Sandecja lepsza od Resovii. Ekipa Dudka przerwała złą passę

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz wybrali się na Podkarpacie z nadzieją na przerwanie passy dwóch porażek z rzędu: ligowej i pucharowej. Dokonali tego, wygrywając 1:0, choć ich trener Dariusz Dudek przyznawał, że o punkty łatwo nie będzie.

Z kolei gospodarze, po tym jak w Rzeszowie z końcem września pożegnano się z dotychczasowym szkoleniowcem Radosławem Mroczkowskim, chcieli pokazać się przed jego następcą Dawidem Kroczkiem.

Już po 60 sekundach groźnie zaatakowali rzeszowianie. Po uderzeniu z ostrego kąta Kamila Antonika, piłka dosłownie o centymetry minęła bramkę Sandecji. Goście próbowali odpowiadać, ale czynili to niecelnie. Ani próby Damira Sowsića, ani Swietosława Dikowa nie mogły zagrozić Pawłowi Łakocie. W 26. minucie pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Michał Walski, ale na wysokości zadania stanął golkiper rzeszowian notując piękną obronę.

Resovia próbowała odpowiedzieć za sprawą Jakuba Wróbla, który po dośrodkowaniu chciał wpakować piłkę tuż przy słupku, ale dzięki czujności Pietrzkiewicza udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Za moment Kamil Antolik znalazł się sam przed bramką Sandecji, ale spudłował. Kilka minut później sądeczanie dłużej rozgrywali piłkę w pobliżu szesnastki gości, w końcu po zagraniu Sowsića futbolówkę otrzymał Bartłomiej Kasprzak i nie dał szans bramkarzowi rzeszowian.

W drugiej połowie ponownie nie brakowało szans z obydwu stron. W 58. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Bułgar Dikow, ale po zagraniu od Chmiela niezbyt dobrze wykończył akcję i skończyło się na strachu miejscowych. Z drugiej strony Damian Hilbrycht będąc sam przed Pietrzkiewiczem próbował główkować, ale i tym razem spryt i czujność Pietrzkiewicza pomogły Sandecji na wyjście z opresji.

W końcówce „Duma Krainy Lachów” miała nieco szczęścia. Bartosz Jaroch po uderzeniu z dystansu trafił w poprzeczkę. Gospodarze mieli przewagę, ale z ich strony zabrakło konkretów. W doliczonym czasie gry Chmiel trafił do siatki, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej i za moment zakończył spotkanie.

– Po raz kolejny mogę pochwalić moich zawodników, bo był to trudny mecz. Trudno było o trzy punkty, rywal ma w swoich szeregach fajnych, ciekawych piłkarzy – powiedział trener Dariusz Dudek. – W czwartek nad ranem wróciliśmy z pucharowego meczu w Olsztynie i martwiłem się jak będziemy wyglądać pod kątem fizycznym. Jechaliśmy całą noc i było bardzo mało czasu, aby się zregenerować. Wynik pokazuje jednak, że zdążyliśmy tego dokonać i na te trzy punkty zasłużył cały mój zespół, cały klub oraz kibice – dodał szkoleniowiec Sandecji.

– Rywal stworzył sobie cztery czy pięć okazji, z czego jedną zamienił na bramkę, nam to się nie udało. Widać, że zespół jest w cięższym momencie, musimy zastanowić się w jaki sposób znaleźć rozwiązanie, żeby zacząć punktować, bo sytuacja robi się, mówiąc wprost, trochę niebezpieczna – to już słowa Dawid Kroczka.

Resovia - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Kasprzak 37.
Resovia: Łakota – Jaroch, Kubowicz (85 Strózik), Komor, Adamski – Mikulec (70 Pietraszkiewicz), Wasiluk (61 Mróz), Soljić, Twardowski (46 Hilbrycht)- Wróbel, Antonik (61 Rostkowski)
Sandecja: Pietrzkiewicz – Kobryń, Rudol, Boczek, Słaby - Chmiel, Kasprzak (46 Fall), Walski, Sowsić, Zych (80 Prochownik) - Dikow (80 Piter-Bućko).
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Jaroch, Adamski - Kasprzak, Rudol, Boczek, Chmiel, Słaby, Dikow. Widzów: 1942.