Sandecja gra dziś mecz z GKS-em Tychy. Przełamie domową niemoc? GDZIE OGLĄDAĆ?

Remigiusz Szurek
Czy w sobotni wieczór piłkarze Sandecji będą mieli powody do zadowolenia?
Czy w sobotni wieczór piłkarze Sandecji będą mieli powody do zadowolenia? Sandecja.pl
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz dziś o godz. 20.30 w ramach 22. kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi podejmą na własnym stadionie GKS Tychy, swojego sąsiada w tabeli.

Podopieczni trenera Dariusza Dudka mają na koncie 32 punkty, o jeden więcej niż ekipa ze Śląska. W przypadku wygranej sądeczanie mogliby odskoczyć rywalom na kilka "oczek" i zyskać nieco spokoju na kolejne potyczki.

By tak się stało trzeba jednak przełamać domową niemoc. Dziwnym trafem dobrze grająca w tym sezonie drużyna z miasta nad Dunajcem, po powrocie na swój obiekt przy Kilińskiego 47, od listopada ub. roku nie potrafi zainkasować trzech punktów.
Najpierw "Duma Krainy Lachów", w zaległym spotkaniu 6. serii gier, poniosła dość niespodziewaną porażkę z beniaminkiem, Skrą Częstochowa 0:1. Było to dokładnie 17 listopada. Następnie przyszły kolejne rozczarowania. Pięć dni później Sandecja prowadziła w meczu z Widzewem Łódź 2:1, ale dała sobie wbić gola w 89. minucie rywalizacji i zeszła z boiska z wynikiem 2:2. Gdy do Nowego Sącza zawitał Górnik Polkowice, ostatni zespół ligowej tabeli, wielu już dopisywało sądeczanom komplet punktów. Nic z tego. I tym razem doszło do niespodzianki, o czym świadczy rezultat 1:1. Także potyczka kończąca miniony rok, z Odrą Opole, przyniosła rozczarowanie. Gracze Dudka przegrali 1:2, w 87. minucie nie wykorzystując rzutu karnego (strzelał Damir Sovsić). "Piłkarska Sandecja słabo zakończyła udane półrocze" – pisaliśmy wówczas na naszych łamach.

Podobnie jest wiosną

Domowego przełamania nie przyniósł także pierwszy tegoroczny mecz z GKS Katowice. Gospodarze musieli nawet gonić wynik, gdyż stracili gola po 24 minutach rywalizacji. Ostatecznie za sprawą Łukasza Zjawińskiego, który pokonał bramkarza gości w 78. minucie meczu, udało się jednak zremisować 1:1.

Jak będzie dziś? Tyszanie dowodzeni przez Artura Derbina nieźle radzą sobie na obcych stadionach gdzie dotąd wygrali aż czterokrotnie. Mają też w dorobku trzy remisy i tyle samo porażek. Przy K47 zapowiada się zatem dość wyrównany pojedynek.

Smaczku rywalizacji doda też fakt, że sądeczanie 1 marca zakontraktowali napastnika Damiana Nowaka, który ostatnie sezony spędził właśnie w Tychach. 29–letni napastnik w bieżącym sezonie wystąpił w sześciu meczach tyszan, w których zdobył dwa gole.

Transmisję na żywo z tego starcia można oglądać na płatnej platformie internetowej Polsat Box Go (koszt dostępu wynosi 10 zł).