście kosmiczny kształt oraz fakturę, nie zatracając przy tym łatwej rozpoznawalności przedmiotu będącego materiałem wyjściowym do tworzonego dzieła.

Jubiler Tadeusz Jaśkowiak najpewniej jest doskonale znany bywalcom Miasteczka Galicyjskiego przy sądeckim skansenie , bo tam przez lata rezydował w zabytkowym zakładzie zegarmistrzowskim, jako mistrz, który zwiedzającym przybliżał epokę czasomierzy mechanicznych.

Służby przypominają aby w takich warunkach także tworzyć korytarz życia, który ułatwi ewentualny przejazd służb ratunkowych.

Jesteś świadkiem utrudnień na drodze? Daj nam znać! Poinformujemy innych. Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowysacz.naszemiasto.pl Nasze Miasto