Sandecja trenuje na zgrupowaniu w Sanoku
Sandecja trenuje na zgrupowaniu w Sanoku Sandecja.pl
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz mają za sobą pierwszy sparing w trakcie przygotowań do nowego sezonu 2022-23 w I lidze. Podczas zgrupowania w Sanoku pokonali występujący o klasę niżej Motor Lublin.

Sandecja Nowy Sącz - Motor Lublin 4:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Wróbel 4, 2:0 Walski 52 karny, 3:0 testowany I 54, 4;0 testowany II 84' - testowany 83, Ceglarz 87.
Sandecja, I połowa: Tokarz - Szufryn, Nekić, Słaby, Kosakiewicz, Popiela, Żarnowski, Maissa Fall, Chmiel, Toporkiewicz, Wróbel. II połowa: Tokarz (Tysiak) - Szufryn (Nekić), Piter-Bučko, Boczek, Walski, Merebaszwili, Kasprzak, Surzyn, testowany I, testowany II, Toporkiewicz (Talar).

Sądeczanie szybko objęli prowadzenie po strzale Wróbla, potem korzystny wynik utrzymywali także dobrze broniącemu Tokarzowi. W II połowie goli padło więcej: w 52 min Walski wykorzystał karnego, dwa kolejne trafienia dołożyli zawodnicy testowani przez „Biało-Czarnych”. W końcówce rywale zmniejszyli rozmiary porażki.

W drugim sparingu, na zakończenie obozu w Sanoku, Sandecja ma w piątek zmierzyć się z ekstraklasowym Piastem Gliwice.

Sezon w I lidze sądecka drużyna rozpocznie wyjazdowym spotkaniem z Wisłą Kraków. Wiadomo już, że ten mecz odbędzie się w sobotę, 16 lipca o godz. 17.30.