Sądeczanki przegrywają kolejny mecz

Jerzy Cebula
Ekstraklasowy zespół piłki ręcznej kobiet Olimpia Beskid przegrał kolejny mecz. Niestety porażka to efekt wielu pechowych zdarzeń. Pod koniec ubiegłego roku wypadek samochodowy wyeliminował z gry bramkarkę, teraz wypadek w drodze na studia miała kolejna i wreszcie następna z powodów rodzinnych nie wystąpi do końca sezonu.

Olimpia Beskid Nowy Sącz – KPR Jelenia Góra 26:30 (13:16)
Sędziowali: Igor Dębski i Artur Rodacki.
Olimpia Beskid: Sach: Dubajova 10, Szczecina 5, Rączka 4, Kaliciecka 4, Gadzina 2, Masna 1, Figiel, Basta.
KPR: Kozłowska: Buklarewicz 7, Mączka 6, Grobelska 5, Bader 4, Dąbrowska 3, Wiertelak 3, Michalak 2.
Spotkanie od początku nie przebiegało pomyśli sądeczanek, które tylko raz remisowały z rywalkami 6:6 po 11 minutach gry. Później znów zespół gości był lepszy. Po zmianie stron, zmieniła się gra sądeczanek, a kibice ze zdumienia przecierali oczy. Przez prawie osiem minut gospodynie sześć razy celnie trafiły do bramki przeciwniczek, a KPR ani razu, obejmując prowadzenie 19-16. Wydawało się, że Olimpia Beskid złapała swój rytm i będzie dobrze. Drużyna z Jeleniej Góry w 47 minucie doprowadziła do remisu 22:22, kolejne trafienia też należały do zespołu gości, który objął prowadzenie 24-22. Mimo wielu prób sądeczanki i po wielu błędach nie zdołały odwrócić losów spotkania przegrywając 26:30.